Nowa karetka w Nowym Szpitalu [FILM]

przekazanie karetki 01
Olkuskie pogotowie wzbogaciło się o kolejny ambulans. W miniony poniedziałek w Nowym Szpitalu odbyło się oficjalne przekazanie karetki sfinansowanej ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Zakup kolejnego pojazdu dla olkuskiego pogotowia ratunkowego stanowił przedmiot zainteresowania samorządowców od wielu miesięcy. Przypomnijmy, że na przełomie 2016 i 2017 roku do dziesięciu małopolskich powiatów trafiło osiemnaście nowych ambulansów sanitarnych.

Powiat olkuski został w tym rozdaniu pominięty. Dzięki staraniom lokalnych polityków z końcem roku w budżecie województwa wygospodarowano jednak środki na ten cel. Oficjalne przekazanie karetki miało miejsce 11 grudnia 2017 roku.

- Razem z wojewodą Piotrem Ćwikiem oraz posłem Jackiem Osuchem udało nam się wspólnie uzyskać dofinansowanie i sprawnie przeprowadzić przetarg, dzięki czemu ten oto nowoczesny ambulans może teraz służyć mieszkańcom naszego powiatu – mówił podczas poniedziałkowej uroczystości olkuski starosta Paweł Piasny.

Do Olkusza trafiła karetka z pełnym wyposażeniem. Pojazd należy do olkuskiego szpitala, stanowiącego własność powiatu. Podobnie jak większość tego typu majątku, jest on dzierżawiony przez spółkę Nowy Szpital w Olkuszu, zarządzającą powiatową lecznicą.

- Szeroko rozumiana sprawa bezpieczeństwa leży głęboko na sercu administracji rządowej. Jednym z jego elementów jest zabezpieczenie medyczne. Dlatego też niezbędne są zakupy nowoczesnego sprzętu, który w razie potrzeby docierać będzie do osób potrzebujących pomocy. Oby ten pojazd służył jak najlepiej lokalnej społeczności - tłumaczy wojewoda Piotr Ćwik.

przekazanie karetki 02

Nowy karetka to samochód marki Volkswagen Crafter. Dotacja na jej zakup wyniosła 498 tys. zł. Wartość samego pojazdu to niespełna 306 tys. zł. Resztę środków przeznaczono na zakup urządzeń medycznych, takich jak: defibrylator, krzesełko kardiologiczne, materac podciśnieniowy, trzy rodzaje noszy, pompa infuzyjna, pulsoksymetr, respirator, resuscytator, szyny unieruchamiające, oraz ciśnieniomierz.

- Nowy ambulans posiada wiele udogodnień, które pomogą w pracy ludziom niosącym pomoc. Pojazd wyposażony jest m.in. w urządzenie do automatycznego masażu klatki piersiowej, które daje możliwość nieprzerwanej kompresji w czasie transportu aż do przekazania pacjenta do szpitala. Zastępuje ono ręce jednego ratownika. Krzesełko kardiologiczne pozwala na bezpieczne - zarówno dla pacjenta jak i ratownika - transportowanie po schodach, bez narażenia na przeciążenia. To duże udogodnienie w transporcie pacjentów z budynków, które nie posiadają wind – tłumaczy Grażyna Walczak, koordynator ratownictwa medycznego w Nowym Szpitalu w Olkuszu.

W poniedziałkowej uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych oraz dyrekcja i pracownicy szpitala. Nową karetkę poświęcił także ksiądz. Zadowolenia z przekazania samochodu nie kryją przedstawiciele Grupy Nowy Szpital.

- Bardzo dziękujemy olkuskiemu starostwu za zaangażowanie a władzom województwa małopolskiego za pozytywną decyzję i przekazanie środków na zakup ambulansu. Nowa karetka na pewno będzie dobrze służyła mieszkańcom powiatu – komentuje Marta Pióro, rzecznik prasowy GNS Holding S.A.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!