Artykuł sponsorowany

Pożyczki ratalne w praktyce. Czy to rzeczywiście ma sens?

Interesuje Cię pilny zastrzyk gotówki? Chcesz pożyczyć szybkie pieniądze online, ale masz pewne obawy? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiedz się, na czym polegają pożyczki ratalne oraz… czy są zgodne z prawem.

Pożyczki na raty online

Nawet teraz możesz dostać 30000 zł przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę supergrosz.pl i odpowiednio ustawisz parametry rat. Strona błyskawicznie wyliczy terminy spłaty oraz całkowity koszt pożyczki. Potem wystarczy już tylko wypełnić wirtualny wniosek i gotowe. Decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu otrzymasz drogą elektroniczną.

Pieniądze na koncie możesz mieć jeszcze tego samego dnia. Nie musisz nigdzie wychodzić, nie musisz się z nikim spotykać. Musisz jednak mieć dowód osobisty, ukończone 21 lat i być wolnym od zobowiązań finansowych. Co ważne, o pożyczki ratalne w Polsce mogą się ubiegać wyłącznie obywatele RP.

Czy pożyczki ratalne są legalne?

Oczywiście. Ten system to w końcu nic innego jak pożyczki pozabankowe w formie ratalnej, które można uzyskać online. Prawo jak najbardziej dopuszcza tego typu produkt finansowy. Wprowadzona niedawno tzw. ustawa antylichwiarska stanowczo precyzuje warunki funkcjonowania takich praktyk i niweluje luki prawne, które wcześniej były wykorzystywane w sposób nieuczciwy wobec pożyczkobiorcy.

Komisja Nadzoru Finansowego zaś przyjęła nawet zasady ładu korporacyjnego, wedle których firmy pożyczkowe mogą sprawniej oferować swoje usługi bez szkody dla konsumenta. Tymczasem liczne certyfikaty (Certyfikat Etyczny ZPF, chociażby) stanowią potwierdzenie uczciwości pożyczek ratalnych oraz rzetelnego świadczenia tego typu usług.

Klient ma pełną informację na temat, jak się prezentuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ile wynoszą odsetki pożyczki ratalnej i w jakich warunkach mogą być narzucone dodatkowe koszty usługi, o ile w ogóle. Przejrzystość jest dzisiaj standardem obowiązkowym.

Pożyczka ratalna bez prowizji

Pożyczka 100% online może być wyjątkowo tania. Banki czy duże korporacje finansowe mają całkiem sporo pracowników i biura do utrzymania. To oznacza wysokie koszty po stronie klientów. Jednak udzielenie pożyczki ratalnej przez internet pozwala zminimalizować należności.

W związku z powyższym raty są lekkie i czasami wręcz nieodczuwalne. Może ich być maksymalnie 50, choć to siłą rzeczy zwiększa koszty pożyczki ratalnej. Krótszy okres spłaty oznacza zarazem niskie raty bez prowizji. Suma summarum nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się wziąć pożyczkę ratalną i zasilić nią swoje konto bankowe.