Olkusz

237 osób z całego kraju wzięło udział w olkuskim turnieju, w ramach 8. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Dwudniowa rywalizacja w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR była przedostatnim punktem tegorocznych zmagań prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Przez weekend przy Wiejskiej poznaliśmy laureatów w dwunastu kategoriach z podziałem na płeć i wiek zawodników.

Sobota dla większości uczestników była dniem eliminacji do niedzielnej rundy finałowej. Po blisko dwunastu godzinach tenisowej rywalizacji wyłoniliśmy triumfatorów w najstarszych grupach wiekowych. Reszta stawki o podium walczyła następnego dnia.

Grand Prix Polski w kategorii weteranów cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników turniejów rozgrywanych na terenie całej Polski. Po Gliwicach nadszedł czas na Olkusz, gdzie z blisko ćwierć tysiąca zawodniczek i zawodników najważniejsze laury trafiły do najlepszej dwunastki.

Pierwsze miejsca w Olkuszu zajęli: Natalia Ostrowska (kobiety 40-49 lat), Elżbieta Kazberuk (kobiety 50-59 lat), Jolanta Szatko-Nowak (kobiety 60-69 lat), Alicja Skrzypicka (kobiety 70-79 lat), Artur Sobel (mężczyźni 40-49 lat), Ryszard Grzelak (mężczyźni 50-59 lat), Roman Piechnik (mężczyźni 60-64 lat), Jan Molęda (mężczyźni 65-69 lat), Michał Wolny (70-74 lat), Jerzy Schreiber (mężczyźni 75-79 lat), Leon Pawlak (mężczyźni 80-84 lat) i Adam Hnyda (mężczyźni +85 lat).

Olkuski turniej GP Polski był rozgrywany pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. Nieobecnego w sobotę gospodarza reprezentował jego zastępca Dariusz Murawski, który dokonał oficjalnego otwarcia tenisowej rywalizacji. Wśród gości specjalnych nie mogło również zabraknąć przedstawiciela PZTS. Krajową centralę reprezentował Robert Wielgosz – Wiceprezes Związku ds. organizacyjnych.

Obsadę sędziowską zapewnił Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego razem ze swoim śląskim odpowiednikiem. Nieocenioną pracę w przygotowanie turnieju, również pod względem nagród dla najlepszych graczy, wykonała społeczność sekcji tenisa stołowego olkuskiego Kłosa. Klub po raz kolejny udowodnił, że potrafi sprostać nawet trudnym wyzwaniom.

Po wizycie w Olkuszu, weterani przeniosą są do Poznania, gdzie w weekend 11-12 maja zamkną cały tegoroczny cykl Grand Prix. Dla niektórych punkty zdobyte w Srebrnym Mieście mogą okazać się bezcenne w kwestii końcowego, ogólnopolskiego triumfu.

Więcej zdjęć na mosir.olkusz.pl

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze