Olkusz

Wiosna to dobry czas na porządki. Według obietnic płynących z olkuskiego magistratu, właśnie wtedy zostanie uporządkowana sytuacja ze starymi liniami na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Rataja. Z pewnością ku uciesze kierowców, którzy po raz pierwszy interweniowali w tej sprawie w naszej redakcji nieco ponad dwa lata temu.

Interwencje pojawiły się po zmianie organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu, przy skręcie z drogi krajowej nr 94 w ulicę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak wówczas pisaliśmy, niekiedy pojawiał się tam problem – kto ma pierwszeństwo. Niektórzy twierdzili, że to przez pozostałości po starych poziomych znakach, które pozostały na asfalcie.

Temat poruszyliśmy w grudniu 2018 roku, gdy o sytuacji opowiedział nam jeden z kierowców, dopytując, dlaczego stare linie nie zostały starte od razu, przy okazji malowania nowych. Wtedy z magistratu nadeszła odpowiedź, że „linie te nie zostały starte, gdyż natychmiastowe ich usunięcie było możliwe wyłącznie poprzez sfrezowanie nawierzchni, która później musi być odtworzona. Nie były to prace zaplanowane w budżecie, a liczba i wartość wszystkich inwestycji w mieście sprawia, ze musimy bacznie przyglądać się każdej złotówce”. Dodano wówczas, że z czasem stare oznakowanie ulega naturalnemu zatarciu, aktualne oznakowanie poziome zostanie odnowione i będzie lepiej widoczne, a kierowcy powinni zwracać uwagę przede wszystkim na znaki drogowe, czyli oznakowanie pionowe.

Do tematu wróciliśmy latem 2019 roku, czyli kilka miesięcy później. Niestety, nic w tym temacie się nie zmieniło.

Kierowców nadal nurtuje ten problem. Zapytaliśmy więc znowu w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkusz, kiedy w końcu stare linie zostaną usunięte. W odpowiedzi padł termin!

-Na wiosnę, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, planowane są prace polegające na starciu starego oznakowania oraz odnowieniu aktualnego oznakowania poziomego tego skrzyżowania – odpowiedział Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby wiosna, a wraz z nią „odpowiednie warunki atmosferyczne” nadeszły jak najszybciej. Będziemy przyglądać się tej sprawie i na pewno powrócimy do tematu. Miejmy nadzieję, że wtedy, gdy starych linii już nie będzie, a nie przy okazji kolejnego pytania od Czytelników: ”Kiedy stare linie zostaną usunięte?”.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kolo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolo
Udzielający się czytelnik
kolo

Wiosno, wiosno .. Gdzie jesteś ?? No nie wierzę, że nagle Latos powiedział „tak, zrobimy” .. A może też tak powie o skręcie w prawo ze Sławkowskiej w Mickiewicza, bo naobiecywał pas do włączania się na Mickiewicza a nawet nie umieją drogowcy pomalować tego skrzyżowania – pas do skrętu w lewo i pas do jazdy na wprost i w prawo.. bo to co tam „kierowcy” odwalają to glowa mała – skręcają w lwo stojąc przy krawężniku.. Gdzie jest policja?? Kiedy zaczną karać parkowaczy na B36 na Sławkowskiej? Też temat był tutaj poruszany..i cisza zaległa jak po burzy – zakaz obowiązuje… Czytaj więcej »