Olkusz

Taki tytuł nosi wystawa, której wernisaż odbył się 29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Na wystawie znajdziecie prace uczestników Pracowni Fotografii MOK prowadzonej przez znaną artystkę-fotografika Katarzynę Leszczyńską-Kaszubę. A to najlepsze ręce, w jakich pragnący zgłębić tajemnice fotografii artystycznej mogą się znaleźć. Kasia, wielokrotnie nagradzana i doceniona w kraju i za granicą, trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, tak mówi o swojej pracy: – Pracownia Fotografii MOK Olkusz to warsztaty kreacji. Nauka rozumienia oraz posługiwania się medium fotograficznym. Medium niezwykle elastycznym, bo wbrew pozorom jego istotą wcale nie jest utrwalanie chwili, czy zatrzymywanie czasu. Fotografia przede wszystkim daje możliwość pokazania swojego sposobu widzenia świata. Podania rzeczywistości w interesujący nas sposób. Oczywiście na miarę umiejętności technicznych…

Umiejętności techniczne uczniów, a raczej uczennic pracowni, po blisko sześciomiesięcznej nauce są zadziwiające, tym bardziej, że większość z nich to początkujący.

Wystawę w imieniu Dyrektora MOK Michała Mączki otworzyła Kierownik Działu Artystycznego Elżbieta Matonóg. Potem oddała głos Katarzynie Leszczyńskiej-Kaszubie, a następie goście oglądali i podziwiali prace Kornelii Grzywnowicz, Elżbiety Kot, Katarzyny Kucab-Klich, Małgorzaty Kurzawy, Sylwii Stanek, Wioletty Tomsi-Dąbrowy oraz Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby, która jest również kuratorem wystawy.

Zapraszamy do holu MOK, zapraszamy również do śledzenia naszej strony i zapisów na przyszły semestr.

MOK Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze