remont

Niebawem w szkołach prowadzonych przez powiat rozpoczną się remonty. Na ostatniej sesji Rady Powiatu przeznaczono na ten cel prawie milion złotych.

W ramach szkolnych modernizacji w II LO i IV LO zaplanowano remont chodników oraz dachów. Przy I LO i ZS nr 4 przewiduje się utwardzenie terenu. W powiatowym budżecie zabezpieczono środki na przygotowanie dokumentacji dotyczącej budowy nowych segmentów w olkuskim Zespole Szkół nr 1, w których powstaną sale lekcyjne. 

Powiat ogłosił już przetarg na budowę wielofunkcyjnego boiska przy IV LO. Na ten cel pozyskał wsparcie w wysokości 135 tys. złotych z programu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie „Małopolskie boiska”.

Poza wymienionymi inwestycjami w I LO, ZS nr 3 oraz ZS nr 4 prowadzona jest termomodernizacja. Zakres robót obejmuje również w części wymianę stolarki okiennej, odwodnienie, wymianę centralnego ogrzewania, instalację oświetlenia LED, montaż paneli fotowoltaicznych na dachach tych szkół. Całkowity koszt inwestycji to prawie 8 mln złotych, z czego niemal 4 mln złotych stanowi dotacji z unijnych funduszy.

– Po latach zaniechań i braku nakładów remontowych założyliśmy, że nasze szkoły średnie muszą odzyskać swój blask i być atrakcyjnym miejscem nauczania dla młodzieży nie tylko z naszego powiatu. W ostatnich trzech latach na ten cel przeznaczyliśmy około pięć milionów złotych. Zapowiadaliśmy, że systematycznie będziemy inwestować w poprawę szkolnej infrastruktury i tak się właśnie dzieje – komentuje starosta Paweł Piasny.

Fot. pixabay.com

 

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Ernest Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ernest
Ernest

„Zapowiadaliśmy, że systematycznie będziemy inwestować w poprawę szkolnej infrastruktury i tak się właśnie dzieje – komentuje starosta Paweł Piasny.” – Gratuluję Panu dobrego poczucia humoru Panie starosto, ale widać, że wybory się zbliżają i trzeba trzymać rękę na pulsie.