trudne-karty-tv

Zbliża się kolejna rocznica likwidacji getta żydowskiego w Olkuszu. 13 czerwca 1942 roku liczba mieszkańców miasta zmniejszyła się o prawie trzy i pół tysiąca ludzi: mężczyzn, kobiet i dzieci. Rocznica i związane z nią uroczystości były okazją do rozmowy o mało znanych kartach historii na tych terenach.

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sugestia
sugestia
8 lat temu

[quote name=”pytanie”]A czy Szanowni Panowie dyskutanci nie zastanowili się nad tym, żeby 13 lub 15 czerwca przyjechać do Birkenau i zapalić znicze w miejscu, gdzie w komorze gazowej zginęli Żydzi olkuscy i gdzie do dzisiaj spoczywają ich prochy ? – samo maszerowanie w jednym z tych dni po Olkuszu to za mało.[/quote]
Proponuję, aby pytający zorganizował taki wyjazd i osobiście udał się do Birkenau w tych dniach.

pytanie
pytanie
8 lat temu

A czy Szanowni Panowie dyskutanci nie zastanowili się nad tym, żeby 13 lub 15 czerwca przyjechać do Birkenau i zapalić znicze w miejscu, gdzie w komorze gazowej zginęli Żydzi olkuscy i gdzie do dzisiaj spoczywają ich prochy ? – samo maszerowanie w jednym z tych dni po Olkuszu to za mało.

aldi
aldi
8 lat temu
alicja
alicja
8 lat temu

Przepraszam za nieświadomą pomyłkę. Oczywiście Wasyl ma rację likwidacja olkuskiego getta rozpoczęła się 13 czerwca 1942 roku.

Wasyl
Wasyl
8 lat temu

1942!

Hades
Hades
8 lat temu

Duch naszych byłych wiernych sąsiadów unosi się nad Olkuszem jak duch Białej Damy w lochach i korytarzach w starych zamczyskach. Pamięć o nich wiecznie żywa jak nieśmiertelny towarzysz Lenin.

Monika
Monika
8 lat temu

1944?