dk

W ofercie wolbromskiego Domu Kultury pojawiła się ostatnio możliwość zakupu zniżkowych karnetów upoważniających do wstępu na lokalny basen. Wkrótce podobną ofertą zostaną objęte imprezy kulturalne oraz wstęp do kina Radość. Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, w treści uchwały wprowadzającej kilka bieżących zmian do budżetu gminy Wolbrom, znalazł się również zapis o przeznaczeniu środków na „realizację kart wstępu na basen i DK dla pracowników Urzędu Gminy”.

Zapytani o szczegóły tej sprawy radni, którzy podjęli uchwałę odpowiadają wymijająco, że wśród innych, ważniejszych zmian do budżetu, kwota przeznaczona na karnety dla urzędników nie zwróciła ich uwagi. Zapytany o karnety dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot informuje, że w chwili obecnej możliwość zakupu w przedsprzedaży ze zniżką karty wstępu o określonej wartości na okres realizacji usługi do pół roku dotyczy korzystania z basenu, sauny oraz groty solnej, czyli oferty krytej pływalni w Wolbromiu. – Poprosiliśmy firmę, która dostarcza nam program komputerowy obsługujący sprzedaż biletów do kina i na imprezy kulturalne w Domu Kultury o poszerzenie jego możliwości o obsługę podobnej przedsprzedaży jak na basenie. Tym samym osoby indywidualne lub grupy osób, np. firmy będą mogły zakupić karnety o konkretnej wartości do wykorzystania przez okres do 6 miesięcy, ze zniżką przy zakupie biletów kinowych i na poszczególne imprezy: koncerty, spektakle teatralne czy występy kabaretów – tłumaczy Gamrot, dodając, że techniczna strona zagadnienia ma być załatwiona w ciągu najbliższych kilku dni.

Jeżeli urzędnicy faktycznie skorzystają z oferty, przyjęta podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kwota na pokrycie kosztów zakupu karnetów na basen i do instytucji kultury dla urzędników wolbromskiego magistratu będzie konkretnym, stałym „zastrzykiem” finansowym dla DK, bowiem według zapowiedzi każda z ok. 80 osób zatrudnionych w urzędzie otrzyma do swojej dyspozycji karnet na kwotę 300 zł. Ponieważ w wolbromskim Domu Kultury sporo się dzieje, urzędnicy nie tylko będą mieli możliwość systematycznego korzystania z tej oferty, ale także, pośrednio staną się mecenasami kultury. Wsparcie przyda się też rozwojowi lokalnej krytej pływalni, wobec której dyrektor placówki oraz władze Wolbromia mają bogate plany. Dyrektor Gamrot, który na razie nie sfinalizował jeszcze umowy z urzędem nie ukrywa, że wystąpił z podobną ofertą do podmiotów gospodarczych działających na terenie gminy. – Na razie na zakup karnetów dla pracowników zdecydowała się jedna osoba, ale mam nadzieję, że ten pomysł zainteresuje innych, z korzyścią dla rozwoju naszej placówki – informuje Piotr Gamrot.

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
dererchtor PietrekmenadżerszambonurekPlatinum IIJurek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dererchtor Pietrek
dererchtor Pietrek

Nie matura lecz cheć szczera zrobi z ciebie menadżera 😆

menadżer
menadżer

[quote name=”szambonurek”]Czy świadectwo dojrzałości uprawnia do jakiś bonusów? :-*[/quote]
Tak. Do kandydowania na burmistrza. Dlatego zainteresowany menadżer intensywnie studiuje. Ma mało czasu. 2,5 roku może nie starczyć, skoro za pierwszym razem 5 nie wystarczyło. 😡

szambonurek
szambonurek

Czy świadectwo dojrzałości uprawnia do jakiś bonusów? :-*

Platinum II
Platinum II

No i jak nic wraca stare – czytaj wracają czasy deputatów. W minionych i nie chlubnych latach prawie każda profesja wspomagała „swoich” deputatami. A to rzeźnik dostawał na miesiąc sporą rację mięsiwa, górnik dostawał parę ton węgla a kolejarz darmowe przejazdy koleją itd itd. Niby że pensje nie wygórowane i nad płacami istniała racjonalna kontrola ale tak naprawdę tylnimi drzwiami każdy chciał wyrwać dla swoich coś ponad standard. Było i ciekawie i trzymająco w napięciu czy taki bądź inny dodatek przejdzie w zderzeniu z przepisami fiskusa. Na szczęście wydawało się że ten czas już dawno odszedł ale nie dla Wolbromia.… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek

A na basen powinni wpuszczać tylko w krawatach. Jak wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się!

olkusiok
olkusiok

Tak się szczycą tym basenem a wymienili filtry, które powinny być wymienione bardzo dawno temu. W przebieralni nadal zamiast kabin do przebrania wiszą firanki za którymi można się rpzebrać 😆 😆 😆 a woda w kiblu nadal podgrzewana:)

Zamiast zburzyć kryty basen i zbudowac pięknyo biekt od nowa to bawią się w odbudowę starego dziada. Niech biorą przykład z pobliskiego Jaroszowca czy trochę dalej z Miechowa.

Theon
Theon

co tam, z całego świata !!! 😀 😀 😆

Jeżówka przodem
Jeżówka przodem

URZĘDNICY Z CAŁEGO POWIATU Olkusza powinni otrzymać co miesiąc darmowe karnety na basen w Wolbromiu