Olkusz

26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewająco świętowaliśmy Dzień Matki. Do czego można go porównać? Do ubiegłorocznego, gdy oczarowani oklaskiwaliśmy artystki współpracujące z Filharmonią Futura.

Podobnie jak w ubiegłym roku kierownikiem artystycznym projektu był Mikołaj Blajda, krakowski kompozytor, aranżer i dyrygent, twórca m.in. widowiska „Symphonica”. Opowiedział w sposób miły i dowcipny o występujących tego dnia artystach. Byli to: Karolina Leszko, Sylwia Lorens i Jarek Wist z towarzyszeniem zespołu FF.

Karolina Leszko jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki. Absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie 1. miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta „Ścieżki przedeptane”. Popularność zawdzięcza udziałowi w telewizyjnych programach muzycznych, m.in.: The Voice of Poland (2011, 2015), Must Be The Music (2014) czy The Four. Bitwa o sławę (2020). Uczestniczka Koncertu Debiuty Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Obecnie pracuje nad autorską płytą pt. „Wreszcie”.

Sylwia Lorens jest śpiewaczką operową, wokalistką, absolwentką krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Krakowską czy Fundacją Bogusława Kaczyńskiego. Znana z pełnych pasji interpretacji klasyki operetkowej, musicalowej, piosenek retro. Jest także współzałożycielką (z Mikołajem Blajdą) Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii, w której odpowiada za organizację i produkcję projektów, m.in.: „Symphonica”, „Opera e la Vita”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland” oraz „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”.

Jarek Wist to jeden z najlepszych wokalistów swingowych, autor muzyki i tekstów piosenek. Jego cover do piosenki „Fresh” zespołu Kool And The Gang znalazł się na płycie „Pozytywne wibracje vol.8” (jako jedyny polski akcent) z przebojami takich artystów, jak: Stevie Wonder, Diana Krall czy Paul Anka. Od lat koncertuje z orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band. Jest zarówno wokalistą, jak i współtwórcą jednego z ciekawszych projektów muzycznych ostatniego czasu – „Swinging with Sinatra”. Wydał dwa solowe albumy studyjne: „Jest zapisane” (2014) i „Na swojej skórze” (2015).

Tym wybitnym solistom towarzyszył kwartet smyczkowy Filharmonii Futura oraz Dawid Makosz – fortepian.

Zachwycone mamy wysłuchały najpiękniejszych piosenek z lat 1922 – 2022 z repertuaru m.in.: Zauchy, Wodeckiego, Podsiadło oraz zespołów: Maanam, Skaldowie, Bajm oraz urokliwych, niezapomnianych utworów z okresu międzywojennego.

Rozmarzone adresatki tego wspaniałego koncertu tego wieczoru czuły się kobieco i romantycznie, a my życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze