sport-ping pong

Grand Prix Starosty Powiatu Olkuskiego w tenisie stołowym dobiegło końca. Przez pięć rund rozegranych na przestrzeni pięciu miesięcy (od listopada do marca), w imprezie łącznie udział wzięło 115 zawodników – zarówno amatorów, jak i graczy zrzeszonych w klubach. Obok olkuszan do rywalizacji przystąpili też tenisiści z najróżniejszych zakątków powiatu. W ostatni weekend na sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Żeromskiego odbyła się ostatnia, V Runda, a także nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.

 

Pięć terminów i za każdym razem emocji było co niemiara. Tenis stołowy wbrew pierwszemu wrażeniu, potrafi być ciekawy i dostarczać wielu wrażeń. Zacięte pojedynki, trwające nieraz po kilkadziesiąt minut, rywalizacja z duchem sportu, a także szacunek dla rywala – to najważniejsze cechy tegorocznego Grand Prix, nad którym honorowy patronat objął starosta Jerzy Antoni Kwaśniewski.

Podczas ostatniego etapu zmagań, przy stołach stanęły 62 osoby, w tym 8 dziewcząt. Jak zwykle klasyfikację prowadzono w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Najmłodsi z zawodników mieli po niespełna dziesięć lat, najstarsi natomiast już dawno opuścili szkolne mury, choć z dużą satysfakcją wracają i wspominają stare dzieje. Robiąc to przy jednoczesnej sportowej rywalizacji otrzymujemy przepis na sobotę kompletną – łączącą przyjemność emocjonalną z pożytkiem fizycznym. Jeszcze większą dawkę pozytywnych emocji dostarczyła uczestnikom końcowa dekoracja zwycięzców. Nagrody w postaci pucharów, medali i upominków rzeczowych otrzymali najwytrwalsi i najrówniej grający przez pięć turniejów. Organizatorzy nie zapomnieli także o dodatkowych prezentach dla najmłodszego – Macieja Filiczaka oraz najstarszego zawodnika – Andrzeja Zalewskiego. Prowadzono też odrębną klasyfikację wśród uczniów LO II. Współorganizator Grand Prix wyróżnił Karolinę Pierzchałę i Łukasza Kowalskiego. Doceniono też gości. Na miano MVP wśród przyjezdnych graczy z Wolbromia zasłużył Maciej Pacia.

Równie wiele nazwisk co po stronie nagrodzonych znalazło się po stronie wręczających turniejowe pamiątki. Nie zabrakło przedstawicieli II LO w osobie choćby wicedyrektor Katarzyny Tumiłowicz, członków Rady PZ LZS w Olkuszu, Przewodniczącego Zarządu Osiedla Młodych Jana Durańskiego czy Radnego Miasta i Gminy Wolbrom Kazimierza Paci. Z racji tego, że były to zmagania w tenisie stołowym, nad całością imprezy czuwali też reprezentanci ULKTS Jaroszowiec, a więc klubu, który już o wielu lat szkoli młodych adeptów halowej odmiany tenisa.

Klasyfikacja końcowa:

Klasy I – III Szkoła Podstawowa

Dziewczęta:
1. Emilia Borowiecka (ULKTS Jaroszowiec)
2. Aleksandra Banyś (ULKTS Jaroszowiec)
3. Wioletta Grojec (ULKTS Jaroszowiec)

Chłopcy:
1. Paweł Bajer (ULKTS Jaroszowiec)
2. Mateusz Palacz (ULKTS Jaroszowiec)
3. Dawid Rydzyk (ULKTS Jaroszowiec)

Klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

Dziewczęta:
1. Ewa Filiczak (KU AZS Zawiercie)
2. Joanna Piątek (ULKTS Jaroszowiec)
3. Karolina Palacz (ULKTS Jaroszowiec)

Chłopcy:
1. Kamil Nowak (ULKTS Jaroszowiec)
2. Kacper Majewski (ULKTS Jaroszowiec)
3. Maciej Jurkiewicz (ULKTS Jaroszowiec)

Gimnazjum

Dziewczęta:
1. Katarzyna Bugaj (ULKTS Jaroszowiec)

Chłopcy:
1. Marcin Herian (Gimnazjum w Sułoszowej)
2. Damian Gieszczyk (Gimnazjum nr 3)
3. Kamil Sołtysik (Gimnazjum nr 4)

Szkoła Ponadgimnazjalna

Dziewczęta:
1. Karolina Pierzchała (II LO Olkusz)
2. Martyna Glanowska (II LO Olkusz)
3. Joanna Borkiewicz (I LO Kraków)

Chłopcy:
1. Gabriel Grzebinoga (VII LO Kraków)
2. Kamil Bajer (ULKTS Jaroszowiec)
3. Szymon Półkoszek (ZS Nr 1 Olkusz)

Seniorzy (ur. 1993 – 1965r.)

Kobiety:
1. Aleksandra Molenda (OTU Jeżówka)
2-3. Justyna Stanek (OTU Jeżówka)
2-3. Agnieszka Wasiuta (ULKTS Jaroszowiec)

Mężczyźni:
1. Michał Minda (Olkusz)
2. Karol Sułkowski (Legion Bydlin)
3. Marcin Pacia (Legion Bydlin)

Weterani (ur. 1964r. i starsi)

Mężczyźni:
1. Waldemar Glanowski (Klucze)
2. Andrzej Kłapciński (Olkusz)
3. Jarosław Piątek (ULKTS Jaroszowiec)

Organizatorzy Grand Prix Starosty Olkuskiego w tenisie stołowym 2012/2013: II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu oraz PZ LZS Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze