Grupa „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Nadmierna prędkość jest bowiem jednym z głównych  czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Mundurowi  z grupy „Speed”  kierowani są również na akcje w miejsca, gdzie najczęściej  dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych.

Do zadań grup „Speed” należą m.in.: ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko  przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i przez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania. Podczas działań drogowych grupa „Speed”   wykorzystuje ręczne laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu oraz  pojazdy wyposażone w videorejestratory.

To właśnie z grupy „Speed” 9 stycznia 2019 roku  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu na drodze krajowej nr  94 w Olkuszu zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego kierowcę  peugeota, który w obszarze zabudowanym  przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych okazało się,  że nie był to pierwszy przypadek jego brawurowej jazdy.  Kierowcy zatrzymano już wcześniej  prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył on dozwoloną prędkość  o 50 km. Teraz będzie musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Przypominamy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu prędkość niesie za sobą poważne zagrożenie i może doprowadzić do kolizji lub wypadków, które niejednokrotnie kończą się tragedią.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
3 lat temu

Jak się jeździ bez PJ to trzeba uważać, a szanse na zatrzymanie są praktycznie zerowe. Tak gwoli ścisłości – konsekwencje finansowe to mandat, a prawnych nie ma żadnym poza wydłużeniem okresu zatrzymania PJ.

Dorian
Dorian
3 lat temu

a yanosik przeciwko speedowi 😀