Olkusz, Klucze

Pod takim hasłem w piątek 24 oraz w sobotę 25 marca w kilkunastu sklepach na terenie Olkusza i Klucz odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności – akcję tradycyjnie organizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

Zbliża się Wielkanoc, a każdy z nas, robiąc przedświąteczne zakupy, może sprawić, że dla wielu potrzebujących osób z naszego powiatu ten wyjątkowy czas będzie choć trochę lepszy. – Czasy są trudne, ale liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Zawsze, czy to przed Wielkanocą, czy przed Bożym Narodzeniem, kosze na żywność dla potrzebujących są pełne. To wspaniale świadczy o naszych darczyńcach – niezależnie od sytuacji potrafią się podzielić tym, co mają. A mają przede wszystkim ogromne serca, wrażliwość na ludzka krzywdę i niesamowitą chęć pomocy. Liczymy, że i tym razem zbiórka zakończy się sukcesem i z góry bardzo dziękujemy za każdy ofiarowany produkt – mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” Janina Lenarczyk.

Podarować można dowolne produkty, ale wśród najbardziej preferowanych są: olej, mąka, cukier, majonez, żurek czy słodycze.

W akcji chętnie uczestniczą markety – żywność będzie można przekazać robiąc zakupy we wszystkich olkuskich sklepach sieci Biedronka oraz w Biedronce w Kluczach, dwóch sklepach sieci Lidl w Olkuszu, wszystkich sklepach PSS „Społem” w Olkuszu, w Stokrotce na Osiedlu Młodych, w Delikatesach Centrum przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz w Lewiatanie przy al. 1000-lecia w Olkuszu.

W każdym z wymienionych sklepów przez dwa dni, czyli 24 i 25 marca, przy specjalnie oznaczonych koszach będą dyżurowali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej w Chechle.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Same luksusowe towary!