Klucze

W miniony piątek, 20 maja 2022 r., w centrum Klucz, spłonął osobowy minibus. W wyniku zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń. Szkody zostały wstępnie oszacowane na 200 tys. zł.  

W miniony piątek po południu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników zdjęcie spalonego minibusu, który stał na poboczu drogi w centrum Klucz. Jak informują przedstawiciele Policji, do pożaru doszło po godzinie 15:00 na przystanku autobusowym na drodze wojewódzkiej nr 791 przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach.

Po otrzymaniu zgłoszenia o palącym się busie dyżurny olkuskiej komendy na miejsce skierował policyjny patrol. Jak ustalili policjanci, kierowca Sprintera jadąc od Olkusza w stronę Zawiercia, zauważył, jak spod jednego z kół wydobywa się dym. Zjechał on na pobliski przystanek i zatrzymał swój pojazd. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie i dopiero po jego zakończeniu będzie można mówić o przyczynie i dokładnych okolicznościach tego zdarzenia – relacjonuje podkom. Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Busem podróżował tylko kierujący tym pojazdem, przed przyjazdem strażaków opuścił palący się pojazd. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczymi zastał busa całkowicie objętego ogniem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd. W wyniku pożaru powstała plama substancji ropopochodnej na drodze o długości ok. 800 m i szerokości około 1 m,  która została usunięta przy użyciu sorbentu oraz piasku – mówi bryg. Marcin Maciora, dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Wolbromiu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze