droga cieslin4

Kiedy droga w Cieślinie zostanie wyremontowana? O to od dawna pytają nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale i pobliskich sołectw w gminie Klucze. Sprawdziliśmy, jakie plany ma zarządca traktu.

Droga wielokrotnie była już łatana. Jak twierdzi sołtys Cieślina, teraz i tak wygląda nieźle. – Najgorzej jest zaraz po zimie, kiedy na drodze tworzą się niebezpieczne dla kierowców muldy. To chyba najstarszy trakt powiatowy, który nie doczekał się jeszcze modernizacji. Projekt przebudowy jest przecież gotowy – opowiada sołtys Cieślina Dariusz Rydzyk, który drogowym problemem zainteresował naszą redakcję.

Wspomnianym traktem administruje powiat. Dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu twierdzi, że na razie trwają rozmowy pomiędzy Powiatem Olkuskim a Gminą Klucze. Władze muszą ustalić zakres zadań, które będą realizowane jeszcze w tym roku. – Jedną z propozycji zgłoszonych przez powiat do ewentualnej realizacji jest rozpoczęcie robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1106K Kwaśniów Dolny – Cieślin do drogi nr 1095K” w zakresie budowy kanalizacji deszczowej – odpowiada zapytany przez nas o planowany remont dyrektor Marcin Musiałowski. Gdy tylko samorządy opracują plan działania, poinformujemy o tym naszych Czytelników. 

Jak myślicie, czy gruntowną modernizację uda się rozpocząć jeszcze w tym roku? 

droga cieslin1

droga cieslin2

droga cieslin3

droga cieslin5

droga cieslin

droga cieslin6

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marianna
Marianna
7 lat temu

W wydaniu gazetowym mamy zdjęcie drogi jeszcze nie rozkopanej. Również powyżej większość zdjęć pochodzi sprzed rozpoczęcia robót. Teraz to jest syf, kiła i mogiła. Busy nie jeżdżą, asfalt zdjęty. Aktualne zdjęcia sprzed jakiś 3 tygodni mamy tu: http://www.cieslin.pl/wydarzenia-i-zaproszenia. Zapraszam redaktorów do przyjazdu teraz do Cieślina. Proponuję przejść się ulicami Jurajską, Zdrojowa, zobaczyć w jakim stanie zostawiona została ulica Kamyk (roboty wykonywano w listopadzie), jak spustoszenia zostały dokonane na drogach leśnych i polnych (Kolbark – Cieślin, czy Cieślin – Kobylica). Ile drzew zostało zniszczonych, ile terenów prywatnych zostało rozjeżdżonych. Ale kogo to interesuje ?!
Najlepiej napisać,że wszystko jest w porządku !
A może lepiej trzeba byłoby się zająć sprawą pozwoleń na wejście na tereny prywatne !
Ile takich pozwoleń inwestor posiada ? Ale wszystkie służby śpią, począwszy od ekologów, leśników, a kończąc na prokuraturze.

Norbert
Norbert
7 lat temu

Warto, aby ktoś z redakcji Przeglądu wybrał się teraz do Cieślina i na własne oczy zobaczył jakie spustoszenie robi inwestycja prowadzona przez olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Niektóre zdjęcia zamieszczone na stronie są nieaktualne. Mieszkańcy Cieślina, Kolbarku i Golczowic na nowej magistrali wodnej prowadzonej do Olkusza nie skorzystają bo nadal będą korzystać ze starego wodociągu, a droga została kompletnie zniszczona i tak naprawdę nikt z urzędników nie potrafi jasno zadeklarować w jakim terminie zostanie przeprowadzony kompleksowy remont drogi łącznie z budową bardzo potrzebnego chodnika we wsi. Prace przy inwestycji są prowadzone bez dobrej organizacji ponieważ droga często jest blokowana z dwóch stron. Mieszkańców, jeśli na dziurowej drodze uszkodzą zawieszenie, zachęcam do występowania do Zarządcy Drogi z wnioskiem o odszkodowanie.
Poniżej przykłady potrzebnych wniosków:
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/881275,urwales-kolo-lub-zawieszenie-odszkodowanie-krok-po-kroku-dokumenty-wnioski-druki,id,t.html?cookie=1