kasdepke2016

26 października najmłodsi czytelnicy olkuskiej Biblioteki oraz uczniowie z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 2, 4 i 5 mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Grzegorzem Kasdepke, najchętniej czytanym autorem książek dla dzieci.

Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera a bohaterowie jego książek: Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata, są znani wielu młodym czytelnikom. Jego książki dla najmłodszych otrzymały szereg nagród m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne. Książki Grzegorza Kasdepke znalazły się na liście lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

 

Podczas spotkania autor z właściwym sobie poczuciem humoru opowiadał o swojej pracy, starał się przybliżyć młodym czytelnikom wiedzę na temat różnych rodzajów literatury oraz zawodów związanych z pisaniem. Przede wszystkim jednak autor zachęcał dzieci do czytania. Czytając fragmenty swoich książek pisarz angażował czytelników do wspólnej zabawy. Pod koniec spotkania dzieci wcieliły się w rolę dziennikarzy i miały okazję zadawać autorowi pytania. „Kim byłby Grzegorz Kasdepke gdyby nie został pisarzem” , „Czy ma pomysł na nowe książki”, „Jak długo pisze się książkę”? – to tylko niektóre z pytań zadawanych przez dzieci, na które autor chętnie odpowiadał. Wielu uczestników spotkania skorzystało z możliwości zakupu książki z autografem oraz porozmawiania z pisarzem.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze