piatkowskabibl02

12 listopada b.r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu gościła Panią Renatę Piątkowską. Pani Piątkowska jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci, wśród których trzy znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Książka Pani Renaty „Wieloryb” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego a „Na wszystko jest sposób” –  II nagrodę  w konkursie im. Astrid Lindgren. Autorka opisuje zwykłe, codzienne sytuacje, które dzieją się tu i teraz. Bohaterowie książek Renaty Piątkowskiej  to właściwie zwyczajne dzieci, tyle tylko, że z dużym poczuciem humoru i z głową pełną zwariowanych pomysłów. Pani Piąkowska w swoich książkach pokazuje, że nie trzeba lecieć rakietą w kosmos, żeby przeżyć fajną przygodę. A świat widziany oczami dziecka sam w sobie jest niezwykły.

Zaproszenie na spotkanie przyjęły dzieci z klas I i II olkuskich szkół podstawowych. Autorka opowiedziała dzieciom, dlaczego warto czytać książki, jak bardzo nas wzbogacają i rozwijają naszą wyobraźnię. Pisarce towarzyszyła Pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty opowiadań autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić książeczki oraz zdobyć autograf autorki.

Tekst nadesłany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu

piatkowskabibl01

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze