Trzech nietrzeźwych kierowców ujawniła olkuska policja w nocy z soboty na niedzielę, podczas małopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”. U każdego z nich stwierdzono powyżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Łącznie na terenie powiatu olkuskiego przebadano 381 osób.
Policyjne patrole zatrzymywały każdy przejeżdżający samochód w dwóch punktach: w Olkuszu przy ul. Osieckiej oraz w Bolesławiu. Poza tym w różnych miejscach na terenie całego powiatu trzeźwość kierowców sprawdzali też funkcjonariusze w mobilnych patrolach.

236 kierowców przebadano tradycyjnym alkomatem, a 145 kierujących szybszym, prowizorycznym alkomatem marki AlcoBlow. Pobiera się nim próbkę powietrza z auta. Gdy okaże się, że w pobranym powietrzu jest alkohol, kierowca badany jest tradycyjnym alkomatem.

 – Otrzymaliśmy jedno takie urządzenie. Świetnie się sprawdza, kierowcy również są zadowoleni, bo alcoblow pozwala na sprawdzenie większej ich liczby w krótszym czasie.  W ciągu minuty możemy sprawdzić nim ok. 6 – 7 osób – mówi oficer prasowy olkuskiej policji, mł. asp. Łukasz Czyż.
Podczas akcji w całej Małopolsce, w 400 miejscach skontrolowano prawie 11 tys. kierowców, wśród których 62 prowadziło auto pod wpływem alkoholu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments