osp zederman1

Zederman był gospodarzem tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, w których udział wzięły zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olkusz. Po raz trzeci z rzędu najlepsi w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych okazali się druhowie z Zawady.

Miejscem strażackiej rywalizacji było boisko piłkarskie miejscowego Błysku. Zgodnie z planem do strażackich zmagań przystąpiło dziewięć jednostek OSP, a jeszcze przed ich startem głównego faworyta upatrywano w drużynie z Zawady, dominującej w gminy od dwóch lat. Przewidywania okazały się słuszne. Ubiegłoroczni triumfatorzy, także i tym razem nie dali szans konkurencji pewnie sięgając po główną nagrodę, jaką obok pamiątkowego pucharu wręczanego przez burmistrza Romana Piaśnika, była również nagroda pieniężna. Z gratulacjami pospieszył także Łukasz Piątek – zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR, który zwycięskiej ekipie wręczył w pełni wyposażoną torbę ratunkową.

Gospodarze zawodów, a więc strażacy z Zedermana radzili sobie bardzo dzielnie i dzięki temu stanęli na najniższym stopniu podium. „Srebro” dla OSP Zimnodół. O dużym pechu mogą za to mówić druhowie z Olkusza, którym posłuszeństwa odmówił sprzęt i dlatego nie zaliczyli konkurencji bojowej.

Poczynania strażaków OSP oceniali ich zawodowi koledzy.

osp zederman3

– Strażacy ochotnicy to grupa ludzi z pasją, która cieszy się największym zaufaniem społecznymi i uznaniem w Polsce. Nie tylko walczą z ogniem, często ratując zdrowie a nawet życie, lecz także strzegą społeczeństwo i pomagają mu w wielu sytuacjach wymagających interwencji – podkreślał na zakończenie zawodów burmistrz Roman Piaśnik.

Sieć Ochotniczych Straży Pożarnych rozrosła się w Polsce do tego stopnia, że właściwie teraz każda miejscowość, nawet ta najmniejsza, może być dumna ze swoich ochotników. – Mnóstwo dzieci i młodzieży z naszej wsi i całej gminy należy do OSP. W swoich jednostkach uczą się zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ale także mają zapewnioną dużą dawkę pozytywnej, sportowej rywalizacji, dobrej zabawy, ale i społecznej pracy – zaznacza Mieczysław Mosurek, prezes OSP w Zedermanie.

Wieś ta, może być dumna nie tylko ze swoich dorosłych strażaków ochotników, ale także z dziewcząt, które po raz kolejny stawiły się na zawodach i jako jedyna żeńska drużyna z gminy Olkusz, walczyła o jak najlepszy czas podczas sztafety i zadania bojowego. „Strażaczki” wypadły świetnie. Mają się czym chwalić także mieszkańcy Kosmolowa, bowiem i oni wystawili do zawodów nadprogramową młodzieżową drużynę męską.

Po zakończeniu zmagań nadszedł czas na „chrzest” tych, którzy dołączyli do OSP w ostatnich miesiącach. Jak zwykle nowi zaliczyli kąpiel. Później nadszedł czas na dekorację najlepszych jednostek oraz wręczenie odznak „Wzorowego Strażaka”. Na zakończenie wspólny posiłek i zaproszenie do udział w Festynie Rodzinnym, podczas którego wystąpili m.in. Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy, raper Paweł Mocny „Faust” oraz dzieci i młodzież z miejscowego przedszkola i szkoły podstawowej. Mieszkańcy bawili się do późnej nocy przy zespole AMOR.

osp zedrman2

Klasyfikacja końcowa Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w Zedermanie:

1. OSP Zawada
2. OSP Zimnodół
3. OSP Zederman
4. OSP Osiek
5. OSP Braciejówka
6. OSP Gorenice
7. OSP Żurada
8. OSP Kosmolów
9. OSP Olkusz

{joomplu:68088}{joomplu:68031}{joomplu:67979}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze