lekarz

Burmistrz Miasta Bukowno, Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Centrum Medyczne Maszachaba Sp. z o.o. (realizator badań) serdecznie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne.

Do udziału z bezpłatnych badaniach uprawnione są Panie w wieku od 50 do 69 lat (rok urodzenia 1947-1966), które nie wykonywały badań mammograficznych w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badania mammograficzne odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) na placu przy Urzędzie Miejskim w dniu 3 października 2016 r. 

 

Uwaga!
Badaniem profilaktycznym w ramach programu NFZ, objęte są panie w wieku od 50-69 lat, raz na 24 miesiące. Kobiety, u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) wystąpił nowotwór piersi mogą wykonać badanie mammograficzne po upływie 12 miesięcy od daty poprzedniego badania.

Pracownia mammograficzna wyposażona jest w system pośredniej mammografii cyfrowej. Na badanie prosimy zabrać: dowód osobisty (PESEL), poprzednie zdjęcia mammograficzne (jeżeli badanie było wykonywane), jeśli Pani używa – okulary korekcyjne (do wypełnienia ankiety przed badaniem).

Więcej informacji na temat Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy można znaleźć na stronach Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego

UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments