Bartosz Karoń z I.K.S. „Olkusz”, wicemistrz Polski juniorów, startował w Górskich Mistrzostwach Świata Juniorów w stylu anglosaskim. We włoskiej miejscowości Campodolcino pobiegło 73 zawodników z całego kontynentu. Biegacz I.K.S.-u był jednym z trzech reprezentantów Polski.

Bartosz Karoń zajął tam dobre, 24. miejsce. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy, przed dwoma Turkami. Najlepszy z Polaków był Jarosław Stec (17. miejsce). Drużynowo Polacy wywalczyli 6. miejsce.
Bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy I.K.S. „Olkusz” na lekkoatletycznych Mistrzostwach Małopolski w kategorii młodzików oraz w mitingu juniorów, rozgrywanych na stadionie AZS – AWF w Krakowie. W biegu na 2000 m Kacper Bielat zajął drugie miejsce i ustanowił nowy rekord życiowy 6.33.18. Na dystansie 600 m młodziczek Patrycja Skręt wywalczyła 3. lokatę z nowym rekordem życiowym 1.50.47. Na dystansie 1000 m Krystian Czapla zajął 5. miejsce (2.58.54). Siódmą lokatę w pchnięciu kulą zdobyła Agnieszka Nowak.
W biegach dziewcząt dobrymi rezultatami mogą się pochwalić Monika Kaliwoda (3.19.29) i Jaśmina Wolczyńska (3.24.60), obie startowały na dystansie 1000 m. 12–letni Patryk Żelazny w biegu na 300 m też osiągnął dobry wynik – 45.93.
W zawodach w Krakowie świetnie spisali się również zawodnicy M.U.K.S. „Ilkus” Olkusz. Na dystansie 300 m Aleksandra Krężel zdobyła złoto, z wynikiem 43.73. Ta sama zawodniczka w biegu na 100 m zajęła 5. miejsce (13.47 s). W pchnięciu kulą 8. miejsce przypadło Szymonowi Kuli (11.05 m), który rzucił dyskiem 24.40 m. Piąta lokata w biegach na 2000 m przypadła Michałowi Daneckiemu (7.33.51).