Starosta Jerzy Kwaśniewski i cały zarząd powiatu olkuskiego zostają na swoich stanowiskach. Tak zadecydowała większość rady powiatu, która w środę głosowała nad propozycją odwołania kierownictwa powiatu. Wniosek radnych opozycji był pokłosiem wydarzeń, które miały miejsce pod koniec stycznia. Ogromny chaos informacyjny, nagłe i nieprzemyślane decyzje w sprawie likwidacji szkół i nie tylko, problemy wokół olkuskiego szpitala, co w sumie przelało czarę goryczy.

 

Wyniki głosowania nie były właściwie zaskoczeniem dla nikogo, nawet dla samych autorów wniosku. Układ sił politycznych w radzie, nawet biorąc pod uwagę trzeszczącą koalicję, z całą pewnością nie sprzyja zmianom personalnym. A nastroje społeczne, jakie można obserwować w ostatnich miesiącach, wskazują, że zmiany są potrzebne. Jeśli nie personalne, to z całą pewnością na poziomie decyzyjnym. Bo problemów w powiecie nie brakuje. Sygnałem ostrzegawczym jest umieszczenie powiatu olkuskiego na liście samorządów (40 gmin i 8 powiatów w Polsce), którym groziłoby bankructwo, gdyby nowy wskaźnik zadłużenia obowiązywał już od tego roku (o szczegółach można przeczytać w tekście „Samorządy na skraju bankructwa?” autorstwa Wioli Woźniczko).  

Powiat jest w dramatycznej sytuacji?

Głosowanie, które odbyło się w trybie tajnym, poprzedziła ponad trzygodzinna burzliwa dyskusja nad głównymi zarzutami, jakie postawiła szóstka autorów wniosku o odwołanie starosty Jerzego Antoniego Kwaśniewskiego, a tym samym całego zarządu. Głównymi wątkami we wniosku było niewłaściwe zarządzanie powiatem, brak rozwoju, seria błędnych decyzji w sprawie szpitala i szkół, jakie miały zostać zlikwidowane, brak odpowiedniej polityki informacyjnej zarządu z radnymi, a także z resztą społeczeństwa powiatu olkuskiego. Wcześniej wniosek o odwołanie zaopiniowała komisja rewizyjna. Biorąc pod uwagę jej skład, trudno było spodziewać się, że uzna ją za zasadną. – Komisja rewizyjna, po przeanalizowaniu wniosku sześciu radnych i zapoznaniu się z wyjaśnieniami starosty, postanowiła negatywnie zaopiniować wniosek – mówi Zdzisław Skoczyń, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Długa dyskusja, w której zabierali głos zarówno radni opozycyjni jak i koalicyjni, najmniej chyba sam zainteresowany, obfitowała w pojawiające się od wielu miesięcy zarzuty dotyczące dramatycznej sytuacji w szpitalu, braku pomysłu na organizację oświaty w powiecie olkuskim i bardzo złą kondycję finansową powiatu.

–  Ani pan starosta, ani członkowie zarządu nie realizujecie najważniejszych zadań. Nie jesteście dobrymi gospodarzami, nie wywiązujecie się z obowiązków. Przykładem jest szpital, który powinien służyć ludziom, a nie grupce osób, chcącej zbijać interes. U nas tak to wygląda. Pan starosta i zarząd nie panują nad sytuacją, nie sprawują właściwego nadzoru. Zgłaszaliśmy problemy, ale pan starosta mówił, że plotkami zajmował się nie będzie. Jak się okazało, wszystkie nasze przewidywania się spełniły. Starosta w dalszym ciągu nie odpowiedział konkretnie na zadawane przez nas wielokrotnie pytania – zarzuca Zdzisława Szczygieł, radna powiatowa.

Starosta broni się, że zarząd powiatu poczynił wiele kroków, żeby z patowej sytuacji, jaką jest niekorzystna umowa z Grupą Nowy Szpital i 30-procentowy udział w spółce, wyjść obronną ręką. – Wszystko wyjaśniałem na bieżąco, ale grupa radnych podważa wszystkie informacje, które ja przekazuję. Ja się opieram na faktach i nie mówię nieprawdy. Wniosek o moje odwołanie był wnioskiem politycznym. Grupa radnych osiągnęła cel – zdyskredytowano starostę w oczach mieszkańców i całej Polski, bo było to wydarzenie szeroko komentowane. Posądza się mnie o wszystko, co jest złe, a nie zauważa pozytywnych działań – odpiera zarzuty starosta Jerzy Kwaśniewski.

Radni koalicyjni oceniają wniosek o odwołanie starosty jako niemerytoryczny. Ich zdaniem zostały tam przedstawione zarzuty, których adresatem powinien być poprzedni zarząd. – Uzasadnienie jest słabe, a zarzuty przenoszą nas do poprzedniej kadencji. Zarzut zadłużania powiatu jest całkowicie nietrafiony. Prywatyzacja odbyła się w poprzedniej kadencji. A odnośnie szpitala, to co może zrobić zarząd przy 30% procentach udziałów? We wniosku brakuje mi propozycji, co zrobić, żeby tych problemów nie było – mówi Andrzej Osuch, radny koalicyjny.

Paweł Piasny uważa, że polityka finansowa powiatu prowadzona jest w sposób, który pogrąża nas na wiele lat, a zamiast rozwijać się, musimy zaciągać kolejne kredyty na spłaty poprzednich. Z powodu złego gospodarowania pieniędzmi z budżetu znaleźliśmy się w gronie zagrożonych bankructwem powiatów.

– Nasze zadłużenie spowodowane jest zobowiązaniami, jakie zaciągnął poprzedni zarząd, ale należy pamiętać, że zaciągnął je na inwestycje. Mamy ograniczone możliwości przychodów i trudno powiedzieć, że jest to wina zarządu. Wiadomo było na początku tej kadencji, że te cztery lata będą trudne – odpiera zarzuty Czesław Żak, członek zarządu.

– Pan starosta w ogóle nie liczy się ze zdaniem radnych opozycyjnych pomimo tego, że przez te lata pracujemy prężnie i dajemy gotowe rozwiązania niektórych problemów. Jest całkowity brak polityki informacyjnej względem radnych i samych mieszkańców, co szczególnie było widoczne podczas planów likwidacji dwóch szkół ponadgimnazjalnych – zarzuca staroście Marcin Cockiewicz, jeden z autorów wniosku o odwołanie starosty.

Z jego zdaniem zgadza się koalicyjny radny Jan Orkisz, który uważa, że pozostały czas tej kadencji powinien być czasem na wyciągnięcie wniosków. – Trzeba skorzystać z mądrości wszystkich, bez względu na ugrupowania polityczne – uważa Jan Orkisz.

W głosowaniu wzięło udział 23 radnych. Żeby wniosek o odwołanie został przegłosowany, „za” musiało opowiedzieć się 3/5 składu rady, czyli 14 radnych. Po podliczeniu głosów okazało się, że za zmianami jest 10 radnych, a 13 jest za utrzymaniem aktualnego składu zarządu.
 
– Nikt z nas nie przypuszczał chyba, że do tego odwołania dojdzie. Ale ta dyskusja była po to, żeby wyciągnąć wnioski na resztę kadencji. Gdyby pewne słowa były brane pod uwagę przez zarząd wcześniej, do wielu sytuacji by nie doszło – uważa Jacek Osuch.

Starosta Jerzy Kwaśniewski bardzo krótko odniósł się do wyników głosowania. – Chciałem podziękować autorom wniosku oraz głosującym za podtrzymaniem zaufania, jakim zostałem obdarzony i za uwagi, które zostały wypowiedziane. Biorę je sobie do serca i deklaruję wypowiedziane zarzuty i propozycje rozpatrywać – powiedział.

– Dziękujemy za wolę współpracy i zauważenie tej części radnych, która od dwóch lat pracuje rzetelnie, a jej działania nie były zauważane. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układała dobrze – podsumowała Barbara Rzońca, szefowa klubu radnych „Wspólny Powiat”, który złożył wniosek o odwołanie.

Nie przygotowali projektu uchwały

Czy jest to spokój pozorny, czy prognostyk dobrej współpracy, pokaże najbliższa przyszłość. Poważne wątpliwości pojawiły się za to co do samej procedury głosowania. Zdaniem wielu radnych ten punkt sesji nie został przygotowany przez przewodniczącego w należyty sposób, bo nie przygotowano projektu uchwały o odwołaniu starosty, a tym samym zarządu. – Zgodnie z obowiązującym prawem powinien zostać przygotowany projekt uchwały i powinien zostać przedstawiony radnym przed sesją, a nie został on w ogóle przygotowany. Radni podejmują decyzje ustawowe za pomocą uchwał i tak powinno być w tym przypadku, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Tymczasem radni głosowali nad wnioskiem, a nie nad projektem uchwały – argumentują autorzy wniosku o odwołanie.

Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Dąbrowski, sekretarz Ewa Klich i obecna na sali prawniczka nie mieli wątpliwości, że wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem. Tej pewności nie ma grupa wspomnianych radnych, która zapowiedziała, że pozostawi ten spór do rozstrzygnięcia wojewodzie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
75 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
agatka
agatka
10 lat temu

Niebywale szczescie,dla powiatu.Ciekawe na jaka zaszczytna listę poza lista Rostowskiego dzieki niebywalemu geniuszowi p.starosty teraz trafimy.

jontek
jontek
10 lat temu

w Olkuszu juz od lat nie ma lewicy. Te pozostale „leśne dziadki” to grupy interesów nie reprezentujacy prostych ludzi lecz i tzw. lewicy kawiorowej.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

Dziwi i zastanawia postawa lewicy w Zarządzie Powiatu. Duża partia polityczna, dysponująca zapleczem dobrych prawników nie potrafi poradzić sobie z problemem łamania przez Nowy Szpital umowy z powiatem, do których to faktów starosta przyznaje się otwarcie. Czy dla tej partii jest obojętne to, że poprzez zaniechanie działań w stosunku do Nowego Szpitala biorą na siebie całą odpowiedzialnoś ć za stan lecznictwa szpitalnego w powiecie? Całe odium tego co zrobił Konarski spadnie na SLD, a prawica wypsnie się z tego cichcem w myśl powiedzenia ” Po nas choćby wojna, głód, choroba i pożoga” tak ładnie zastosowanego poprzez poprzednich władców powiatu.

G....t
G....t
10 lat temu

Dzisiaj honoerm jest obrona przekonań które się reprezentuje i walka o nie, a poddanie meczu ze wzgledu na to że ktoś ma inne zdanie i głośno krzyczy jest zwykłym cieniarstwem. Ja ocenię obecny zarząd i radnych po zakończeniu kadencji i nie musze kupować reklam oraz ogłoszeń aby zyskać przychylność mediów.
Jak pracujący zna swoją wartość to nie musi nikomu nic udowadniać, jak nie potrafi pracować zespołowo to szuka rozgłosu. To jest obraz radnych powiatu, jedni staraję się realizować obietnice inni nie robią nic bo nie umieją pracować w symbiozie. To wybujełe ego drażni mnie najbardziej u Pawła Piasnego, gdyby został starostą lub burmistrzem przed 2 laty kibicowałbym mu dzisiaj. Obecnie jest najgorszym z możliwych kandydatów i radnych ziemi olkuskiej potwierzdając to swoim zachowaniem. Co gorsza ludzie z jego otoczenia są coraz bardziej do niego podobni ,wali od nich chorą ambicją, desperacją i stresem.

G....t
G....t
10 lat temu

Dla mnie frajerstwem była by rezygnacja zarządu na zamówienie Piasnego lub Cockiewicza. Ambicjonalna gadka o honorze i szacunku powinna być kierowana do nadgorliwej i hałaśliwej opozycji, która w 1 -ej połowie przechodzi kryzys męski wieku średniego a w 2 – ej przekwita. W konsekwencji mamy do czynienia z destrukcją samorządu i jego notorycznym osłabianiem.
Czy określenie ” zostaje na stołku ” jest wyraziste i szczere ? tak ale tylko wg ciebie oraz autora. Czy jest obiektywne ? Gdyby Kwaśniewski kierował koalicją na czele z radnymi PO byłby wzorem i od kilku miesiecy wygaszano by działalność II LO.

12 groszy
12 groszy
10 lat temu

Nie wiem czy zamierzone , czy też nie , ale wyraziste i szczere sformułowanie- starosta zostaje na stołku. Bardziej obrazowo nie można było podnieć rangi tego mebla, któremu niektórzy są gotowi poświęcić tak wiele. Między bajki można włożyć gesty na które kiedyś było stać tych, którzy zawiedli i rozczarowali swoim zachowaniem. Wtedy bowiem honor był wartością, która nie posiadała przelicznika. Dziś ludzi honoru nazywa się frajerami, by łatwiej było zmyć plamy z tych dla których honor liczony jest ilością zer po przecinku.
Gdyby stało w tytule-Pan Starosta pozostaje na stanowisku, było by to dowodem szacunku i dla niego jako osoby i funkcji, którą pełni. Jak cię widzą tak cię piszą wyjaśnia wszytko.

sas.anka
sas.anka
10 lat temu

[quote name=”salowa.”]Starosta Kwaśniewski zostaje na stołku dzięki radnym SLD i PiS u.To należy zapamiętać. Ci panowie mają gdzieś problemy szpitala jego pracowników i pacjentów.[/quote]

To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać.
To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać. To należy zapamiętać.
To należy zapamiętać.

y
y
10 lat temu

składanie wniosków o odwołanie i całe to zamieszanie zamiast konkretnej roboty maja chyba wpisane w partyjnym statucie.. albo zaraźliwe jest.. w każdy razie w tym przypadku pod przykrywką niby społecznych trosk jest zwykła prywata i nasze polskie warcholstwo .. jeden ma za pazuchą sklepik drugi wiatraki albo inny interesik własny…My są tu ..czyli na samym spodzie…

miastowy
miastowy
10 lat temu

[quote name=”Doświadczany do bólu”]Głosowałem na Platformę Obywatelską,a dziś drżę o swe jutro.Dziś jestem w chciwych łapach szyderców.[/quote]
Nie bredź, jesteś i zawsze byłeś mącącym pisowcem, poznaję po charakterze twojej czcionki oraz interpunkcji. Każdy kto głosował na Platformę zdaje sobie sprawę, że alternatywy nie ma, PIS to nawiedzeni, rządni zemsty za nic obłąkani SZALEŃCY (jesteś jednym z nich), a lewica z Palikotem to nic innego jak zbieranina przy(moderacja)głupów.

Głosowałem na Platformę i będę głosował!
.

Doświadczany do bólu
Doświadczany do bólu
10 lat temu

Głosowałem na Platformę Obywatelską,a dziś drżę o swe jutro.Dziś jestem w chciwych łapach szyderców.

fvc
fvc
10 lat temu

[quote name=”wiza”][/quote]
Pytanie. Czy to prawda?.[/quote]

Tak to jest prawda!

wiza
wiza
10 lat temu

[quote name=”xxx”]Jesli to prawda że nic się nie zmieniło dzięki głosoma SLD i PIS notabene ciekawa Kolalicja to co teraz powie nam Pan Kmita z Posłem Osuchem ………. jakie farmazony nam wstawią jakie znajdą oczywiście racjonalne wytłumaczenie ??????[/quote]
[quote name=”xxx”]Kieca a on ma Mandat zarabiając na mieniu Powiatu a czy Wujcik może głosować Jeśli ża jego głosem kryje sie nominacja na stołek Dyrektora curki ???? Panie Wojewodo Pan Milczy ?????[/quote]
Pytanie. Czy to prawda?.

wiza
wiza
10 lat temu

[quote name=”kwak”]po tym glosowaniu widac, ze starosta powinien przestac patrzec tylko przed siebie. powinien patrzec tez na boki i w tyl bo tam tez sa problemy.[/quote]
bardzo wazne

qqq
qqq
10 lat temu

„zibi”]Piasny i Cockiewicz to są rozrabiaki. Przeciez, do tej pory nikt nie slyszal o Cockiewiczu a tu taki tytan rozroby sie pokazal.nawiedzony, czy co?.

QQQ
QQQ
10 lat temu

„zsmp”]Piasny i Cockiewicz sie napracowali, a tu nic. O lewicy sie nie mowi, ale ona tez miala zyskac. Moze nowego staroste – Żaka. A reszta inne stanowiska z Piasnym i Orkiszem. Do boju chlopcy, moze sie uda. Do trzech razy sztuka.
>>>>>>>>>>>>

Bezstronny
Bezstronny
10 lat temu

[quote name=”G….t”]Sądząc po wpisach opozycyjnych radnych oraz magików z zz odnoszę wrażenie że oczywiste głosowanie jednak zabolało.
Jako niezależny 😉 obserwator samorządu w olkuskiem ( podobnie jak – Bezstronny ) dostrzegam kpinę w wydaniu radnych opozycyjnych. Pan Orkisz oraz radni opozycyjni gł z listy pl ob chcą uczyć demokracji sami jednocześnie jej nie szanując. Chcą zmian ale główny zamiar Piasnego, Cockiewicza, Szczygieł, Rzońcy czy Orkisza to nie nie korekta systemu a jedynie stanowisk.[/quote]
Dziękuje za, w swoim rodzaju słowa uznania.

xxx
xxx
10 lat temu

Kieca a on ma Mandat zarabiając na mieniu Powiatu a czy Wujcik może głosować Jeśli ża jego głosem kryje sie nominacja na stołek Dyrektora curki ???? Panie Wojewodo Pan Milczy ?????

xxx
xxx
10 lat temu

[quote name=”wkurzony”][quote name=”xxx”]Jesli to prawda że nic się nie zmieniło dzięki głosoma SLD i PIS notabene ciekawa Kolalicja to co teraz powie nam Pan Kmita z Posłem Osuchem ………. jakie farmazony nam wstawią jakie znajdą oczywiście racjonalne wytłumaczenie ??????[/quote]

Prawda : z SLD: Cz. Żak, R. Herzyk, E. Pęgiel, z PiS : K. Dąbrowski, H. Kieca, A. Wójcik, Z.Solecki. Jedni lub drudzy mogli poprzeć wniosek o odwołanie starosty i doszłoby do zmian w Starostwie. Zapamiętajmy te nazwiska.[/quote]

G....t
G....t
10 lat temu

[quote name=”salowa.”]Starosta Kwaśniewski zostaje na stołku dzięki radnym SLD i PiS u.To należy zapamiętać. Ci panowie mają gdzieś problemy szpitala jego pracowników i pacjentów.[/quote]

Pani saloonowa, zapamiętać należy przede wszystkim że pani dr radna oraz reprezentanci środowiska lekarzy zadbali o ich dobrobyt, natomiast nie zadbano o to samo dla personelu niższego, a kto nie zadbał ratując własny tyłek i forsę ? Związkowcy ?
Sam nie mogłem uwierzyć że dali ciała w kluczowych kwestiach dla swojego żelaznego elektoratu – pracowników o najniższych dochodach i o największych potrzebach.
Na usprawiedliwienie dodam, że też wolałbym pomagać bogatym…
Panie i Panowie przewodniczący nie są w ciemię bici ale jednak wstyd.

G....t
G....t
10 lat temu

Pani dr już nie chcę leczyć, woli się uśmiechać za pieniądze do pacjentów i odbić niezadowolony elektorat super związkowcowi. Radny Piasny i Cockiewicz udają głupiego ws. finansów powiatu a to nikt inny jak ich mentor Konar szalał na kredyt. Droga opozycjo z punktu widzenia niezależnego obserwatora w kwestii pomysłu na lepszą przyszłość jesteście puści jak powiatowa kasa. uszanujcie demkrację a być może będziecie szanowani kiedy sami staniecie przed wyzwaniami jakie podejmują obecny zarząd w powiecie.

G....t
G....t
10 lat temu

Sądząc po wpisach opozycyjnych radnych oraz magików z zz odnoszę wrażenie że oczywiste głosowanie jednak zabolało.
Jako niezależny 😉 obserwator samorządu w olkuskiem ( podobnie jak – Bezstronny ) dostrzegam kpinę w wydaniu radnych opozycyjnych. Pan Orkisz oraz radni opozycyjni gł z listy pl ob chcą uczyć demokracji sami jednocześnie jej nie szanując. Chcą zmian ale główny zamiar Piasnego, Cockiewicza, Szczygieł, Rzońcy czy Orkisza to nie nie korekta systemu a jedynie stanowisk.

b
b
10 lat temu

Operacja się nie udała stołka nie odcięto. Ale czasami lepiej uciąć jeden palec niż później rękę. A teraz pytanie do twardych radnych czy za rok weźniecie odpowiedzialność za powiat.

wkurzony
wkurzony
10 lat temu

[quote name=”xxx”]Jesli to prawda że nic się nie zmieniło dzięki głosoma SLD i PIS notabene ciekawa Kolalicja to co teraz powie nam Pan Kmita z Posłem Osuchem ………. jakie farmazony nam wstawią jakie znajdą oczywiście racjonalne wytłumaczenie ??????[/quote]

Prawda : z SLD: Cz. Żak, R. Herzyk, E. Pęgiel, z PiS : K. Dąbrowski, H. Kieca, A. Wójcik, Z.Solecki. Jedni lub drudzy mogli poprzeć wniosek o odwołanie starosty i doszłoby do zmian w Starostwie. Zapamiętajmy te nazwiska.

xxx
xxx
10 lat temu

Jesli to prawda że nic się nie zmieniło dzięki głosoma SLD i PIS notabene ciekawa Kolalicja to co teraz powie nam Pan Kmita z Posłem Osuchem ………. jakie farmazony nam wstawią jakie znajdą oczywiście racjonalne wytłumaczenie ??????

Wywrotowiec
Wywrotowiec
10 lat temu

Na „czarnej liście” gmina Olkusz, gmina Klucze, powiat olkuski .. 😳

http://urwij.pl/0ecf

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

[quote name=”Natasza K”]Jedno jest pewne. Teraz wyborcy nie będo mieli problemu wyborem radnych tak w mieście jak i w powiecie. Bo kogo nie wybiorą to i tak będzie lepszy od istniejących.[/quote]

[b]Niechaj nowe przysłowie Polak sobie kupi,
że jak był przed szkodą tak po szkodzie jest głupi[/b]

Ps. Szkoda, że działalność Kwaśniewskiego wspiera lewica poprzez swoich przedstawicieli w zarządzie. Nie można być za i jednocześnie przeciw.

salowa.
salowa.
10 lat temu

Starosta Kwaśniewski zostaje na stołku dzięki radnym SLD i PiS u.To należy zapamiętać. Ci panowie mają gdzieś problemy szpitala jego pracowników i pacjentów.

podejrzliwy
podejrzliwy
10 lat temu

a ta wiązanka pogrzebowa to niby z jakiej okazji jak to narada robocza, ciekwe co tam zakamuflowali….

Fata Morgana
Fata Morgana
10 lat temu

[quote name=”Bezstronny”]
Nie jestem mieszkańcem powiatu Olkuskiego. Jak byś był na sesji to byś widział dużo nowych twarzy i jak te „mecenasy od siedmiu boleści” się rozglądali po ludziach kto to, co to…[/quote]
My już mamy dość własnych mącicieli, skoro tak to trzymaj się od naszego miasta z daleka, widziałem cię, i słomę w twoich butach też.

Bezstronny
Bezstronny
10 lat temu

[quote name=”Fata Morgana”][quote name=”Bezstronny”]Pierwszy raz u Was byłem. Określę to mianem parogiogroteski! Kpiny starosta wstaje i głosuje za czy przeciw siebie odwołać ze stanowiska. Wcale nie popieram Piasnego czy Cockiewicza chociaż muszę im przyznać rację…[/quote]Jaki tam z ciebie „bezstronny”, mącisz w Olkuszu od dawna bez ładu i składu pod setkami nicków, każdy gupi twoje wypociny kupi :lol:[/quote]
Nie jestem mieszkańcem powiatu Olkuskiego. Jak byś był na sesji to byś widział dużo nowych twarzy i jak te „mecenasy od siedmiu boleści” się rozglądali po ludziach kto to, co to…

Fata Morgana
Fata Morgana
10 lat temu

[quote name=”Bezstronny”]Pierwszy raz u Was byłem. Określę to mianem parogiogroteski! Kpiny starosta wstaje i głosuje za czy przeciw siebie odwołać ze stanowiska. Wcale nie popieram Piasnego czy Cockiewicza chociaż muszę im przyznać rację…[/quote]Jaki tam z ciebie „bezstronny”, mącisz w Olkuszu od dawna bez ładu i składu pod setkami nicków, każdy gupi twoje wypociny kupi 😆

ObservatoreJlcusiano
ObservatoreJlcusiano
10 lat temu

[quote name=”zsmp”]Piasny i Cockiewicz sie napracowali, a tu nic. O lewicy sie nie mowi, ale ona tez miala zyskac. Moze nowego staroste – Żaka. A reszta inne stanowiska z Piasnym i Orkiszem. Do boju chlopcy, moze sie uda. Do trzech razy sztuka.[/quote]
Z tego całego „miganego” towarzystwa tylko Cockiewiczowi jestem w stanie uwierzyć. Czy w tym Olkuszu zawsze musi być tak, że do czegoś pozytywnego przylepi się jakiś mierny „odpad”?!

z boku
z boku
10 lat temu

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”]W przypadku starosty , który jednocześnie jest radnym mamy do czynienia, ze swego rodzaju knotem prawnym. Rada powołuje i odwołuje starostę (czyli zatrudnia), który jest radnym. W przypadku odwoływania głos starosty może zadecydować o tym by był zatrudniony jak również o tym by nie został odwołany. Sam się zatrudniam, a jak będę chciał to się zwolnię. W takim przypadku powinien być obligatoryjny zakaz udziału zainteresowanych w głosowaniu. Biorąc pod uwagę ilu jest członków rady w zarządzie i ile głosów przeważyło za pozostaniem Kwaśniewskiego na stołu można stwierdzić jedynie, że taki prawo przyspawało kwaśniewskiemu d. do stołka i nawet T-34 (rudy) go nie ruszy. Nawet największy przygłup potrafiłby taką sytuację wykorzystać, a co dopiero taki mózgowiec jak Kwaśniewski.[/quo

Wykorzystał. szkoda, że na krótko. za mało mózgu żeby dostrzec że sesję obserwują nie tylko kamery?

z boku
z boku
10 lat temu

[quote name=”zibi”]Piasny i Cockiewicz to są rozrabiaki. Przeciez, do tej pory nikt nie slyszal o Cockiewiczu a tu taki tytan rozroby sie pokazal.nawiedzony, czy co?.[/quote]

Oj naiwni, naiwni… a o powiedzeniu: „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” słyszeli?

Gołabek pokoju
Gołabek pokoju
10 lat temu

[quote name=”zsmp”]Piasny i Cockiewicz sie napracowali, a tu nic. O lewicy sie nie mowi, ale ona tez miala zyskac. Moze nowego staroste – Żaka. A reszta inne stanowiska z Piasnym i Orkiszem. Do boju chlopcy, moze sie uda. Do trzech razy sztuka.[/quote]

Żak jako starosta? – to ja już wolę żeby Olkusz przyłączyli do Chrzanowa… 😀

zsmp
zsmp
10 lat temu

Piasny i Cockiewicz sie napracowali, a tu nic. O lewicy sie nie mowi, ale ona tez miala zyskac. Moze nowego staroste – Żaka. A reszta inne stanowiska z Piasnym i Orkiszem. Do boju chlopcy, moze sie uda. Do trzech razy sztuka.

Hendryk
Hendryk
10 lat temu

Rzeczywiśce zarząd miał powody do dumy i śmiechu.Pewnie dotarły do nich wiadomości, że wreszcie znależli się gdzieś na czele Polskich powiatów co prawda na liście i to czarnej , ale dla nich to nie ma znaczenia i tak tego nie zrozumieją.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

W przypadku starosty , który jednocześnie jest radnym mamy do czynienia, ze swego rodzaju knotem prawnym. Rada powołuje i odwołuje starostę (czyli zatrudnia), który jest radnym. W przypadku odwoływania głos starosty może zadecydować o tym by był zatrudniony jak również o tym by nie został odwołany. Sam się zatrudniam, a jak będę chciał to się zwolnię. W takim przypadku powinien być obligatoryjny zakaz udziału zainteresowanych w głosowaniu. Biorąc pod uwagę ilu jest członków rady w zarządzie i ile głosów przeważyło za pozostaniem Kwaśniewskiego na stołu można stwierdzić jedynie, że taki prawo przyspawało kwaśniewskiemu d. do stołka i nawet T-34 (rudy) go nie ruszy. Nawet największy przygłup potrafiłby taką sytuację wykorzystać, a co dopiero taki mózgowiec jak Kwaśniewski.

imuszęja
imuszęja
10 lat temu

nikt nie wierzył w odwołanie starosty,… ale wynik powinien (!) dać panu do myślenia (I)…/a może o honorze, odwadze, altruizmie, posłannictwie, służbie…..itd. /a jest tego wiele/ nie będę piasać/… pora na… (albo 🙂 pora „rera”, „reraksu”… 😆 )

Bezstronny
Bezstronny
10 lat temu

Pierwszy raz u Was byłem. Określę to mianem parogiogroteski! Kpiny starosta wstaje i głosuje za czy przeciw siebie odwołać ze stanowiska. Wcale nie popieram Piasnego czy Cockiewicza chociaż muszę im przyznać rację. Powinno się go na innego wymienić z poza grona kolesiów. Starosta chodził przed głosowaniem na przerwie i klepał radnych po plecach!!! Na sesji śmiała się jak koń do owsa prosto w oczy członek zarządu! Idąc na głosowanie radny podszeptuje do ucha staroście coś ci w śmiech, głosowanie dla większości to ubaw! W Olkuszu sesję nazwał bym KPINAMI, jak i podejście przewodniczącego do obrad, stronniczość z zachowaniem elementu chaosu. Jak tak wyglądają powiaty to ja dziękuje, nikomu obecnemu mieszkańcowi oczywiście nikt nie pozwolił udzielić głosu…. bezrobotne pielęgniarki przypatrywały się temu teatrzykowi pod głupkowatą publiczkę!

nina
nina
10 lat temu

[quote name=”Kacper”](moderacja) „ocalonych” nieuzasadnione.Głosowało za odwołaniem 10 radnych. Przeciw odwołaniu było 13 radnych w tym 4 członków zarządu głosujących w swojej sprawie. Czyli 13-4 = 9.Każdy normalny i honorowy człowiek w takiej sutuacji podał by się do dymisji.Ale na to w przypadku tych jegomości nie ma co liczyć.Dla nich Honor to pojęcie abstrakcyjne.[/quote]
tez myślałabym, że w takich okolicznościach liczy się honor!, ale nie wiem czy tu liczy się tylko … „pięniądze, dajcie mi władzę, bo rządzę” (albo coś w tym stylu, ale zawsze chodzi o to samo)… /a …szkoda słów…?

ii
ii
10 lat temu

[quote name=”zibi”]Piasny i Cockiewicz to są rozrabiaki. Przeciez, do tej pory nikt nie slyszal o Cockiewiczu a tu taki tytan rozroby sie pokazal.nawiedzony, czy co?.[/quote]
nie – mądry człowiek , być może z aspiracjami ,np. do władzy, ale czy na pewno powiatowej??? Powiaty muszą znikąć! – może mają szanse związki (dobrowolne) gmin(?)

oklask
oklask
10 lat temu

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”]cyt. „…sekretarz Ewa Klich i obecna na sali prawniczka nie mieli wątpliwości, że wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem…”

Pani Ewa Klich, nigdy nie miała wątpliwości, nawet wtedy gdy sprawy, które realizowała również w poprzednich kadencjach były bezprawne… Nie liczyło się prawo, lecz opinia starosty..[/quote]
nawet w Tunezji

Garguś
Garguś
10 lat temu

[quote name=”Koledzy i znajomi”]Paweł jesteś wielki. Jesteśmy z Tobą. Wcześniej czy pożniej pozbędziemy się szkodników.[/quote]

Boże! Co za wazelina…

Koledzy i znajomi
Koledzy i znajomi
10 lat temu

Paweł jesteś wielki. Jesteśmy z Tobą. Wcześniej czy pożniej pozbędziemy się szkodników.

Kacper
Kacper
10 lat temu

(moderacja) „ocalonych” nieuzasadnione.Głosowało za odwołaniem 10 radnych. Przeciw odwołaniu było 13 radnych w tym 4 członków zarządu głosujących w swojej sprawie. Czyli 13-4 = 9.Każdy normalny i honorowy człowiek w takiej sutuacji podał by się do dymisji.Ale na to w przypadku tych jegomości nie ma co liczyć.Dla nich Honor to pojęcie abstrakcyjne.

janosik paweł
janosik paweł
10 lat temu

[quote name=”Hubert”]Geniusze pozostali. Ale tak naprawdę to tym ludziom zrobiono wielką krzywdę…..[/quote]
Największą krzywdę zrobiono Cockiewiczowi i Piasnemu.
Jak mi przykro ..

Garguś
Garguś
10 lat temu

A ja bym zadał proste pytanie – jakie recepty ma tych 6 radnych, szumnie nazywanych „opozycją” (farbowana Platforma Obywatelska)? Cały czas krytykują i mają pretensje, że nie pozwala im się uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, ale ja osobiście nie słyszałem z ich strony ani jednej propozycji jakiegoś konkretnego rozwiązania problemów, z którymi boryka się nasze miasto i powiat. Czy Piasnego i spółkę stać na to, żeby być konstruktywną „opozycją”, czy poprzestaną na dotychczasowym populizmie? Może przedstawią w końcu swój program publiczności?

k
k
10 lat temu

I Olkusz też się na tej liście znajduje i to w czołówce; miasto/gmina i powiat. Gratulacje dla włodarzy.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/691197,lista_ministra_ktore_samorzady_moga_znalezc_sie_na_skraju_bankructwa.htm

Tata Wuja Choma
Tata Wuja Choma
10 lat temu

[quote name=”Piasny”]…Paweł Piasny uważa, że polityka finansowa powiatu prowadzona jest w sposób, który pogrąża nas na wiele lat, a zamiast rozwijać się, musimy zaciągać kolejne kredyty na spłaty poprzednich. Z powodu złego gospodarowania pieniędzmi z budżetu znaleźliśmy się w gronie zagrożonych bankructwem powiatów… [/quote] Genialne spostrzeżenie, aż niesamowite, powaliła wszystkich inteligencja Pana Piasnego… kogoś, kto ma mieć w przyszłości władzę?! He, he, he! Nasuwa się pytanie, czym tak naprawdę Piasny zachwyca tych nielicznych, bo ja nie widzę w nim niczego sensownego i konkretnego?! 8) Fircyk?!