lodowisko

Na olkuskim rynku trwa montaż konstrukcji lodowiska. Ślizgawka będzie otwarta już od 1 grudnia, natomiast oficjalna inauguracja sezonu zimowego na Srebrnej Tafli planowana jest na niedzielę 2 grudnia. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje, w tym pokazy jazdy wyczynowej. Na lodowisku tradycyjnie odbędą się też Mikołajki oraz Sylwester.

– W ostatnich latach olkuski rynek w sezonie zimowym tętni życiem. Zainteresowanie lodowiskiem jest bardzo duże. Już niebawem Srebrna Tafla znów będzie otwarta, a rynek zostanie ozdobiony piękną iluminacją. Centrum Olkusza znów stanie się miejscem tak chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Cieszy nas rosnące zainteresowanie lodowiskiem osób spoza naszej gminy, a nawet województwa – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Lodowisko czynne będzie od 1 grudnia, jednak szczególnie warto będzie uczestniczyć w jego wielkim otwarciu w niedzielę 2 grudnia o godzinie 16:00. Specjalnie dla olkuskiej publiczności na Srebrnej Tafli wystąpią wyczynowi łyżwiarze figurowi. Po pokazie poprowadzą rodzinne gry, zabawy i animacje na lodzie.

Niedługo później na lodzie będzie można spotkać św. Mikołaja. Ten założy łyżwy i będzie towarzyszył wszystkim grzecznym dzieciom w zabawie 6 grudnia od godziny 16:00.

lodowisko 1

W dniu wielkiego otwarcia lodowiska oraz w Mikołajki wstęp na Srebrną Taflę będzie bezpłatny.

W pozostałe dni korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:
dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście
dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście
dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 –14:00 – 5,00 zł brutto/ wejście
bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
bilet na Kartę Dużej Rodziny – 4,00 zł brutto/ wejście
karnet: 20 wejść normalny: 65,00 zł brutto, ulgowy: 40,00 zł brutto
wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto
wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto
wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach – bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.

Lodowisko otwarte będzie w godzinach 9:00 – 21:00
Już teraz serdecznie zapraszamy!

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze