27 turniej bezpieczenstwa

28 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu na uroczystej akademii zwycięzcom Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wręczono nagrody i dyplomy. Konkurs ten od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Jak co roku uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale i umiejętnością jazdy po torze przeszkód, wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki przychylności i zaangażowaniu Pani Grażyny Kaziród Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz nauczycieli, tradycyjnie już etap powiatowy odbył w tej placówce 7 kwietnia br. Szkoła ta od wielu lat współpracuje z Policją, wspólnie organizując kolejne edycje konkursu.

 

Drużynowo, w powiecie I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, drugie Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna uczniów z Witeradowa. Najlepszą drużyną w powiecie okazali się gimnazjaliści z Gołaczew (I), z Krzykawy (II) i Gimnazjum nr 4 w Olkuszu (III).

Indywidulanie – I miejsce zajęła Magdalena Miłek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu i Krystian Knap z Gimnazjum w Gołaczewach, II miejsce zdobył Bartosz Skowron z SP nr 5 w Olkuszu i Piotr Wójcik z Gimnazjum w Krzykawie. Kacper Sadzawicki ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu i Barbara Filo z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu odebrali dyplom i nagrody za III miejsce. Nagrody wręczali m. in. przedstawiciele lokalnych samorządów oraz policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego. W maju zwycięskie drużyny uczestniczyły w turnieju wojewódzkim w Mikluszowicach. 

KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o