Kibice olkuskich szczypiornistek w najbliższym sezonie będą mogli oglądać mecze w Chełmku k/Oświęcimia. W związku z remontem olkuskiej hali sportowej tam właśnie grać będą nasze piłkarki reczne.
Pierwotnie zakładano, że mecze piłki ręcznej rozgrywane będą w hali Zgody Bielszowice. Z miejsca tego zrezygnowano głównie z braku możliwości odbywania treningów w przeddzień meczów, czyli w sobotę. Zdecydowano utrzymać dotychczasowy charakter treningów. Poza tym w Bielszowicach olkuskie piłkarki mogłyby trenować tylko dwa razy w tygodniu, a pozostałe treningi miałyby się odbywać w Chrzanowie. Po zsumowaniu opłat za obie hale okazało się, że są to wyższe koszty niż za bielszowicki obiekt.
Szczypiornistki będą zatem grać w nowej hali, którą wybudowano zaledwie przed rokiem. Boisko do piłki ręcznej ma „olimpijskie” wymiary, 40 x 20 metrów. Płyta pokryta jest nowoczesną wykładziną wysokiej klasy. Widownia mieści 250 miejsc siedzących. Halę na meczach olkuszanek wypełni niewątpliwie komplet widzów, bo zainteresowanie spotkaniami ekstraklasy jest w Chełmku ogromne. W mieście sporym zainteresowaniem cieszy się męska piłka ręczna. Tamtejszy zespół młodzików „7” Chełmek zdobył mistrzostwo Polski. Miłośnicy tego sportu od września rozpoczną naukę w gimnazjum sportowym o profilu piłki ręcznej.
Wiola Woźniczko

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze