juniorki spr rzeszow

Juniorki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz po raz kolejny udowadniają, że zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki. Po zdobyciu tytułu najlepszej drużyny w Małopolsce, w miniony weekend w Rzeszowie wygrały turniej w ramach 1/16 Finałów Mistrzostw Polski i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy walki o medale.

Przeciwniczkami podopiecznych Marcina Księżyka w Rzeszowie były mistrzynie województw: śląskiego i podkarpackiego. W sobotę Młode Lwice stanęły naprzeciwko piłkarek z Rudy Śląskiej. Zgoda nie miała jednak wielu atutów w starciu z olkuszankami i poległa 23:37. Zgodnie z przewidywaniami za zdobywanie bramek zabrały się zawodniczki z I-ligowym stażem. MVP spotkania została Laura Nawara, która aż dziesięciokrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Sześć trafień dołożyła Julia Mrozowska, a po cztery Sandra Bocheńska i wracająca do zdrowia Natalia Kolonko.

Efektowne zwycięstwo nad reprezentantem Śląska sprawiło, że Młode Lwice stały się głównym faworytem do awansu. Aby zapewnić sobie wyjazd do Kwidzyna na 1/8 Finałów MP, zespół trenera Księżyka musiał pokonać gospodynie zmagań, a więc ekipę Handballu Rzeszów. Miejscowe szczególnie w pierwszej połowie dały się we znaki olkuszankom. Grały bardzo ambitnie i momentami nawet agresywnie. Na przerwę obie drużyny zeszły przy skromnym prowadzeniu rzeszowianek 16:15. Sił i animuszu gospodyniom wystarczyło jednak tylko na pierwszą część meczu. Po zmianie stron na parkiecie dominowały już Młode Lwice, które bramki zdobywały całymi seriami. Najdłuższa z nich trwała cztery minuty. Wtedy to przyjezdne aż siedem razy z rzędu pokonały bramkarki rywalek. Drugą połowę olkuskie szczypiornistki wygrały w imponującym stylu 24:8.

To dobry prognostyk przed kolejną rundą Mistrzostw Polski. Ta została zaplanowana na drugi weekend lutego. Rywalkami SPR-u na Pomorzu obok gospodarza turnieju MTS-u Kwidzyn będą również zespoły KPR MOS Jelenia Góra oraz MKS Lublin. Szykuje się ciężka przeprawa, ale nie może być inaczej, skoro stawką jest krajowy czempionat.

– Świetnie zaczęliśmy tegoroczne zmagania w rundach finałowych Mistrzostw Polski. Dziewczyny odniosły dwa przekonujące zwycięstwa, które z pewnością pozwolą im jeszcze bardziej uwierzyć w swoje możliwości. Warto podkreślić, że w tym zespole który zagrał w Rzeszowie część z zawodniczek jest nawet o trzy lata młodsza od wiodącego rocznika. To tylko pokazuje, jak duży potencjał drzemie w tej ekipie – zaznacza Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

SPR Olkusz – Zgoda Ruda Śląska 37:23 (17:14)

SPR: Petlic, Sroka, Tabor – Nawara (10), Mrozowska (6), Kolonko (4), Bocheńska (4), Sioła (3), Zub (3), Jesień (3), Sołtysik (2), Żur (1), Gęgotek (1), Barczyk (1).

Zgoda: Wieczorek, Zima (5) – Zalewska (12), Iwanowicz (5), Weihrauch (4), Siedlarek (1), Mynarek, Czajka, Kołecka, Gralik.

– – – – –

SPR Handball Rzeszów – SPR Olkusz 24:39 (16:15)

Handball: Stapińska, Depciuch – Lasek (7), Puchalska (6), Brzozowska (3), Bebło (2), Nykiel (2), Ziajka (2), Małek (1), Świerk (1), Warias, Ginalska, Jastrzębska, Lampara.

SPR: Petlic, Sroka, Tabor – Kolonko (10), Nawara (7), Gęgotek (5), Zub (5), Bocheńska (4), Barczyk (3), Żur (2), Sioła (1), Sołtysik (1), Mrozowska (1), Jesień.

Fot. SPR Olkusz

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o