trudne-karty-tv

Zbliża się kolejna rocznica likwidacji getta żydowskiego w Olkuszu. 13 czerwca 1942 roku liczba mieszkańców miasta zmniejszyła się o prawie trzy i pół tysiąca ludzi: mężczyzn, kobiet i dzieci. Rocznica i związane z nią uroczystości były okazją do rozmowy o mało znanych kartach historii na tych terenach.

Relacja filmowa:

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
sugestiapytaniealdialicjaWasyl Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sugestia
sugestia

[quote name=”pytanie”]A czy Szanowni Panowie dyskutanci nie zastanowili się nad tym, żeby 13 lub 15 czerwca przyjechać do Birkenau i zapalić znicze w miejscu, gdzie w komorze gazowej zginęli Żydzi olkuscy i gdzie do dzisiaj spoczywają ich prochy ? – samo maszerowanie w jednym z tych dni po Olkuszu to za mało.[/quote]
Proponuję, aby pytający zorganizował taki wyjazd i osobiście udał się do Birkenau w tych dniach.

pytanie
pytanie

A czy Szanowni Panowie dyskutanci nie zastanowili się nad tym, żeby 13 lub 15 czerwca przyjechać do Birkenau i zapalić znicze w miejscu, gdzie w komorze gazowej zginęli Żydzi olkuscy i gdzie do dzisiaj spoczywają ich prochy ? – samo maszerowanie w jednym z tych dni po Olkuszu to za mało.

aldi
aldi
alicja
alicja

Przepraszam za nieświadomą pomyłkę. Oczywiście Wasyl ma rację likwidacja olkuskiego getta rozpoczęła się 13 czerwca 1942 roku.

Wasyl
Wasyl

1942!

Hades
Hades

Duch naszych byłych wiernych sąsiadów unosi się nad Olkuszem jak duch Białej Damy w lochach i korytarzach w starych zamczyskach. Pamięć o nich wiecznie żywa jak nieśmiertelny towarzysz Lenin.

Monika
Monika

1944?