starosta paweł piasny

Ogłoszenie Starosty Olkuskiego
Kilka dni temu rozpoczął Pan kampanię wyborczą. Rozpoczął ją Pan w bardzo nieładnym stylu.  Po pierwsze udzielił Pan kontrolowanego wywiadu osobie, która ściśle z Panem współpracuje. Po drugie zaatakował i oskarżył mnie Pan personalnie, bez możliwości odniesienia się do stawianych zarzutów. Po trzecie te oskarżenia co najmniej mijają się z prawdą, a w kilku miejscach są niedopowiedziane.

Pozwoli Pan, że skorzystam z prawa do obrony, a raczej do złożenia pełnej informacji mieszkańcom gminy Olkusz. Robię to po to, by mieszkańcy gminy Olkusz mieli możliwość zweryfikowania, który z nas mówi prawdę, a który manipuluje:

 1. Pisze Pan, że chwaliłem się pod koniec ubiegłego roku, że powiat uzyskał dofinansowanie w ramach tzw. „powodziówek” i nie wystąpiłem wówczas z wnioskiem o ujęcie w budżecie na ten rok. Nie wiem, czy w tym przypadku kłamie Pan z premedytacją, czy celowo wprowadza Pan mieszkańców w błąd, czy raczej sam Pan nie wie o czym mówi, bo nie sięga Pan po te środki i nie wie jak wygląda procedura. Wierzę, że to ostatni z wymienionych przeze mnie powodów, choć z perspektywy mijającej kadencji szkoda, że cztery lata uciekły, a Pan nie skorzystał z okazji by pozyskać pieniądze z tego programu. Przecież mógłby Pan wyremontować wiele kilometrów dróg, a nie zrobił Pan tego.
  Wracając do odpowiedzi. Tak przyznaję Panu, że podałem do publicznej informacji, że zostały zakwalifikowane kolejne drogi do remontu w ramach tzw. powodziówek /zawsze o takich i innych sprawach oficjalnie mówię/. Podałem informację, które drogi zostały zakwalifikowane i dodałem, że na pewno zostaną wyremontowane, ponieważ zostały ujęte w programie. Wówczas nie mówiłem, które konkretnie odcinki dróg będą zrobione, ponieważ nikt w Polsce nie ma wiedzy, na które drogi minister da promesę. Może Pan tego nie wiedzieć, bo nigdy Pan tego nie robił, ale nie ma powodu, by wprowadzać w błąd mieszkańców.
  Mimo to Pan dalej brnie w nieprawdę mówiąc, że nie skierowałem wniosku finansowego pod koniec roku i tenże brak wniosku nie mógł zostać wprowadzony do budżetu.
  Panie Burmistrzu, czy po czterech latach urzędowania nie wie Pan, że projekt budżetu na rok przyszły składa się przed radą najpóźniej 15 listopada roku poprzedzającego? Naprawdę nie wie Pan tego? Może przypomnieć Panu jak wygląda procedura uchwalania budżetu? Dlaczego w tej kwestii pisze Pan nieprawdę?
 2. Przypomnę Panu i mieszkańcom, że to Pan notorycznie nie dotrzymuje słowa i łamie wszelkie obowiązujące zasady.
  Tak było zaraz na początku kadencji, gdy otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę drogi w Witeradowie. Pomimo tego, że gmina Olkusz zobowiązała się do partycypacji w przebudowie tej drogi, Pan tego zobowiązania nie dotrzymał.
 3. Dokładnie tak samo postąpił Pan z mieszkańcami Troksa i Braciejówki. Wielokrotnie składał Pan zapewnienia, że razem przebudujemy tę drogę. Ba, podpisał Pan nawet dokument, w którym zobowiązał się Pan do partycypacji w kosztach tej inwestycji. Oczywiście i w tym przypadku odmówił Pan. Odmawiając wspólnej inwestycji oparł się Pan na tym, że wysokość dofinansowania nie wyniosła 50% wartości zadania. Tak, w matematycznym znaczeniu miał Pan rację, bo wysokość dofinansowania wynosi 48,5% (!). Przypominam, że nasze stanowisko było jednoznaczne – bierzemy na siebie 51,5%, by gmina Olkusz mogła zabezpieczyć 48,5%. I co Pan zrobił Panie Burmistrzu? Zamiast dotrzymać słowa, zaproponował Pan 0,5 mln pln. Co matematycznie stanowiło 3% /trzy procent/ wartości zadania. Czy to było eleganckie i zgodne ze składanymi przez Pana deklaracjami i podpisanym dokumentem?
 4. Wracając do obecnie pozyskanych środków na powodziówki. Powiat otrzymał promesy kilka tygodni temu, powiat także nie miał wiedzy wcześniej na które odcinki, w jakiej ilości i kwocie otrzyma środki. Wobec czego oczywistym jest, że powiat nie miał tych zadań w budżecie. Przypomnę Panu, że powołał Pan zespół do spraw kontaktu z nami. Zespół, którego zadaniem było wypracowanie wspólnego stanowiska do spraw remontów i inwestycji. Jednym ze wspólnych stanowisk naszego spotkania było uzgodnienie, że powiat sięga po środki z ww powodziówek, a gmina będzie partycypowała w kosztach remontów dróg. Efekt? Zaprzecza Pan uzgodnieniom uczynionym przez Pańskich wysłanników i współpracowników. Który to już raz Pan oszukał powiat i mieszkańców?
 5. Kilka tygodni temu zelektryzował Pan mieszkańców Gorenic, Niesułowic, Zawady, Osieka, Sieniczna, Wiśliczki i Kosmolowa wysyłając do nich pisma, że niedobry Starosta Piasny chce zamknąć drogi przebiegające przez ich miejscowości. Ba, udając troskę o byt tychże mieszkańców, deklarował Pan pomoc. Efekt tej pomocy? Wiadomy! Kolejny raz Pańskie słowo i zobowiązanie okazało się populistycznym i pustym hasłem.
 6. Nie zaprzeczy Pan, że kilka tygodni temu, zaraz jak tylko powiat otrzymał informację o uzyskaniu dofinansowania na powodziówki, zwróciłem się do Pana z pismem, w którym poinformowałem o tym oraz poprosiłem o wywiązanie się z danego słowa. Przyzna Pan, że przez długi czas nie odpowiedział Pan na moje pismo. Nie wyprze się Pan, że udzielił negatywnej odpowiedzi dopiero po otwarciu przez nas postępowania przetargowego. Jaki był tego cel? Oczywisty! Specjalnie zwlekał Pan z odpowiedzią, choć doskonale Pan wiedział, że kolejny raz oszuka Pan powiat. Zwlekał Pan dlatego, żeby postawić nie tyle Zarząd Powiatu, ale Starostę Pawła Piasnego przed arcytrudnym zadaniem, czyli unieważnieniem przetargu na remonty tych dróg. Tak, tak Panie Burmistrzu, uprawiając populistyczną politykę i chcąc upokorzyć mnie, tak naprawdę wystąpił Pan przeciwko swoim mieszkańcom. Przykre to, ale Pana nie interesuje rozwiązywanie problemów, wykonywanie remontów, budowanie. Pana interesuje tylko i wyłącznie propaganda, splendor, władza i srebrny łańcuch na szyi! Nie przewidział Pan tylko jednego. Nie przewidział Pan, że dokładnie takiego zachowania się spodziewałem z Pańskiej strony. Przewidziałem Pańskie niecne zamiary i w swoim czasie Zarząd Powiatu zabezpieczył środki na remont dróg: Osiek – Sieniczno, Gorenice – Niesułowice, Gorenice – Zawada. Mieszkańców uspokajam, za kilka tygodni drogi zostaną wyremontowane i oddane do użytku. Tania i populistyczna polityka w wykonaniu Burmistrza Romana Piaśnika nie powiodła się.
 7. Pisze Pan, że dowiaduje się z prasy, a nie od nas o sprawach dotyczących wspólnych nieruchomości. Twierdzi Pan, że o filii ośrodka egzaminacyjnego MORD jako urząd dowiedzieliście się z mediów. Doprawdy?! Czy podlegający Panu pracownicy, w tym zastępca nie dowiedzieli się czasem tego od samego Marszałka, Pana Jacka Krupy? Przypomnę, że informacja ta została podana jako propozycja do realizacji podczas wyjazdowego posiedzenia Zarządu Województwa Małopolskiego, które odbyło się w Sali Konferencyjnej, w budynku Starostwa. Tak, tak Panie Burmistrzu, tak było. Mógł Pan samodzielnie usłyszeć tę informację, jednak zrezygnował Pan z wizyty w naszym urzędzie, widocznie dla Pana są tu zbyt niskie progi… Jest to kolejna nieprawdziwa informacja, którą puszcza Pan w obieg publiczny.
 8. Ubolewa Pan, że nie informuję Pana jako współwłaściciela dwóch nieruchomości o naszych działaniach. Ba, podnosi Pan nawet, że jesteście większościowym udziałowcem tych nieruchomości. Idąc za tym wątkiem, logicznym jest, a raczej powinno być, że powinniście nadawać inicjatywę, by odpowiednio dbać o te nieruchomości, prawda?
  Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Pewnie Pan zaprzeczy, ale przeciw Pańskim słowom, przedstawiam konkretne zadania, które zostały zrealizowane. I tak na wspólnej nieruchomości, gdzie zlokalizowane jest LO IV i jeszcze Gminazjum nr 3, to nie kto inny jak powiat wykonał rozbiórkę niebezpiecznego baraku. Nie kto inny jak powiat wybrukował ok. 2 tys. mkw powierzchni przy tych szkołach. Nie kto inny jak powiat gruntownie wyremontował boisko zewnętrzne. Nie kto inny jak powiat remontuje salę gimnastyczną. Może poda Pan do wiadomości z jaką troską i jaką kwotą wsparł Pan te remonty i przebudowy? A może lepiej nie, bo znowu okaże się, że powiat został… pozostawiony sam sobie. Na kolejnej wspólnej nieruchomości przy ul. Żeromskiego, sytuacja jest podobna. W tym roku chciałem, by należycie ogrodzić cały kompleks i wykonać kilka innych prac. Jak Pan postąpił? Odpowiedź jest oczywista. Postąpił Pan tak samo jak w przypadku dróg! Wiem, że chciałby Pan i tutaj przypiąć sobie laur, ale on się Panu nie należy i o tym powinni wiedzieć mieszkańcy gminy Olkusz.
 9. Skoro uważa Pan, że historyczna chwila i ogromna szansa dla Olkusza, jaką jest możliwość przywrócenia egzaminów na prawo jazdy, na kat A i B jest zła. Skoro uważa Pan, że lepiej wysłać naszych mieszkańców na egzaminy na prawo jazdy do Dąbrowy Górniczej, Oświęcimia, czy Krakowa. To może powinien się Pan zastanowić, czy chce Pan być burmistrzem Olkusza, czy włodarzem wymienionych miast? No bo jak inaczej skomentować fakt, że występuje Pan przeciwko młodemu pokoleniu mieszkającemu na ziemi olkuskiej?

Pozwoli Pan, że skoro zajął Pan stanowisko wywołując mnie personalnie do tablicy, to skorzystam z okazji i pozwolę sobie zapytać publicznie Pana:

 1. Pisze Pan, że znacznie oddłużył Pan gminę. Bardzo proszę o konkrety. Proszę powiedzieć nam wszystkim jaka jest naprawdę skala zadłużenia? Ile z obecnie prowadzonych zadań będzie regulowane w latach przyszłych? Pytam jako mieszkaniec i jako podatnik tej gminy. O ile być może uda się Panu zamknąć rok budżetowy zadłużeniem na poziomie ok. 30 milionów kredytu, o tyle wartość zobowiązań przerzuconych na przyszłość ile wynosi? Będzie miał Pan odwagę podać to do publicznej wiadomości?
 2. Na początku kadencji wypowiedział Pan dosłownie wojnę gminom Bolesław, Bukowno i Klucze w związku z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej i wodociągów. Podawał Pan do publicznej wiadomości, że gmina Olkusz nieproporcjonalnie dużo dokłada do tych dwóch podmiotów i dzięki Pańskiemu zaangażowaniu oszczędności w ich funkcjonowaniu idą w miliony złotych. Będzie Pan miał odwagę, by przedstawić rzeczywiste dane na ten temat?
 3. Remont urzędu – o ile sama elewacja budynku jest estetyczna, to może przedstawi Pan jak naprawdę wygląda ten obiekt. Szczególnie od strony obejścia, w środku, przy cieknącym dachu? Czy zna Pan prawdziwego gospodarza, który remontuje swój budynek bez jego należytego zabezpieczenia? Jak to nazwać? Pudrowanie? Wyrzucanie pieniędzy w błoto?
 4. Warunki pracy w urzędzie. Czy tak w dzisiejszych czasach powinien wyglądać urząd? Czy nie urąga powadze urzędu obsługa interesantów na przysłowiowym kolanie? Czy jako bezpośredni zwierzchnik zapewnił Pan godziwe warunki pracy swoim podwładnym? Chyba nie o taką nowoczesność chodziło. Na pewno mamy inne definicje przyjaznego urzędu.
 5. Dawne Starostwo – który prawdziwy gospodarz kładzie nowe pokrycie dachowe na starą, zniszczoną, zmurszałą więźbę dachową? Który gospodarz w eksponowanym miejscu, bo przecież takim niewątpliwie jest olkuski rynek, zamiast porządnego pokrycia dachowego, daje blachę ocynkowaną? Jaki mamy efekt tego gospodarskiego nadzoru, widać już teraz.

Szanowni Państwo!
Nie jest tajemnicą, że moje relacje z Burmistrzem Piaśnikiem nie należą do najlepszych. Ubolewam z tego powodu, ubolewam tym bardziej, że wielokrotnie wyciągałem dłoń i proponowałem normalne relacje. Relacje, które miały służyć rozwojowi Olkusza. Niestety Pan Roman Piaśnik za każdym razem odrzucał wyciągniętą rękę, żądając i oczekując ode mnie niemalże złożenia hołdu lennego. Takie zdarzenia miały miejsce w mijających czterech latach, niestety. W tej sytuacji, by zachować jako takie relacje pomiędzy urzędami musiałem znaleźć kanały komunikacji, by urzędy mogły normalnie funkcjonować.

W tym miejscu składam podziękowania paniom Bożenie Krok, Jolancie Motyczyńskiej i Emilii Kotnis-Górce. Dziękuję Paniom za to, że wielokrotnie dla dobra mieszkańców podejmowały decyzje idąc pod prąd.

Szkoda, że nie udało się zrealizować kluczowych zadań, ale to już była decyzja Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Miejmy nadzieję, że przyszłość będzie lepsza. Miejmy nadzieję, że przysłowiowy pociąg nam nie odjedzie i wreszcie Olkusz naprawdę zacznie inwestować, by się rozwijać i być atrakcyjnym miejscem do życia. Nie wolno nam stać w miejscu, nikt nam nie pomoże, jeżeli sami o siebie nie zadbamy.

Z poważaniem
Paweł Piasny
Starosta Olkuski

49
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
49 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
piłaaniaZosia88mieszkańcy powiatuKluczmen Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piła
piła

Nadal gałęzie nad asfaltem do Bukowna nie obcięte.A to droga p Starosty ,to gałęzie też,…..czyli tanie życie kierowców……

ania
ania

Panie Starosto, pan Burmistrz zwraca się w swoim wystąpieniu ,,Szanowni Państwo” a pan atakiem ,, Panie burmistrzu” Dlaczego Pan nie zwraca się do społeczności, tylko atakuje Burmistrza? Czy nie ma Pan nam nic do powiedzenia……? Odpowiedz prosta…..niestety. Niech pan się nie denerwuje, na szczęście już Pana nie wybierzemy….

Zosia88
Zosia88

[quote name=”mieszkańcy powiatu”]Nastaje koniec kadencji, wszyscy odetchniemy z ulgą……Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego Pan Starosta ułożył się z Panem Kmitą?! Do tego lewicowy wice…..Pan O. Radni, o których lepiej nie wspominać….Brakuje myśli, by to wszystko poskładać w całość!!! Nigdy więcej takiego składu Powiatu! Na szczęście, to już ostatni miesiąc tej pomyłki, do której doszło jak wszyscy wiemy, przypadkiem….Wszystkiego dobrego poza polityką samorządową! Nie dziękujemy, bo nie ma za co…..[/quote]
Przypominacie sobie jak P. Piasny został w głosowaniu Radnych Powiatu wybrany na Starostę? Na 23 Radnych oddano 24 głosy ważne. A przypominacie sobie kto był jego rywalem? Pan Łukasz Kmita!

mieszkańcy powiatu
mieszkańcy powiatu

Nastaje koniec kadencji, wszyscy odetchniemy z ulgą……Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego Pan Starosta ułożył się z Panem Kmitą?! Do tego lewicowy wice…..Pan O. Radni, o których lepiej nie wspominać….Brakuje myśli, by to wszystko poskładać w całość!!! Nigdy więcej takiego składu Powiatu! Na szczęście, to już ostatni miesiąc tej pomyłki, do której doszło jak wszyscy wiemy, przypadkiem….Wszystkiego dobrego poza polityką samorządową! Nie dziękujemy, bo nie ma za co…..

Kluczmen
Kluczmen

Panie Starosto. Proszę zrealizować swoją publicznie daną obietnicę i posprzątać śmieci wraz ze szczurami i muchami w Kluczach Osadzie!!! Jak Pan nie ma na to środków w budżecie powiatu to proszę to środki wyłożyć z własnej kieszeni. Przecież ma Pan oficjalny 40 milionowy majątek wg złożonego oświadczenia majtkowego.za 2017 r. Wyrządził Pan mieszkańcom Klucz krzywdę to niech Pan ją naprawi tak jak Pan obiecał!!! Jakby Pan miał honor to by Pan wziął sobie urlop bezpłatny zakasał rękawy i sam posprzątał to wysypisko śmieci a nie kombinowałby Pan jak znaleźć kasę z Naszych podatków na posprzątanie tego wysypiska śmieci. Do pomocy… Czytaj więcej »

Jerzyk
Jerzyk

Paweł, weź w końcu sprzątnij tą lampkę z parapetu bo obciach. Pszczołom ule podświetlasz czy co? Jest problem z porządkiem na własnym biurku a ty wytykasz błędy innym?

Władek koleś Jasia
Władek koleś Jasia

Gdzie się znowu zawieruszył podział mój niestrudzony elegancki super extra lux koleś Janek Orkisz/żółty z Pomorzan.Jasiu przypomnij o sobie bo potem BRUKSELA i naprawa PE i RE.

były
były

W kwestii [quote name=”Ewa”][quote name=”R”]No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?
Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?[/quote]
Pan starosta to chyba ma co nieco do opowiadania w kwestii pracowników i sądów pracy. Prawda? :)[/quote]

Pewna Ewa ze starostwa ma o wiele większe zasługi w realizacji przytoczonej wyżej zasady egzekwowania „sprawiedliwości”. To ONA pierwsza dała przykład jak pozbywać się niechcianych pracowników. Pycha szła przed klęską, a kto mieczem wojował od miecza zginął. Bez mobingu i dyscyplinarki.

............
............

[quote name=”Budowlaniec”]. W budynkach takich jak Dawne Starostwo przypomnę, że budynek ma ok 200 lat decydujące i ostateczne słowo co do warunków wykonania takowej restauracji ma Konserwator Zabytków, którym na całe szczęście dla Olkuszan Pan nie jest. Jeżeli więźba dachowa jest dobra co w tym przypadku stwierdzono na podstawie oceny ekspertów z zakresu budownictwa na zalecenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nie ma konieczności jej wymiany a w przypadku budynków zabytkowych wręcz wskazane. Panie Starosto czy wie Pan co to jest grynszpan szlachetny i jak powstaje? Proszę zabrać rodzinę, znajomych na spacer po olkuskim rynku i przy okazji zwrócić uwagę na pokrycie… Czytaj więcej »

Budowlaniec
Budowlaniec

Panie Starosto. Jeżeli nie zna się Pan na budownictwie a zwłaszcza restauracji budynków zabytkowych to niech się Pan nie wypowiada i nie robi Olkuszanom „wody z mózgu”. W budynkach takich jak Dawne Starostwo przypomnę, że budynek ma ok 200 lat decydujące i ostateczne słowo co do warunków wykonania takowej restauracji ma Konserwator Zabytków, którym na całe szczęście dla Olkuszan Pan nie jest. Jeżeli więźba dachowa jest dobra co w tym przypadku stwierdzono na podstawie oceny ekspertów z zakresu budownictwa na zalecenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nie ma konieczności jej wymiany a w przypadku budynków zabytkowych wręcz wskazane. Panie Starosto czy wie… Czytaj więcej »

Olk1
Olk1

[quote name=”Kali”]Wszyscy wiedzą że starosta od lat zazdrości Piasnikowi. Najlepiej o tym opowie zwiazkowiec ze starostwa co chodził na postronku starosty i w nagrodę został zwolniony.[/quote]Uważajcie na tego związkowca bo już śp Konarskiego załatwił teraz czas na Was Piasnik Piasny.[quote name=”Ewa”][quote name=”R”]No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?[/quote]Pan starosta to chyba ma co nieco do opowiadania w kwestii pracowników i sądów pracy. Prawda? :)[/quote]Zwolnienie Ewy Klich kosztowało powiat okolo 100 000 zlotych doszlo do ugody bo… Czytaj więcej »

Olkuszanin123
Olkuszanin123

Dlaczego pan starosta porusza temat budynku „Dawnego Starostwa”? Przecież jeszcze niedawno budynek był własnością właśnie starostwa. władze starosta pozbyły się go na rzecz Miasta i Gminy Olkusz jak „niechcianego dziecka”. A teraz kiedy powoli zaczyna być widać piękną elewację „odrodzonego Dawnego Starostwa” starosta ma tupet krytykować tą inwestycję? Przecież ten budynek będzie „jedną z perełek” rynku Naszego Miasta ale panu staroście się to nie podoba? panie starosto jeżeli nie utożsamia się pan z oczekiwaniami i potrzebami większości Mieszkańców Naszego Miasta i Gminy to może czas najwyższy zmienić miejsce zamieszkania (a może i obywatelstwo) i tam „mącić” bo My się na… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

[quote name=”boootz”][quote name=”Ewa”][quote name=”R”]No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?
Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?[/quote]
Pan starosta to chyba ma co nieco do opowiadania w kwestii pracowników i sądów pracy. Prawda? :)[/quote]
Oczywiście Starosta przegrał w sądzie pracy, ale po takim człowieku to spływa jak po kaczce, zresztą jak idzie ulicą to przed nim idzie jego ego :oops:[/quote]
Każdy mierzy swoją miarą. Syarosta myśli że tak jak on otoczony jest zdrajcami to inni też.

Kali
Kali

Wszyscy wiedzą że starosta od lat zazdrości Piasnikowi. Najlepiej o tym opowie zwiazkowiec ze starostwa co chodził na postronku starosty i w nagrodę został zwolniony.

Olk1
Olk1

Spalarnia śmieci w Zimnodole to jest zadanie na następną kadencję Piasnego.
Nie udało się z wiatrakami to trzeba spróbować czegoś innego.
A śmieci z Klucz gdzieś trzeba wywieź.

AK
AK

Nawet nowy kandydat czterech partii Porozumienia dla ziemi olkuskiej napisał cyt.: ” We współpracy i w uzgodnieniu z wszystkimi gminami powiatu poprawimy stan dróg powiatowych. ” A więc nie ze Starostwem ?

?
?

[quote name=”miękki bolek”]Jest tu ktoś kto to w ogóle dał radę w całości przeczytać?[/quote]
– a może jest ktoś, kto wie, po co w ogóle są powiaty ?

prorok
prorok

Pan Starosta doprowadził do tego, że nawet jego podwładni nie będą na Niego głosować, bo poznali jaki to „ciepły, miły i uczciwy” szef. Brawo to się nazywa nowoczesne zarządzanie 😡

Irenka
Irenka

Panie Starosto! Jesli jest Pan tak wspaniałym i uczciwym czlowiekiem , moze w koncu zadbałby Pan o interesy swoich pracowników w jednostkach organizacyjnych powiatu.To uragajace dla nich aby za doswiadczenie i dlugoletnią peace być karanym…. tak karanym poniewaz pracownik pracujacy 25 lat zarabia najniższą krajową.Wszystko w granicach PRAWA ???!!!! bo do podstawy wynagrodzenia dodaje Pan tzw. wysługę lat i rachunek sie zgadza.. pozostaje tylko frustracja niedoceniontch urzedników:(((

miękki bolek
miękki bolek

Jest tu ktoś kto to w ogóle dał radę w całości przeczytać?

boootz
boootz

[quote name=”Ewa”][quote name=”R”]No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?
Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?[/quote]
Pan starosta to chyba ma co nieco do opowiadania w kwestii pracowników i sądów pracy. Prawda? :)[/quote]
Oczywiście Starosta przegrał w sądzie pracy, ale po takim człowieku to spływa jak po kaczce, zresztą jak idzie ulicą to przed nim idzie jego ego 😳

Olk1
Olk1

[quote name=”alek”]Brawo Panie Starosto. Gospodarza poznaje się po efektach jego pracy. Pan zrobił bardzo dużo dla powiatu olkuskiego. Wystarczy wejść tylko do budynku starostwa aby zauważyć pozytywne zmiany, o drogach i innych inwestycjach nie wspominając.
Życzę Panu następnej kadencji zapewne jak większość innych wyborców, którzy potrafią obiektywnie i rzeczowa Pana działania ocenić.[/quote]
Sam sobie to napisał starosta?
A my dziękujemy staroście za smieci w Kluczach, drogę w Kąpielach, która rok po remoncie się rozsypala i trzeba remontować, drogę na Troks Braciejowke gdzie trzeba będzie zwrócić dofinansowanie na razie tyle cdn.

Ewa
Ewa

[quote name=”R”]No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?
Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?[/quote]
Pan starosta to chyba ma co nieco do opowiadania w kwestii pracowników i sądów pracy. Prawda? 🙂

Olk1
Olk1

[quote name=”mieszkaniec”]Pawełku, życzę ci z całego serca abyś zakończył karierę polityka.[/quote]
To nie jest polityk tylko chłopek z Zimnodolu i interesuje go tylko wlasny interes a nie dobro i rozwój powiatu.

R
R

No i trzy Panie tak publicznie wystawić przed szefem . Brawo. A gdyby przez to któraś straciła pracę ?
Co tam. Sądy sądami ale sprawiedliwość mus być po naszej stronie Prawda ?

R
R

Nawet Kargul i Pawlak w sprawach ważnych czasami się godzili i pili razem bimberek. 🙂

Paparazzo
Paparazzo

do janka456 – zdradziłaś linię obrony swoich znajomych.Ale nie wiem, czy burmistrz kolejny raz da się na to nabrać.Nie lekceważ burmistrza.Jak sobie przeanalizuje wiele wydarzeń w relacjach z powiatem, przypomni o licznych spotkaniach zainteresowanych ze starostą, o różnych dawnych powiązaniach , to pewnie dojdzie do starej prawdy, że w polityce ludziom nie można ufać.

janka456
janka456

[quote name=”Paparazzo”]Najciekawsza informacja przekazana została przez Starostę na końcu tego artykułu.Starosta zdradza , że za plecami Burmistrza trójka jego podwładnych prowadziła własną politykę i podejmowała decyzje „idąc pod prąd”, czyli wbrew postanowieniom Burmistrza ? Przyznam się, że ta informacja wiele wyjaśnia z wydarzeń ostatnich lat. Czyżby najbliżsi współpracownicy Burmistrza byli nielojalni i grali na dwa fronty? czy doszło do jakiegoś porozumienia za plecami Burmistrza? Czy kiepska kampania wyborcza Burmistrza ma z tym związek? To kto w końcu rządzi w gminie?[/quote]
Eeee tam to celowa zagrywka starosty, zeby ich wszystkich skłócić w kluczowym momencie. zobaczymy czy sie udalo

alek
alek

Brawo Panie Starosto. Gospodarza poznaje się po efektach jego pracy. Pan zrobił bardzo dużo dla powiatu olkuskiego. Wystarczy wejść tylko do budynku starostwa aby zauważyć pozytywne zmiany, o drogach i innych inwestycjach nie wspominając.
Życzę Panu następnej kadencji zapewne jak większość innych wyborców, którzy potrafią obiektywnie i rzeczowa Pana działania ocenić.

Paparazzo
Paparazzo

Najciekawsza informacja przekazana została przez Starostę na końcu tego artykułu.Starosta zdradza , że za plecami Burmistrza trójka jego podwładnych prowadziła własną politykę i podejmowała decyzje „idąc pod prąd”, czyli wbrew postanowieniom Burmistrza ? Przyznam się, że ta informacja wiele wyjaśnia z wydarzeń ostatnich lat. Czyżby najbliżsi współpracownicy Burmistrza byli nielojalni i grali na dwa fronty? czy doszło do jakiegoś porozumienia za plecami Burmistrza? Czy kiepska kampania wyborcza Burmistrza ma z tym związek? To kto w końcu rządzi w gminie?

pansms
pansms

Panie Starosto,
jak często przychodzą do Pana wytyczne od koalicjanta Łukasza Kmity? W końcu wprowadzacie plan z początku kadencji, który polega na tym, żeby wspólnie wyrzucić Piaśnika ze stołka, bo jest niewygodny dla wszechobecnych układów Ryszko-Dudkiewiczowo-Kmitowych? 🙂

kolega
kolega

A mojemu koledze właśnie się syn urodził, a nie jakieś pierdoły polityczne 8)

Loko
Loko

No cóż – czas wrócić na kómbojn jak Kwasniewski z Gorenic. Jak pokazuje historia, chłopy najlepiej sprawdzają się w polu. A ugadywanie się , to z Ryszką z PełO , to z Orkiszem od czerwonych i innymi wszystkimi świętymi, aby tylko stołek osiągnąć, da do myślenia wyborcom I rozliczą ściemę. A tak na marginesie to czesto Skody podobne do tej ze starostwa, po Zimnodole krążyły.

R
R

A to ogłoszenie Starosty jest finansowane przez Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa Kontynuacja czy przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu ?

rafał
rafał

smutna ta współpraca. Oni się kłócą a my tracimy. Kto taki region potraktuje poważnie? z kim mają rozmawiać w poważnych sprawach władze wojewódzkie czy państwowe? przecież wiadomo że jak jeden się zgodzi drugi będzie przeciw. Prawda jest taka, że obaj są żałośni, bo nawet jak się nie lubią powinni dla dobra mieszkańców współpracować.

domieszkańcaZimDołu
domieszkańcaZimDołu

[quote name=”mieszkaniec”]Pawełku, życzę ci z całego serca abyś zakończył karierę polityka.[/quote]
Bój się”DUCHA ŚWIĘTEGO teraz pan Paweł jedzie do Brukseli posłany przez DUCHA ŚWIĘTEGO jako europoseł ma zrobić porządek.Krowy będą dawać samą śmietanę i rolnicy będą mieć dwa razy większe dopłaty niż Niemcy czy Francuzi/do Urzędu w Olkuszu był posłany przez Boga aby zrobić wreszcie porządek/TAK ŻE MÓJ DROGI NIE NARAŻAJ SIĘ PANU PAWŁOWI bo poza tym jeszcze doniesie na Ciebie do Organów Państwowych i organów w kościele.

mieszkaniec
mieszkaniec

Pawełku, życzę ci z całego serca abyś zakończył karierę polityka.

..
..

Znamienne jest to, że zarówno pod listem Burmistrza jak i pod listem Starosty można przynajmniej pisać komentarze a pod ogłoszeniami kandydata „Zjednoczonej Opozycji” (tak wytrwale walczącej o praworządność i demokrację) ni huhu.

Jola Pomorzany
Jola Pomorzany

[quote name=”,,,,,,,,,,,,,”][quote name=”Starosta”]Starosta wyciągał dłoń do burmistrza, w jednej miał kastet, a w drugiej siekierę i tak przez całą kadencję. Doskonale to widać na fejsbukowym koncie Pana Piasnego :cry:[/quote]Szanowny Panie Starosto jeżeli jest Pan urażony na Szanownego Pana Burmistrza to tradycyjnie jak poprzednio/na mieszkańców co pisali całą prawdę na temat śmieci w Kluczach/ w stylu PełOwców złóż pan zawiadomienie do Wymiaru Sprawiedliwości i na Policję.Na DOŻYNKACH też Szanowny Pan Starosta/wstyd hańba/ się popisał i widzieliśmy jak wyciąga dłoń do Pan BURMISTSZA.[/quote]Faktycznie Pan Starosta Piasny był urażony komentarzami za śmieci w Kluczach i doniósł do Organów Ścigania/Państwowym/ tak w stylu jak… Czytaj więcej »

Iza
Iza

Też ubolewam, że starosta i burmistrz, przynajmniej w kontaktach starostwo – umig zachowywali się przez CAŁĄ KADENCJĘ jak mali chłopcy w piaskownicy co się pokłócili o łopatkę i poobrażali na siebie. WSTYD panowie. I nie płaczcie nam tu teraz na siebie nawzajem bo mamy tego dosyć.

ojojoj
ojojoj

[quote name=”Młody”][quote name=”Olk1″]Po zenujacym wywiadzie Piasnika kolejna żenada w wykonaniu Piasnego.
Kto tu kłamie? Moim zdaniem obydwaj i trzeba ich w tych wyborach pożegnać.
Pytanie do Pana Piasnego dlaczego nie startuje Pan wyborach na burmistrza jest okazja rozstrzygnąć ten spór przy urnie wyborczej.Brak odwagi?[/quote]

Czas na „Dobrą Zmianę” w obydwu personach … dla normalnej przyszłości Olkusza i dla dobra jego mieszkańców …[/quote
W ustach członków PiS słowa ” dobra zmiana” to oksymoron

Młody
Młody

[quote name=”Olk1″]Po zenujacym wywiadzie Piasnika kolejna żenada w wykonaniu Piasnego.
Kto tu kłamie? Moim zdaniem obydwaj i trzeba ich w tych wyborach pożegnać.
Pytanie do Pana Piasnego dlaczego nie startuje Pan wyborach na burmistrza jest okazja rozstrzygnąć ten spór przy urnie wyborczej.Brak odwagi?[/quote]

Czas na „Dobrą Zmianę” w obydwu personach … dla normalnej przyszłości Olkusza i dla dobra jego mieszkańców …

Machiavelli
Machiavelli

Podziękować trzem Paniom z umig w paszkwilu na burmistrza – bezcenne, na pewno wszyscy uwierzą. Starosta jest przebiegły jak norka :-*

Do Olk1
Do Olk1

[quote name=”Olk1″]Po zenujacym wywiadzie Piasnika kolejna żenada w wykonaniu Piasnego.
Kto tu kłamie? Moim zdaniem obydwaj i trzeba ich w tych wyborach pożegnać.
Pytanie do Pana Piasnego dlaczego nie startuje Pan wyborach na burmistrza jest okazja rozstrzygnąć ten spór przy urnie wyborczej.Brak odwagi?[/quote]
Oj! przyjacielu”Olk” teraz Pan Piasny będzie nasłany przez DUCH ŚWIĘTEGO do PE.W Powiecie Olkusza był nasłany przez BOGA aby zrobił porządek.Teraz będzie walczył o takie same wyrównanie dopłat dla rolników jak mają Niemcy czy Francuzi oraz o wyrównanie dopłat za poprzednie lata bo są zamrożone i DUCH ŚWIĘTY posyła do PE Pana Piaśnika aby w PE zrobił porządek.

Olkuszanin123
Olkuszanin123

Chłopie co ty wypisujesz. Cała twoja kadencja to ŻEBRANIE po gminach powiatu o pieniądze i przy okazji ich zadłużanie na realizację twoich ustawowych obowiązków jak i durnych pomysłów. Ale ty oficjalnie oddłużasz Powiat zadłużając jednocześnie Gminy. Pokaż jaki jesteś operatywny gospodarz i bez pomocy finansowej Gmin zadbaj o jeszcze będący pod twoją „po żal się Boże opatrznością” Powiat. Co boli cię fakt, że chociaż jeden Włodarz (czytaj Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz) powiedział ci stanowcze NIE dla twoich podstępnych pomysłów? Czy za niezrealizowanie należących do ciebie inwestycji będziesz obwiniał innych (czytaj Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz)? A może wyjaśnisz dlaczego… Czytaj więcej »

Obi1
Obi1

A ja się pytam po co nam starosta i powiat jak nie potrafi sam zadbać o swoje tylko ciągle wyciąga kasę z gmin na remonty. Powiat do likwidacji, gminy same sobie poradzą ze swoimi sprawami. Piaśnik ogarnie cała gminę i jeszcze wydzial komunikacji może poprowadzić, a Bień zrobi porządek ze śmieciami w Kluczach bo teraz starosta tylko utrudnia prowadzenie spraw z tym związanych.

,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,

[quote name=”Starosta”]Starosta wyciągał dłoń do burmistrza, w jednej miał kastet, a w drugiej siekierę i tak przez całą kadencję. Doskonale to widać na fejsbukowym koncie Pana Piasnego :cry:[/quote]
Szanowny Panie Starosto jeżeli jest Pan urażony na Szanownego Pana Burmistrza to tradycyjnie jak poprzednio/na mieszkańców co pisali całą prawdę na temat śmieci w Kluczach/ w stylu PełOwców złóż pan zawiadomienie do Wymiaru Sprawiedliwości i na Policję.Na DOŻYNKACH też Szanowny Pan Starosta/wstyd hańba/ się popisał i widzieliśmy jak wyciąga dłoń do Pan BURMISTSZA.

Olk1
Olk1

Po zenujacym wywiadzie Piasnika kolejna żenada w wykonaniu Piasnego.
Kto tu kłamie? Moim zdaniem obydwaj i trzeba ich w tych wyborach pożegnać.
Pytanie do Pana Piasnego dlaczego nie startuje Pan wyborach na burmistrza jest okazja rozstrzygnąć ten spór przy urnie wyborczej.Brak odwagi?

Starosta
Starosta

Starosta wyciągał dłoń do burmistrza, w jednej miał kastet, a w drugiej siekierę i tak przez całą kadencję. Doskonale to widać na fejsbukowym koncie Pana Piasnego 😥