mrusinek

Dnia 27 maja czytelnicy olkuskiej Biblioteki, zarówno dzieci jak i dorośli,  mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z  Michałem Rusinkiem – pisarzem, poetą i tłumaczem, sekretarzem Wisławy Szymborskiej, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Michał Rusinek posiada w swoim dorobku pisarskim kilkanaście książek dla dzieci i dorosłych, jest autorem felietonów o książkach i języku oraz  tłumaczem  kilkudziesięciu książek z języka angielskiego (m.in. serię książek o misiu Paddingtonie  i psie Snoopym, wierszy A. A. Milne oraz książek o Piotrusiu Panu).

Podczas spotkania dla dzieci Michał Rusinek opowiadał o swojej pracy tłumacza, czytał książki, a  uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność rymowania. Razem stworzyli również utwór literacki – dzieci uzupełniały przypadkowymi przymiotnikami opowiadanie, napisane przez pisarza. Uczestnicy spotkania mogli również poczuć się jak dziennikarze i zadać Michałowi Rusinkowi pytania.

Na spotkaniu dla dorosłych Michał Rusinek opowiedział o swojej współpracy z Wisławą Szymborską, o spotkaniach organizowanych przez  poetkę oraz o fundacji, która powstała po jej śmierci. Podczas spotkania nie zabrakło anegdot związanych z osobą noblistki. Autor opowiedział również o swoich planach dotyczących wydania książki o Wisławie Szymborskiej oraz o swojej pracy w Radzie Języka Polskiego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze