trojaki 2016 1

Od lat działają na lokalną, krajową lub międzynarodową skalę. Ich wyroby oraz usługi cieszą się uznaniem klientów. Przede wszystkim łączy ich jednak to, że powstały na terenie gminy Olkusz. Mowa o trzech przedsiębiorstwach, nagrodzonych w tegorocznej edycji „Trojaka Olkuskiego” – nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Trojaki wręczono po raz drugi. Statuetki to dzieło znanej artystki Wioletty Saroty-Stach. Nawiązują do tematyki biznesu i przedsiębiorczości. Całość przypomina skarbonkę z monetą będącą repliką trojaka olkuskiego, monety bitej w królewskiej mennicy za czasów świetności Olkusza. Marmurowa podstawa oraz metalowy trzon symbolizują solidne podstawy, konieczne w każdej dobrze prosperującej firmie. 

trojaki 2016 6

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursowa wyłoniła trzy najlepsze firmy: MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj. Uroczysta gala wręczenia pamiątkowych statuetek odbyła się w Centrum Kultury.

– To dla mnie zaszczyt być tutaj z Państwem. Chciałbym, abyśmy potrafili doceniać lokalnie tych, którzy dają miejsca pracy i pomagają w rozwoju Gminy Olkusz. Na naszym terenie prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. Wśród nich są firmy, których działalność jest wzorem przedsiębiorczości. Bardzo dobrze wiem, jak wiele pracy Państwo wkładają, aby odnieść sukces. Przy dzisiejszej okazji chciałbym powiedzieć wszystkim Państwu gratuluję i dziękuję – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

trojaki 2016 2

Statuetka przyznawana w kategorii ogólnej trafiła do firmy MTD Mariusz Dziura, która istniejące od 1991 roku. Kapituła konkursowa doceniła fakt, że przedsiębiorstwo dzięki ciągłym inwestycjom, podnosi jakość świadczonych usług, szczególnie dbając o to, co najważniejsze: profesjonalne podejście do klienta, które możliwe jest dzięki zaangażowaniu doświadczonego i profesjonalnego zespołu. Wieloletnie doświadczenie w branży transportowej pozwala firmie MTD Transport i Spedycja Dziura z powodzeniem realizować usługi w najwyższych standardach międzynarodowych.

trojaki 2016 5

W kategorii mikroprzedsiębiorca nagrodzono Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta, obecne na rynku od 25 lat. – Przedsiębiorstwo powstało z potrzeby chwili oraz chęci niesienia pomocy tym ludziom, którzy zostali dotknięci największym bólem – stratą bliskiej osoby. Dzięki zorientowaniu przedsiębiorstwa na realizację idei „pomocy ludziom w potrzebie”, zakład pozwala rodzinie pogrążonej w żałobie zapomnieć o sprawach przyziemnych, w pełni wyręczając ją w urzędowych formalnościach. 25 lat istnienia Przedsiębiorstwa podsumować możemy maksymą „pomoc drugiemu człowiekowi w nieszczęściu jest celem najważniejszym i najwyższym” – tak swój wybór uzasadniła kapituła.

trojaki 2016 4

25-lecie działalności obchodzi w tym roku również Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj. Właśnie ta firma została wyróżniona Srebrnym Trojakiem 2016. Przedsiębiorstwo produkuje i montuje konstrukcje metalowe, wykonuje też specjalistyczne roboty budowlane. Firma znana jest nie tylko na terenie Polski, ale i na terenie wielu innych krajów. -Kompleksowa obsługa kontrahentów i zaangażowanie w utrzymanie wysokiej i stabilnej pozycji rynkowej, między innymi dzięki współpracy z największymi spółkami zajmującymi się budową infrastruktury, powodują, że firma DUHEN z powodzeniem funkcjonuje na rynku już od 25 lat – to fragment uzasadnienia kapituły.

Podczas gali burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Beata Soboń wręczyli podziękowania sponsorom tegorocznych Dni Olkusza.

trojaki 2016 3

Zwieńczeniem gali były występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu:. Publiczności zaprezentowali się: Klara Liszka (fortepian), Oliwia Bryzik (gitara), Sonia Polak (skrzypce), Maria Kotulska (fortepian), Oskar Świerczek (akordeon), Blanka Ból (wiolonczela), Maria Rutkowska (flet), Antonina i Maria Mittmann (duet fortepianowy), Maria Arkusz (akompaniament).

{joomplu:68449}{joomplu:68440}{joomplu:68452}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Arek
Arek
5 lat temu

Wróble ćwierkają, że były tylko trzy zgłoszenia. I to wróble dobrze poinformowane. To z powodu gigantycznego prestiżu nagrody rOmana

Stefan
Stefan
5 lat temu

[quote name=”trumienny”]Pan śnik przygotowuje się do nowej roli. Wiek już słuszny i dobrze, że dba o opakowanie na przyszłość. Wszak na deku powinien być jeszcze łańcuch.[/quote]
Trumienny, sięgasz dna. I jeszcze te plusy. DNO !!!.

trumienny
trumienny
5 lat temu

Pan śnik przygotowuje się do nowej roli. Wiek już słuszny i dobrze, że dba o opakowanie na przyszłość. Wszak na deku powinien być jeszcze łańcuch.

Theon
Theon
5 lat temu

Czy żona Pana Kwinty nie pracuje w urzędzie?

Romuald
Romuald
5 lat temu

„Na naszym terenie prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych.” Panie Piaśnik, dobrze byłoby aby Pan się zastanowił co mówi.

Reporter Nius
Reporter Nius
5 lat temu

W kategorii mikroprzedsiębiorca nagrodzono Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwita… „Pomoc drugiemu człowiekowi w nieszczęściu jest celem najważniejszym i najwyższym” – tak swój wybór uzasadniła kapituła.

Czyli za rok wygrywa kolejna firma pogrzebowa… bo przecież to ważne.

Mimo tak niefortunnej argumentacji, gratuluję nagrodzonej firmie.