rozklad olkusz krakow

Wydaje się, że niedawne spotkanie burmistrza Romana Piaśnika z prywatnymi przewoźnikami wożącymi olkuszan do Krakowa nie było tylko urzędową „pokazówką”. Po debacie, jaka odbyła się pod koniec lutego w budynku magistratu, wielu z klientów firm transportowych podnosiło alarm, że nic w ich sytuacji się nie zmieni. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina dobrej woli, aby wszystkim żyło się lepiej.

Do rozwiązania najważniejszych kwestii dotyczących cen biletów i komfortu jazdy droga jeszcze daleka, ale pierwsza dobra informacja dla podróżujących do stolicy Małopolski już jest. Na przystanku początkowym przy Supersamie pojawił się rozkład jazdy.

To, co dla pasażerów linii Olkusz – Kraków jeszcze do niedawna było niedostępne, zazwyczaj jest podstawową normą, jeśli chodzi o obowiązujące przepisy i szacunek płynący ze strony przewoźników do ich klientów. Bo gdy nie korzysta się z usług transportowych przy użyciu biletu miesięcznego, nie jest istotne, z kim pojadę do pracy, czy wrócę do domu. Ważne, żeby wsiąść do busa o wyznaczonej godzinie i dojechać na czas. Dlatego tak istotny, w szczególności w weekendy i dni świąteczne, jest aktualny rozkład jazdy, o który przez długie miesiące nie mogli doprosić się pasażerowie. Ludzie do tej pory często spędzali na przystankach po kilkanaście minut, tak naprawdę nie wiedząc, czy bus przyjedzie, czy raczej trzeba zacząć szukać jakiegoś transportu zastępczego.

Teraz ma się to zmienić. Ujednolicony rozkład pojawił się już na wiacie przystankowej przy Supersamie, skąd w stronę Krakowa ruszają wszystkie „olkuskie” busy. Lutowe rozmowy przewoźników z burmistrzem stanęły jednak na tym, że godziny odjazdów pojawią się na przystankach, a nie na jednym przystanku. Z tego też powodu z odtrąbieniem pierwszego małego sukcesu wstrzymamy się do czasu, gdy obietnica zostanie spełniona w całości. Pamiętamy też o obietnicy szefa magistratu, który nie tak dawno mówił o umieszczeniu obowiązującego rozkładu jazdy choćby na stronie UMiG-u.

Jak na razie jednego możemy być pewni. Busem do Krakowa od poniedziałku do piątku najwcześniej możemy ruszyć o godz. 4:27. Pierwszy kurs przez Aleje realizowany jest o godz. 4:45. To zarazem pierwsza szansa na podróż w sobotę i niedzielę. Ostatni bus do stolicy Małopolski wyjeżdża spod Supersamu pięć minut po godz. 21. W drogę powrotną wyruszymy najwcześniej z krakowskiego dworca o 5:35, najpóźniej o 22:15. W dni powszednie przewoźnicy realizują w jedną stronę 125 kursów, w sobotę jest ich 84, a w niedzielę 60.

rozklad olkusz krakow1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daga
Daga
5 lat temu

Mam pytanie: czy jedzie jakis bus po 22 z Krakowa?

Małgorzata
Małgorzata
7 lat temu

[quote name=”xyz”][quote name=”Małgorzata”]A które busy zabiorą pasażerów z OSIEDLA MŁODYCH ?![/quote]
Godziny pogrubione na rozkładzie to kursy przez osiedle młodych i pakuskę[/quote]
Bardzo dziękuję za informację !

Transportowiec
Transportowiec
7 lat temu

Ale jak to mój promotor określił : W Polsce słyszał już o bardzo dobrej jakości świadczonych usług transportowych i określa je jako A ( czyli najlepsze) , słyszał też o jakości B i C w ocenie transportu miejskiego, ale w Olkuszu to możemy mówić o jakości Ź – co nie mieści sie w głowie…

Transportowiec
Transportowiec
7 lat temu

Wiem ze artykuł nie o tym, ale duzo większą anomalia jest fakt iz po naszym mieście funkcjonuje komunikacja miejska za która płacimy z własnych pięniędzy a UMIG wydaje od kilku lat pozwolenie prywatnym przewoźnikom aby realizowali swoje przewozy na trasach po których przewozy swoje realizuje ZKG i również nie stosuje się do rozkładu i jeździ specjalnie przed kursami ZKG aby zebrać jak najwięcej pasażerów. a pieniądze ze sprzedaży biletów na trasach ZKG mogły by pokryc częśc kosztów związanych z utrzymaniem tych linii …

Transportowiec
Transportowiec
7 lat temu

Jak juz wspomniałem nic nie daje fakt posiadania informacji że o danej godzinie bus nie pojechał. Ponieważ aby móc złozyć skargę w urzędzie Marszałkowskim (który jest organem nadzorczym bo to on na tej linii wydał zezwolenie a nie Burmistrz) nalezy posiadać informację jaki przewoźnik realizuje dany kurs, co z wywieszki na przystankach niestety nie wynika. Właściciele dobrze o tym wiedzieli więc na takowy rozkład się zgodzili…

co obiecał Piaśnik
co obiecał Piaśnik
7 lat temu

Roman Piaśnik przed objęciem urzędu burmistrza obiecywał mieszkańcom Gminy Olkusz m.in., że: …jako Burmistrz będę zdecydowanie działał w kierunku pozytywnych zmian w naszej Gminie… Moje główne cele to: podwyższenie poziomu życia Olkuszan, pobudzenie rozwoju gospodarczego – w tym budownictwa, przygotowanie terenów pod inwestycje dające nowe miejsca pracy, przejrzystość głosowań Radnych poprzez wprowadzenie głosowania imiennego w Radzie Miejskiej, wprowadzenie prawa do inicjatyw uchwałodawczych dla Mieszkańców, wzrost bezpieczeństwa w Gminie Olkusz, wprowadzenie realnej polityki prorodzinnej oraz obniżenie podatków i powstrzymanie podwyżek opłat. Ponadto wprowadzenie budżetu obywatelskiego, dbałość o przejrzystość w przetargach i polityce kadrowej, obiektywne i wyczerpujące informowanie Mieszkańców o pracy Rady, Burmistrza i Urzędu.

Były szumne zapowiedzi, krytyka Rzepki i liczne obietnice. Teraz przyszedł czas prawdy…

pedał
pedał
7 lat temu

mamy zbrodniczy wymiar terroru.

obietnice piernika
obietnice piernika
7 lat temu

Jaki burmistrz taka komunikacja miejska…

radny
radny
7 lat temu

zamiast narzekania zapraszam do działania:

https://www.facebook.com/groups/814449061937003/

Zenek
Zenek
7 lat temu

Takiej lipy to dawno nie widziałem.

ignorant
ignorant
7 lat temu

A radni mają gdzieś wasze gadanie, od którego nic się nie zmienia. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Tłoczcie się zatem dalej w busach i narzekajcie olkuscy malkontenci! A Paśnik jest głupi jak but z lewej nogi, zero inwencji, zero wizji. To już starszy, zwapniały człowiek. Nie potrafi nic sam od siebie powiedzieć, poza wyuczonymi na pamięć formułkami.

[quote name=”omenomen”]A radni z osiedla młodych swoim pomysłem wypromowali burmistrza a normalnemu zjadaczowi suchego chleba to nic nie dało. takiej kichy to jeszcze nie widziałem. może im co obiecano. dali się podejść i wpuścić w maliny. tak dalej a skończycie jako nieudacznicy.[/quote]

am sory
am sory
7 lat temu

To co pisze „transportowiec” potwierdza to, że młodzi radni, ktorzy wyszli z propozycją zmian nie mają doświadczenia i nie znają życia. Wykorzystano ich jak dzieciaki z przedszkola i kto inny zbija kapitał. Myślenie nie boli.

Transportowiec
Transportowiec
7 lat temu

Ja taki rozkład posiadałem od roku i wiele razy tak czekałem i tak jak te osoby czekały do tej pory będą czekały nadal tylko z jeszcze większą irytacją bo bus powinien być a się nie pojawił , a niestety brak informacji jaki przewoźnik realizuje dany kurs o co należałoby zadbać, aby móc skontaktować się z danym przewoźnikiem badź złożyć skargę na danego przewoźnika, bo w innym przypadku będzie jak wcześniej że nagle każdy umywa ręce bo przecież to nie jego kurs był nieodbyty, a my szaraczki nie mamy możliwości nadzoru nad tym.

Transportowiec
Transportowiec
7 lat temu

w ostatnim czasie pisałem pracę magisterską w której opisywałem linię Kraków – Olkusz i posiadałem wszystkie rozkłądy jazdy ponieważ można je w łatwy sposób odnaleźć na stronie MDA w Krakowie lub uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim i codziennie podróżuje busami olkusz krakow i niestety wiele przewoźników po prostu nie realizuje swoich kursów. Dlatego wywieszony rozkład nic nam nie daje i argument że wcześniej czekano po kilkanaście minut bo nie było rozkładu jest śmieszny.

mnoplk
mnoplk
7 lat temu

Stare wygi zmanipulowali młodymi a oni sie cieszyli, że to nie wiadomo jaki będzie sukces. Korzyści osiągnął gość z ul. Rynek 1. Naiwniaki.

xyz
xyz
7 lat temu

[quote name=”Małgorzata”]A które busy zabiorą pasażerów z OSIEDLA MŁODYCH ?![/quote]
Godziny pogrubione na rozkładzie to kursy przez osiedle młodych i pakuskę

omenomen
omenomen
7 lat temu

A radni z osiedla młodych swoim pomysłem wypromowali burmistrza a normalnemu zjadaczowi suchego chleba to nic nie dało. takiej kichy to jeszcze nie widziałem. może im co obiecano. dali się podejść i wpuścić w maliny. tak dalej a skończycie jako nieudacznicy.

Małgorzata
Małgorzata
7 lat temu

A które busy zabiorą pasażerów z OSIEDLA MŁODYCH ?!

olkuskie pranie muz.
olkuskie pranie muz.
7 lat temu

Kierowcy Busów jadących z os. Młodych do Krakowa nadal odmawiają sprzedaży biletów z ulgą ustawową oraz sprzedaży biletu miesięcznego, do tego są bardzo niepunktualni. Jednak w innych miastach i na innych trasach bilety z ulgą i miesięczne można kupić. Dlaczego tego nie ma na najbardziej dochodowej trasie Olkusz – Kraków? Miał być propagandowy sukces burmistrza Romana Piaśnika a jest klapa. Panie burmistrzu Piaśnik kto tym razem panu doradzał?

serek
serek
7 lat temu

To jest populizm, kosmetyka i żadnego polepszenia nie będzie. Że wisi rozkład to wcale nie oznacza, że busy będą jeździły punktualnie albo bilety będą tańsze. Ludzie puknijcie się, mydlą wam oczy świstkiem papieru na szybie.

olkuskie pranie muz.
olkuskie pranie muz.
7 lat temu

W ostatnim tygodniu kilka razy jechałem busem z os. Młodych do Krakowa, zawsze musiałem czekać od 30-45 minut na busa, do tego kierowcy nie chcieli sprzedaży mi biletu z ulgą ustawową. Nie widzę żadnych zmian na lepsze po tym spotkaniu, czysta propaganda.