juniorki spr rzeszow

Juniorki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz po raz kolejny udowadniają, że zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki. Po zdobyciu tytułu najlepszej drużyny w Małopolsce, w miniony weekend w Rzeszowie wygrały turniej w ramach 1/16 Finałów Mistrzostw Polski i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy walki o medale.

Przeciwniczkami podopiecznych Marcina Księżyka w Rzeszowie były mistrzynie województw: śląskiego i podkarpackiego. W sobotę Młode Lwice stanęły naprzeciwko piłkarek z Rudy Śląskiej. Zgoda nie miała jednak wielu atutów w starciu z olkuszankami i poległa 23:37. Zgodnie z przewidywaniami za zdobywanie bramek zabrały się zawodniczki z I-ligowym stażem. MVP spotkania została Laura Nawara, która aż dziesięciokrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Sześć trafień dołożyła Julia Mrozowska, a po cztery Sandra Bocheńska i wracająca do zdrowia Natalia Kolonko.

Efektowne zwycięstwo nad reprezentantem Śląska sprawiło, że Młode Lwice stały się głównym faworytem do awansu. Aby zapewnić sobie wyjazd do Kwidzyna na 1/8 Finałów MP, zespół trenera Księżyka musiał pokonać gospodynie zmagań, a więc ekipę Handballu Rzeszów. Miejscowe szczególnie w pierwszej połowie dały się we znaki olkuszankom. Grały bardzo ambitnie i momentami nawet agresywnie. Na przerwę obie drużyny zeszły przy skromnym prowadzeniu rzeszowianek 16:15. Sił i animuszu gospodyniom wystarczyło jednak tylko na pierwszą część meczu. Po zmianie stron na parkiecie dominowały już Młode Lwice, które bramki zdobywały całymi seriami. Najdłuższa z nich trwała cztery minuty. Wtedy to przyjezdne aż siedem razy z rzędu pokonały bramkarki rywalek. Drugą połowę olkuskie szczypiornistki wygrały w imponującym stylu 24:8.

To dobry prognostyk przed kolejną rundą Mistrzostw Polski. Ta została zaplanowana na drugi weekend lutego. Rywalkami SPR-u na Pomorzu obok gospodarza turnieju MTS-u Kwidzyn będą również zespoły KPR MOS Jelenia Góra oraz MKS Lublin. Szykuje się ciężka przeprawa, ale nie może być inaczej, skoro stawką jest krajowy czempionat.

– Świetnie zaczęliśmy tegoroczne zmagania w rundach finałowych Mistrzostw Polski. Dziewczyny odniosły dwa przekonujące zwycięstwa, które z pewnością pozwolą im jeszcze bardziej uwierzyć w swoje możliwości. Warto podkreślić, że w tym zespole który zagrał w Rzeszowie część z zawodniczek jest nawet o trzy lata młodsza od wiodącego rocznika. To tylko pokazuje, jak duży potencjał drzemie w tej ekipie – zaznacza Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

SPR Olkusz – Zgoda Ruda Śląska 37:23 (17:14)

SPR: Petlic, Sroka, Tabor – Nawara (10), Mrozowska (6), Kolonko (4), Bocheńska (4), Sioła (3), Zub (3), Jesień (3), Sołtysik (2), Żur (1), Gęgotek (1), Barczyk (1).

Zgoda: Wieczorek, Zima (5) – Zalewska (12), Iwanowicz (5), Weihrauch (4), Siedlarek (1), Mynarek, Czajka, Kołecka, Gralik.

– – – – –

SPR Handball Rzeszów – SPR Olkusz 24:39 (16:15)

Handball: Stapińska, Depciuch – Lasek (7), Puchalska (6), Brzozowska (3), Bebło (2), Nykiel (2), Ziajka (2), Małek (1), Świerk (1), Warias, Ginalska, Jastrzębska, Lampara.

SPR: Petlic, Sroka, Tabor – Kolonko (10), Nawara (7), Gęgotek (5), Zub (5), Bocheńska (4), Barczyk (3), Żur (2), Sioła (1), Sołtysik (1), Mrozowska (1), Jesień.

Fot. SPR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze