waszeinterwencje

Niedawno zakończono prace wodociągowe na ul. Parkowej w Olkuszu. Kolejne ruszą w przyszłym roku. – Czy nie można zrobić wszystkiego za jednym razem, zamiast dwukrotnie rozkopywać całą ulicę? – z takim pytaniem zadzwonił do naszej reakcji olkuszanin.

 parkowa pwik

– Nie tak dawno ul. Parkowa była wyłączona z ruchu z uwagi na wykonywane tam roboty. Po zakończeniu prac wodociągowych ułożono nie najlepszej jakości podbudowę i chyba tylko opady śniegu uniemożliwiły położenie asfaltu. Czy nie można byłoby przed zimą tylko załatać dziur w jezdni, a wszystkie prace przeprowadzić wiosną? A tak to droga znów za kilka miesięcy będzie zamknięta i znowu będziemy narażeni na utrudnienia w ruchu – skarży się jeden z mieszkańców Olkusza.

Jak poinformowano nas w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, na ul. Parkowej jesienią wykonano około 483 metrów bieżących sieci wodociągowej i 56 mb przyłączy wodociągowych. Roboty te prowadzono zgodnie z wcześniej ustalonymi harmonogramami, a w połowie listopada okazało się, że Ministerstwo Środowiska wyraziło zgodę na wykonanie dodatkowych robót w ramach kanalizacyjnego projektu obejmującego cztery gminy.  – W związku z możliwością realizacji rozszerzonego zakresu rzeczowego projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap l”, w tym realizacji zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Parkowej w Olkuszu”, w uzgodnieniu z UMiG Olkusz został ograniczony zakres odbudowy nawierzchni. Wykonano podbudowę i jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, położona zostanie warstwa wiążąca asfaltu. Zabudowa krawężników i warstwa ścieralna zostaną wykonane po realizacji kanalizacji sanitarnej w 2013 i 2014 roku. Szacunkowy koszt budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w ul. Parkowej o łącznej długości ok. 0,5 km, której rozpoczęcie planowane jest na przyszły rok, to 581 tys. 175 złotych brutto – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z „Wodociągów”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments