swieto rodziny ryczowek1

Już po raz czwarty w Ryczówku obchodzono Święto Rodziny. W sobotnie popołudnie mieszkańcy bawili się przy miejscowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym.

Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezę zainaugurował mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Artystyczne występy rozpoczęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczówku. Swoje umiejętności prezentowali również m. in. mali tancerze z olkuskiego klubu sportowego „Flika” oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Kluczach. Do wspólnych tanecznych zabaw mieszkańców zaprosili studenci – wolontariusze ze śląskich uczelni. Nie zabrakło także corocznego punktu programu – czytania tekstów o rodzinie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na pobliskim boisku przez cały czas odbywały się sportowe zawody dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Najlepsi odebrali dyplomy oraz nagrody.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy służb mundurowych: policji oraz straży pożarnej. Chętnych do przymierzenia policyjnych akcesoriów czy obejrzenia wozu strażackiego nie brakowało. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano szereg atrakcji: zjeżdżalnia, skoki na trampolinie, malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach. Zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia czy poziomu cukru w punkcie medycznym Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu. Na zgłodniałych czekały stoiska gastronomiczne.

Organizatorami imprezy byli dyrekcja, grono pedagogiczne i rada rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ryczówku. Święto Rodziny odbyło się pod honorowym patronatem Anny i Bronisława Komorowskich w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 oraz szkolnych projektów: „Mała olimpiada” i „Czas na zdrowie”. 

swieto rodziny ryczowek2

swieto rodziny ryczowek

swieto rodziny ryczowek3

swieto rodziny ryczowek4

swieto rodziny ryczowek5

swieto rodziny ryczowek6

swieto rodziny ryczowek7

swieto rodziny ryczowek8

swieto rodziny ryczowek9

swieto rodziny ryczowek10

swieto rodziny ryczowek11

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o