artur glowacki

Gdyby nie błyskawiczna interwencja młodszego kapitana Artura Głowackiego z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, dzisiaj jednej z mieszkanek miasta z pewnością nie byłoby już wśród nas. 6 lutego olkuski strażak uratował życie 24-latce.

Młoda kobieta próbowała popełnić samobójstwo skacząc z okna swojego mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze. Służby powiadomiła rodzina. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej dotarli na miejsce zgłoszenia w ostatniej chwili. W trakcie rozkładania podnośnika hydraulicznego celem dotarcia przez okno do zamkniętego mieszkania, w którym przebywała kobieta, mundurowi zauważyli 24-latkę niebezpiecznie wychylającą się z okna. Po otrzymaniu tej informacji prowadzący działania ratownicze mł. kap. Artur Głowacki, nie zastanawiając się długo, własnym ciałem wyważył drzwi wejściowe do mieszkania, po czym razem z kolegami uchwycili kobietę leżącą już na gzymsie budynku. Została ona przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze biorący udział w akcji zostaną nagrodzeni, ponieważ ich sprawnie przeprowadzona akcja ratownicza sprawiła, że kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

Niestety, jak wynika ze strażackich statystyk, to już trzecia próba samobójcza na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni do jakiej wzywani byli mundurowi.

Fot. PPSP Olkusz

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
9 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Młodyredaktor konkurencjiwidzjurekJózek P. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
widz
widz

[quote name=”Młody”][quote name=”widz”]Nie zgadzam się z tym artykułem. Wersja była zupełnie inna. Strażak nie z kolegami złapał dziewczynę tylko z policjantami którzy byli na miejscu. Zanim się coś napisze to niech ktoś pomyśli żeby to było zgodne z prawdą.[/quote]

Złapał ją z kolegami policjantami – czy uważasz że policjant nie może być kolegą ?[/quote]

A czy jaka kolejek informacja padła w artykule, że policjanci tam byli bo nie zauważyłem. Ludzie czytający artykuł pomyślą że to byli na 100% strażacy. Myślę że jakieś słowa podziękowania też należą się policji, a nie tylko straży.

Młody
Młody

[quote name=”widz”]Nie zgadzam się z tym artykułem. Wersja była zupełnie inna. Strażak nie z kolegami złapał dziewczynę tylko z policjantami którzy byli na miejscu. Zanim się coś napisze to niech ktoś pomyśli żeby to było zgodne z prawdą.[/quote]

Złapał ją z kolegami policjantami – czy uważasz że policjant nie może być kolegą ?

redaktor konkurencji
redaktor konkurencji

[quote name=”widz”]Nie zgadzam się z tym artykułem. Wersja była zupełnie inna. Strażak nie z kolegami złapał dziewczynę tylko z policjantami którzy byli na miejscu. Zanim się coś napisze to niech ktoś pomyśli żeby to było zgodne z prawdą.[/quote]

Informacje przedstawione w artykule w tej czy innej gazecie są przekazywane z pierwszej ręki, w tym wypadku od Straży Pożarnej. Więc to tam należy kierować pretensje o nierzetelnie przekazanej relacji z miejsca zdarzenia.

widz
widz

Nie zgadzam się z tym artykułem. Wersja była zupełnie inna. Strażak nie z kolegami złapał dziewczynę tylko z policjantami którzy byli na miejscu. Zanim się coś napisze to niech ktoś pomyśli żeby to było zgodne z prawdą.

jurek
jurek

🙂 Misiek ok.

Józek P.
Józek P.

A. Głowacki to strażacka rodzina. Strażakiem zawodowym była jego MAMA,a w psp służą jeszcze dwaj bracia. Brawo!!!

grzegorz27
grzegorz27

brawo

wiekowa baba
wiekowa baba

nie dziwota, jakby mnie takie przystojne chłopy chciały ratować to bym kostusze spod kosy zawróciła.

felik100
felik100

Kiedy to było i gdzie jakim osiedlu