nowa www umig

Z końcem bieżącego tygodnia strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Olkusz zyskała nową szatę graficzną. Modernizacja portalu związana jest z wejściem w życie przepisów, które zobowiązują wszystkie magistraty dostosowania swoich witryn w sieci do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niewidomych, bądź też niedowidzących, które korzystają ze specjalnego oprogramowania.

O tym, że strona WWW olkuskiego urzędu zmieni się, pisaliśmy z końcem ubiegłego roku. Powodem prac było rozporządzenie Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 roku, które zobowiązuje urzędy do wdrożenia na swoich portalach minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych. Podmioty realizujące zadana publiczne np. ministerstwa, samorządy, służby mundurowe czy szpitale mają obowiązek dostosowania swoich serwisów WWW do standardu WCAG uznanego w większości krajów Europy. Według obowiązujących przepisów, wszystkie zmiany na urzędowych stronach powinny nastąpić nie później niż w terminie trzech lat od wejścia w życie rozporządzenia. Jeszcze w zeszłym roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji stworzyło możliwość uzyskania dofinansowania na zmianę portalu, z czego gmina Olkusz chętnie skorzystała.

– Łączny koszt przeprowadzenia modernizacji oraz audytu wynosi 10 735 zł brutto. Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie w wysokości 80% ogólnych kosztów. Wykonany w ramach projektu audyt strony internetowej był nie tylko warunkiem koniecznym dla uzyskania dofinansowania, ale także jest gwarancją spełnienia przez stronę wymagań ministerialnych – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i szablonu – mówi Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

W związku z nową strategią promocji Olkusza i całej gminy działająca już nowa strona internetowa urzędu będzie na bieżąco uzupełniania o kolejne treści.

A Wam jak się podoba nowy portal Urzędu Miasta i Gminy? Piszcie i komentujcie na www.przeglad.olkuski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koss
koss
8 lat temu

Przecież ta nowa strona to jakiś Przegląd Olkuski bis, tylko bez możliwości komentowania artykułów. A ponieważ to ostatnie stanowi podstawową rozrywkę czytelników lokalnej e-prasy, trudno oczekiwać, że ta nówka nagle zyska dziką popularność. Już teraz można tam przeczytać, że srebrne miasto jest jak złoto, choć powszechnie wiadomo, ze nie wszystko złoto, co się świeci. A co to będzie za miesiąc, dwa! Sam miód!
To, po co wchodziłem na stronę UMiG, czyli sprawdzenie harmonogramu wywozu śmieci, gdzieś przepadło, a o reszcie wolę czytać na Przeglądzie.

Wytykaczka.
Wytykaczka.
8 lat temu

Słupki przed Skarbkiem wyprostowane..Dziękujemy.Nadal czekamy na oddanie chodników pieszym.

Dlaczego?
Dlaczego?
8 lat temu

Dlaczego nie można przeczytać nowych artykułów? Kiedy kliknie się w tytuł któregoś, to otwiera się tekst o przedsiębiorczości. Państwo od promocji nie spać proszę!

Zmiennik
Zmiennik
8 lat temu

Zmiany, zmiany, zmiany, tylko dlaczego wszędzie na gorsze? Toż to potworek jakiś, mutant, grafiki ohydne (niby rzecz gustu), rozdzielczość zdjęć tragiczna, możliwe że spodoba się niewidzącym, nie wiem jak to działa, ale zdecydowanie lepsza była poprzednia. Nowa promocja, nowi ludzie, efekty jak zwykle, do d…

olek
olek
8 lat temu

Dlaczego jest ucięty z prawej strony herb miasta. Co to za niedoróbstwo. poprzednia strona zdecydowanie lepiej mi się podobała

Jakub
Jakub
8 lat temu

Wszystkim, którzy zastanawiają się ile kosztuje strona internetowa zapraszamy na http://zailestrona.pl/f001 Opracowaliśmy prosty konfigurator, który w 5 krokach pomaga określić budżet na stronę internetową, co jest pomocne podczas wyboru wykonawcy strony internetowej.

kolo
kolo
8 lat temu

Tylko czemu nasze miasto jest „SREBRENE” ?? Nie lepiej by było nadal „srebrne” ???

pavv
pavv
8 lat temu

Jeśli dobrze pamiętam to 2 m-ce opóźnienia jest.
Ponadto:
j.angielski nie działa, a następnie kliknięcie na j.polski wywołuje poprzednią stronę umigu – http://test.umig.olkusz.pl/index.php?lang=pl