Kogutek

Dzisiaj (25.05. br.) na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Kogutek niedaleko Olkusza, doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki.  Kierujący mazdą  zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 24-letni kierowca  osobówki.

Do zdarzenia doszło około godziny 6 rano na drodze krajowej nr 94 w Kogutku niedaleko Olkusza.  Jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni kierowca mazdy z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn,  zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką, która jechała w kierunku Krakowa. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 24-letni kierowca mazdy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca renault był trzeźwy.

Na miejsce zdarzenia skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Droga krajowa prowadząca przez Kogutek była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy w kierunku Krakowa przez Sułoszowę i Skałę a w  kierunku Katowic przez Zimnodół i Osiek.

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Teraz zadaniem śledczych będzie  ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego. 

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się tragedią. 

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze