W minioną sobotę w Bolesławiu po raz kolejny odbyło się święto gminy. Wydarzenie ściągnęło setki mieszkańców i gości z okolicy. Główną atrakcją imprezy były występy zespołów The Postman oraz Weekend.

W sobotę, 10 czerwca 2017 po raz kolejny odbyło się Święto Gminy Bolesław. Imprezę tradycyjnie już rozpoczął koncert Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław”. Na przybyłych gości czekały występy dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Na scenie zaprezentowali się m.in. młodzi artyści z Przedszkola im. Barbórki w Bolesławiu, Przedszkola w Krzykawce, ZSPG w Podlipiu oraz ZPS w Laskach. W dalszej części występu swoje talenty zaprezentowali też tancerze i wokaliści z Zespołu Szkół w Krzykawie, Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Bolesławiu.

bolesław 2017 2

Następnie wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński wręczył odznaczenia dla wyróżniających się mieszkańców. Nagrody otrzymały osoby o wyjątkowych osiągnięciach w dziedzinie nauki, kultury, sportu, a także charakteryzujące się zaangażowaniem w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Za swoją codzienną pracę na rzecz gminy uhonorowani zostali także wszyscy sołtysi. Ponadto wręczone zostały nagrody dla zwycięzców i laureatów VIII Dyktanda Regionalnego „O pióro Wójta Gminy Bolesław” oraz konkursu piosenki „O dworską nutę”.

bolesław 2017 3
Po wręczeniu nagród nadszedł czas na ciąg dalszy części artystycznej. Swoje talenty zaprezentowali  młodzi tancerze oraz wokaliści z sekcji działających przy Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Zgromadzeni mogli posłuchać koncertu dziewcząt z formacji PSOTKI oraz kropkaPL a także podziwiać pokazy taneczne grupy LaCultura.

bolesław 2017 5
W oczekiwaniu na gwiazdy wieczoru popis niezwykłych akrobacji rowerowych zaprezentował Piotr Bielak. Chwilę po nim na scenie pojawiła się grupa The Postman, występujący na całym świecie zespół z Polkowic, wykonujący utwory Beatlesów. Gwiazdą sobotniego wieczoru był discopolowy zespół Weekend. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod gwiazdami.

bolesław 2017 4

W trakcie imprezy każdy mógł spróbować regionalnych potraw serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekało zaś małe wesołe miasteczko.

Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu oraz Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński. Sponsorami Święta Gminy Bolesław 2017 byli: InGremio, ArcelorMittal, BolTech, ZGH „Bolesław” w Bukownie, PWIK w Olkuszu, Speed Trans Donata i Rafał Spyra,ZGK „Bolesław”.

 

 

{joomplu:68406}{joomplu:68377}{joomplu:68358}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rolii
Rolii
6 lat temu

gratuluję za całokształt imprezy- widzę z tego że nawet darmowe (bezpłatne) jedzenie było skoro nasze słonce powiatu p..Oseł Osuch zaszczycił swą osobą święto—– myślę że niewiele wniósł swoją ? osobowością przez swój pobyt na nim …..