hilcus 2015

Hilcus Olkusz zwyciężył w Otwartym Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta 2015, który w ostatnią niedzielę odbył się hali MOSiR-u. W drodze po triumf, zespół złożony głównie z miejscowych zawodników, wygrał wszystkie pięć spotkań w tym to najważniejsze z UKS Wyspiańskim po tie-breaku.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się osiemnaście drużyn, które zostały podzielone na sześć grup. Równolegle na trzech boiskach grano systemem „każdy z każdym”, a awans do najlepszej szóstki wywalczyli jedynie liderzy grup eliminacyjnych. Do fazy finałowej oprócz Hilcusa, kwalifikację uzyskali także: Silver Town, Omega Olkusz, Gwoździe Kraków, KS Grębocin i UKS Wyspiański.

W drugiej fazie turnieju sześć najlepszych drużyn zostało przyporządkowanych do kolejnych dwóch grup. W nich również obowiązywała zasada meczu z każdym rywalem. Medalistów wyłoniły tabele, bowiem o złoto zagrali zwycięzcy obu zestawień. Hilcus wygrał 2:1 z Silver Town i 2:0 z Omegą Olkusz, natomiast UKS Wyspiański poradził sobie 2:1 z Grębocinem i 2:0 z krakowskimi Gwoździami.

W „finale pocieszenia”, a więc w meczu o 3. miejsce KS Grębocin bez straty seta (25:22, 25:22) pokonał Silver Town, natomiast do wyłonienia zwycięzcy imprezy potrzebny był tie-break. W nim z minimalną przewagą (15:13) lepsi okazali się siatkarze Hilcusa, którzy ostatecznie mimo przegranej pierwszej partii, podnieśli się z kolan i sięgnęli po najważniejsze turniejowe laury.

– Takie imprezy jak nasz Otwarty Turniej Siatkówki, skierowane właściwie do wszystkich fanów piłki siatkowej, to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również sposób na zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami Olkusza i ościennych miejscowości. Wspólne występy pod siatką owocują nowymi znajomościami i zaproszeniami na podobne imprezy w innych miastach. Dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski już teraz zaprasza na przyszłoroczny turniej Puchar Srebrnego Miasta.

hilcus 2015 1

Fot. MOSiR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze