3protest12

 

Po raz trzeci grupa mieszkańców osiedli: Młodych i Pakuska zablokowała „krajówkę” w Olkuszu. Kilkadziesiąt osób protestowało w ten sposób przeciwko budowie drugiego etapu olkuskiej obwodnicy, która przebiega przy tych osiedlach. Manifestujący przez dwie godziny chodzili z transparentami po przejściu dla pieszych na wysokości ulic: Cegielnianej i Szkolnej.

Mieszkańcy domagają się zmiany przebiegu nowej trasy. Nie chcą, by droga znajdowała się blisko bloków. – Będziemy protestować aż do skutku, dopóki władze naprawdę z nami nie porozmawiają na temat przesunięcia obwodnicy, a nie o kosmetycznych poprawkach. Były spotkania z marszałkiem Markiem Sową, burmistrzem Dariuszem Rzepką i przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Oni nie chcą z nami rozmawiać o przesunięciu – tłumaczy Justyna Dąbek z Komitetu Protestacyjnego. Mieszkańcy zapowiadają kolejne protesty.

Odcinek „krajówki” od skrzyżowania z ul. Rabsztyńską i ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Dwudziestu Straconych i ul. Mickiewicza na czas protestu całkowicie wyłączono z ruchu. Dla kierowców zorganizowano objazdy, a ruchem kierowała policja z Olkusza i Krakowa. Na głównych ulicach w mieście tworzyły się spore korki.

Jutro, w sobotę 30 listopada, na budowanej obwodnicy ma pojawić się marszałek Marek Sowa.

3protest

3protest11

3protest10

3protest9

3protest8

3protest7

3protest6

3protest5

3protest4

3protest3

3protest1

 3protest

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
139 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Helmut
Helmut
10 lat temu

zwolnili i basta, chłopak obnażył „Puchacza”, jego lekceważący układ i brak fundamentalnych zasad o prawie drogowym, Puchacz wpad w szał, odgroził się i za dwa dni chłopka załatwił. Tak jak obiecał, chłopka dyrektor w jednej z największych firm drogowych w Polsce. macki Peło sa nie obliczalne,

miłośnik pl.dramatów
miłośnik pl.dramatów
10 lat temu

[quote name=”sobek”]Przestańcie p….yć o tych zwolnieniach. Niedługo pół osiedla bedzie zwolnione. Tylko jak na razie nie zwolnili nikogo a napewno nie za obwodnice. Bohaterow szukajcie w dramatach Szekspira[/quote]
Wszystko wiedzący sobku, niech angole bawią się Szekspirem, mamy swoje narodowe dramaty. A jeden z nich dzieje się tu i teraz tylko nie ma wieszcza, który dotarłby do ludu.
„Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;……

sobek
sobek
10 lat temu

Przestańcie p….yć o tych zwolnieniach. Niedługo pół osiedla bedzie zwolnione. Tylko jak na razie nie zwolnili nikogo a napewno nie za obwodnice. Bohaterow szukajcie w dramatach Szekspira

Helmut
Helmut
10 lat temu

Nie chce mi się wierzyć w zwolnienie z pracy za udział w takim proteście. Zastanawia mnie co do tych zwolnień ma wojewoda?Prosił bym Helmuta o wyjaśnienie pojęcia uczciwa praca? Pytam, bo nie wiem jak moją pracę ocenić pod kątem uczciwości? W mojej ocenie jest na pewno odpowiedzialna. Jaka była przyczyna tych zwolnień, należało by sprawdzić zanim wysunie się zarzuty pod adresem urzędnika tej rangi, który zapewne nawet nie wie o istnieniu tak niezwykłych uczestników strajku. Być może przyczyna ta była inna niż tu przytoczona, a z powodu ich uczestnictwa w strajku, ktoś stara się z nich zrobić męczenników. Jeśli zostaną to najwyżej ofiarami l o s u.[/quote] Osoba przewodniczącego komitetu protestacyjnego, po spotkaniu z „puchaczem” dostała obietnicę „że ja ciebie wypierd..”, że ja się wezmę za Ciebie „, od poniedziałku chłopak jest bezrobotny.

duch naszych czasów
duch naszych czasów
10 lat temu

cytuję Stefana:
„Bo się cieszymy. Na prawdę widząc to co się dzieje, że powstaje ta obwodnica jestem najszczęśliwszym człowiekiem.”
Stefciu, chyba jeszcze nie jesteś najszczęśliwszym człowiekiem. Rozbij sobie namiocik przy obwodniczce- wtedy dopiero doznasz prawdziwego szczęścia. Życzę Ci tego szczęścia!

duch naszych czasów
duch naszych czasów
10 lat temu

[quote name=”Jeździec Apokalipsy”]A gdzie Nozyczkowy z Jeżowa? Nie zrywa sie? Na koń nie siada? Nożyczek nie chwyta? Panie Jacku!! Larum grają!! Co się z Toba stało warchole?[/quote]
Jacek Jackiem (ma swoje podwórko), a w Olkuszu leżą plackiem. Jest tu paru małych rycerzy, kilku harcerzy, radnych- bezradnych, pismaków- dwuznaków i ktoś, kto co stracił słuch, a nazywa .się ..uch.

pół wieku w Olkuszu
pół wieku w Olkuszu
10 lat temu

Panie (M)maszynisto Sowa huknął o tym z ambony, a nie zwolnił osobiście. Nie takiej rangi urzędnikom wysuwało się zarzuty, przestańmy się chować za plecy innych (..a ty z daleka bo tak lepiej i w razie czego nie tracisz nic…) Czy Pan podjąłby się obrony zwolnionych ( stąd pytanie)? Dzięki obwodnicy nie nastąpi rozwój miasta. Pomknie tylko szybciej i więcej Tirów z towarem wytworzonym poza granicami naszego kraju nie wspominając o Olkuszu. Stąd dygresja o upadku miasta. Nieudolne gospodarowanie.

Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy
10 lat temu

A gdzie Nozyczkowy z Jeżowa? Nie zrywa sie? Na koń nie siada? Nożyczek nie chwyta? Panie Jacku!! Larum grają!! Co się z Toba stało warchole?

maszynista
maszynista
10 lat temu

Kto tu sieje wiatr i kto uprawia propagandę. Zwolenia z uczciwej pracy , brutalna gra, lądowanie na bruku. Rzeczywistość, czy raczej propagandowe hasła. Albo mówimy o proteście i jego przykrych skutkach , albo z braku argumentów wychodzimy poza jego ramy dając za przykład upadek miasta. Chyba się raczej nie dowiem ilu z nich straciło pracę.

pół wieku w Olkuszu
pół wieku w Olkuszu
10 lat temu

Może włodarze miasta zmienią nazwę OLKUSZ na :”CIĘŻKIE CZASY”, a przed wjazdem do miasta umieszczą tablicę: „WITAJCIE W CIĘŻKICH CZASACH”.

pół wieku w Olkuszu
pół wieku w Olkuszu
10 lat temu

Nie chce mi się wierzyć w zwolnienie z pracy za udział w takim proteście. Zastanawia mnie co do tych zwolnień ma wojewoda?Prosił bym Helmuta o wyjaśnienie pojęcia uczciwa praca? Pytam, bo nie wiem jak moją pracę ocenić pod kątem uczciwości? W mojej ocenie jest na pewno odpowiedzialna. Jaka była przyczyna tych zwolnień, należało by sprawdzić zanim wysunie się zarzuty pod adresem urzędnika tej rangi, który zapewne nawet nie wie o istnieniu tak niezwykłych uczestników strajku. Być może przyczyna ta była inna niż tu przytoczona, a z powodu ich uczestnictwa w strajku, ktoś stara się z nich zrobić męczenników. Jeśli zostaną to najwyżej ofiarami l o s u.[/quote]
Ofiarami (władzy i bezduszności) zostali, a Ty jesteś ofiarą losu = propagandy . Sowa powiedział o zwolnieniu p. x na SEJMIKU MŁP w dn.25.11- jestem świadkiem. Ofiarami są wszyscy olkuszanie bo miasto umiera. Ze „srebrnego”, potem osławionego przez OFNE stało się DZ I A D E M.

maszynista
maszynista
10 lat temu

cyt.”Jeśli nie wierzysz ,spytaj P. Soskę, on Ci to wytłumaczy Poza tym świadków grożenia przewodniczącem u kom. protest. „załatwieniem zwolnienia” przez marszałka Sowę, poprzedzającego zwolnienie ,trochę było.
Nie spytam bo go nie znam. Skoro są świadkowie i dowody na to, że wyłącznym powodem zwolnień tych ludzi był ich udział w proteście, to zdecydowanie sprzeciwiam się takim metodom wywierania nacisku. Nadal nie wiemy ile takich osób zwolniono i jakie było oficjalne uzasadnienie tych decyzji o tych zwolnieniach, ale taka ilość przypadków nie może być przypadkowa. Pytam, bo trudno również uwierzyć, że wszyscy zwolnieni uczestnicy protestu byli posiadaczami tzw. wilczych biletów., a skoro uczestnicząc w tym proteście, a na dodatek stracili pracę w tym samym czasie, to może budzić uzasadniony niepokój.

odczuję DYSKOMFORT
odczuję DYSKOMFORT
10 lat temu

[quote name=”olk”]Ludzie obwodnica to jakby 94 chcieli puścić przez te osiedla to może byłby większy huk a tak teraz są tam dziury i jest głośniej jak będzie równiutki asfalt to nawet nie zauważą że coś tam jeździ. Mieszkam przy samej trasie 94 i nie odczuwam dyskofortu[/quote]
Człowieku, Ty chyba mało czasu spędzasz w domu albo jesteś cyborgiem, że Ci to nie przeszkadza. Równiutki asfalt to jest krótko, potem jest tylko wspomnienie po nim. OBWODNICY NIE BUDUJE SIĘ NA OSIEDLU!

nolag
nolag
10 lat temu

[quote name=”robal”]Do nogala> pewnie spadną ale ty też znajdziesz sie z ręką w nocniku tak cie wyruchaja swoi[/quote]
Do robala: wyruchani to zostali mieszkańcy bloków i domu wzdłuż ul.Kochanowskiego i to przez Ratusz, a ty nie będziesz siedział z ręką w nocniku, ale spłyniesz z prądem wody w klozecie jak te wstrętne robale z domestosem, chyba że jesteś z rodzaju cudzożywnych i będziesz ssał krew innych jak wesz, pchła czy inne paskudztwo

Nonkonformista
Nonkonformista
10 lat temu

P.S. poprzedni post
Niezbyt jednoznacznie „wyszedł” mi cytat, „z maszynisty”winien on się kończyć po słowach „ofiarami losu” To przez to, że wersja robocza miała za dużo znaków, skracałem.

Nonkonformista
Nonkonformista
10 lat temu

[quote name=”maszynista”][quote name=”Helmut”… ludzie już lądują na bruk za swoje zdanie. Gratulację wojewodo[/quote]
Nie chce mi się wierzyć w zwolnienie z pracy za udział w takim proteście. Zastanawia mnie co do tych zwolnień ma wojewoda?Prosił bym Helmuta o wyjaśnienie pojęcia uczciwa praca? Pytam, bo… pod kątem uczciwości? W mojej ocenie jest na pewno odpowiedzialna. Jaka była przyczyna tych zwolnień, należało by sprawdzić zanim wysunie się zarzuty pod adresem urzędnika tej rangi, który zapewne nawet nie wie o istnieniu tak niezwykłych uczestników strajku. Być może przyczyna ta była inna niż tu przytoczona, a z powodu ich uczestnictwa w strajku, ktoś stara się z nich zrobić męczenników. Jeśli zostaną to najwyżej ofiarami l o s u.[/quote]
Jeśli nie wierzysz ,spytaj P. Soskę, on Ci to wytłumaczy Poza tym świadków grożenia przewodniczącemu kom. protest. „załatwieniem zwolnienia” przez marszałka Sowę, poprzedzającego zwolnienie ,trochę było.

maszynista
maszynista
10 lat temu

[quote name=”Helmut”]Niestety już komitet i inni dali się znać Sowie we znaki, swoimi mackami zaczyna zwalniać ludzi z uczciwej pracy za udział w protestach i być w komitecie. Zaczyna się brutalna gra, ludzie już lądują na bruk za swoje zdanie. Gratulację wojewodo[/quote]
Nie chce mi się wierzyć w zwolnienie z pracy za udział w takim proteście. Zastanawia mnie co do tych zwolnień ma wojewoda?Prosił bym Helmuta o wyjaśnienie pojęcia uczciwa praca? Pytam, bo nie wiem jak moją pracę ocenić pod kątem uczciwości? W mojej ocenie jest na pewno odpowiedzialna. Jaka była przyczyna tych zwolnień, należało by sprawdzić zanim wysunie się zarzuty pod adresem urzędnika tej rangi, który zapewne nawet nie wie o istnieniu tak niezwykłych uczestników strajku. Być może przyczyna ta była inna niż tu przytoczona, a z powodu ich uczestnictwa w strajku, ktoś stara się z nich zrobić męczenników. Jeśli zostaną to najwyżej ofiarami l o s u.

robal
robal
10 lat temu

Do nogala> pewnie spadną ale ty też znajdziesz sie z ręką w nocniku tak cie wyruchaja swoi

olk
olk
10 lat temu

Ludzie obwodnica to jakby 94 chcieli puścić przez te osiedla to może byłby większy huk a tak teraz są tam dziury i jest głośniej jak będzie równiutki asfalt to nawet nie zauważą że coś tam jeździ. Mieszkam przy samej trasie 94 i nie odczuwam dyskofortu

asd
asd
10 lat temu

Helmut ale brednie wypisujesz. Próbujesz z kogoś męczennika zrobić żeby lepiej w niedługich wyborach wypadł.

Helmut
Helmut
10 lat temu

Niestety już komitet i inni dali się znać Sowie we znaki, swoimi mackami zaczyna zwalniac ludzi z uczciwej pracy za udział w protestach i być w komitecie. Zaczyna się brutalna gra, ludzie już lądują na bruk za swoje zdanie. Gratulację wojewodo

nolag
nolag
10 lat temu

[quote name=”galon”]Grupa mlodych postanowiła wykurzyć starych. Jeszcze tak przez rok beda wojować ,byle do wyborów, a zobaczycie ich na szczytach list wyborczych. Soska to załatwi. Durne ludziska idą za nimi ha,ha,ha[/quote]
galon,chyba wypiłeś nie jeden galon ….. bo bredzisz! Boisz się, żeby twoi nie spadli ze stołków? to się bój. Te pierdoły spadną pod stoły.

galon
galon
10 lat temu

Grupa mlodych postanowiła wykurzyć starych. Jeszcze tak przez rok beda wojować ,byle do wyborów, a zobaczycie ich na szczytach list wyborczych. Soska to załatwi. Durne ludziska idą za nimi ha,ha,ha

z ulicy Krasińskiego
z ulicy Krasińskiego
10 lat temu

[quote name=”kekson”]Skoro ludziom z osiedli południowych dzieje się krzywda, to ludzka solidarność mówi,że należy im pomóc i przyłączyć się do ich postulatów.Ale do tego trzeba dojrzeć i w głowie mieć mózg a nie g…o.Dzisiaj niekompetentna władza zrobiła im krzywdę, juro zrobi tobie.Siła w zjednoczeniu społeczeństwa. Inaczej zawsze następuje degradacja, społeczeństwa,miasta itp.[/quote]
Dzięki za takie słowa. Oto homo sapiens. Pozdrawiam.

z ulicy Krasińskiego
z ulicy Krasińskiego
10 lat temu

[quote name=”robert”]Ktoś robi super kampanię wyborczą przy udziale durnych ludków z wiejskiego osiedla Młodych (czytaj Starych)[/quote]
A ile to pokoleń Twoich przodków urodziło się w mieście, że jesteś taki miejski? Przez takich jak Ty ludnych durniów, którzy obrażają innych społeczeństwo się dzieli. Czujesz się lepiej jak wypuściłeś porcję jadu?

Stefan
Stefan
10 lat temu

[quote name=”holek”]wielkie gratulacje dla intelektu internautów popierających dokonania władzy w temacie budowanej obwodnicy.Tylko Olkusz może poszczycić się takimi geniuszami, którzy postanowili w połowie XXI wybudować obwodnicę miasta na dwóch największych osiedlach. Widać Olkusz durniami internrtowymi stoi.[/quote]
Bo się cieszymy. Na prawdę widząc to co się dzieje, że powstaje ta obwodnica jestem najszczęśliwszym człowiekiem.

holek
holek
10 lat temu

wielkie gratulacje dla intelektu internautów popierających dokonania władzy w temacie budowanej obwodnicy.Tylko Olkusz może poszczycić się takimi geniuszami, którzy postanowili w połowie XXI wybudować obwodnicę miasta na dwóch największych osiedlach. Widać Olkusz durniami internrtowymi stoi.

antologia
antologia
10 lat temu

[quote name=”antologia”]Byłam na stronie, którą zrobili protestujący i ze zdziwieniem odkryłam, że nie ma tam żadnych nazwisk, tylko enigmatyczny Komitet Protestujących. Dlaczego nie ma tam napisane, kto jest szefem itd Uważam także, że powinny się tam znajdować informacje w jaki sposób pozyskuje się fundusze na blokady[/quote]

Czy te minusy są od Komitetu Protestujących?

robert
robert
10 lat temu

Ktoś robi super kampanię wyborczą przy udziale durnych ludków z wiejskiego osiedla Młodych (czytaj Starych)

nick
nick
10 lat temu

pozostaje już tylko jedno – żądać zwinięcia asfaltu i przeniesienia obwodnicy do Chrzanowa. tak samo jest to realne jak wszystkie pozostałe postulaty, np. przesuniecia prawie już wybudowanej drogi

Andrzej77
Andrzej77
10 lat temu

Kiedy kolejny protest. Popieram Was!! Drodzy mieszkańcy Olkusza, wszelkie pretensje możecie kierować do włodarzy Naszego miasta, a nie ludzi walczących o własny spokój!

Keksonie,
Keksonie,
10 lat temu

zgoda, masz rację, z małymi wyjątkami, nie każdy może przyjść gdy jest blokada i nie dlatego że nie chce, nie każdy kto popiera protestujących uważa że blokada powinna być tam gdzie jest, nie każdy popiera upolitycznianie protestu, bo tu winne są wszystkie partie mające radnych w radzie miejskiej, czy pozwolisz solidaryzować się z protestującymi bez obecności na 94?

kekson
kekson
10 lat temu

Skoro ludziom z osiedli południowych dzieje się krzywda, to ludzka solidarność mówi,że należy im pomóc i przyłączyć się do ich postulatów.Ale do tego trzeba dojrzeć i w głowie mieć mózg a nie g…o.Dzisiaj niekompetentna władza zrobiła im krzywdę, juro zrobi tobie.Siła w zjednoczeniu społeczeństwa. Inaczej zawsze następuje degradacja, społeczeństwa,miasta itp.

Do ...
Do ...
10 lat temu

Podwójny błąd logiczny, skąd założenie że protestuję, bo akurat nie licząc udziału w tej dyskusji ja nie borę udziału w blokadzie. Poza tym, skoro nie ma ruchu tranzytowego, to po co obwodnica? To autorzy tego cud pomysłu argumentują go tym, że droga wojewódzka, ponadlokalna, tranzytowa. Czyżby się mylili? 😉

antologia
antologia
10 lat temu

Byłam na stronie, którą zrobili protestujący i ze zdziwieniem odkryłam, że nie ma tam żadnych nazwisk, tylko enigmatyczny Komitet Protestujących. Dlaczego nie ma tam napisane, kto jest szefem itd Uważam także, że powinny się tam znajdować informacje w jaki sposób pozyskuje się fundusze na blokady

Mania
Mania
10 lat temu

Zobaczcie co to cwaniaki mogą zrobić z ludzmi. Podburzą, zamącą i bockim, bockim w żyto, jak Kwicoł z Janosika. Już żaden z nich nosa nie wychyla na osiedle Młodych. Nie wiem czy to prawda, ale jeden z protestujących przez nich został zwolniony z pracy. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat, to niech napisze.

...
...
10 lat temu

[quote name=”Do Stefana”]Żeby to była obwodnica, pewnie miał byś rację, ale obwodnice buduje się wokół miast, z dala od gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych, a nam się zmienia główną ulicę w południowej części największego osiedla w Olkuszu na wojewódzką drogę tranzytową! My ją dla uproszczenia nazywamy obwodnicą, ale to jest kpina z założeń czegoś, co ma ruch wyprowadzić poza miasto. Zanim kogoś znowu obrazisz pomyśl przez chwilę Stefanie.[/quote]
O jakim tranzycie mówisz? Jedyny duży ruch przez Olkusz to droga Kraków-Śląsk (Krajowa 94). Obwodnica nijak nie będzie przejmowała ruchu z DK 94, więc nie wiem po co to straszenie „tranzytem”. Podsłyszeliście parę haseł, które nijak nie pasują do rzeczywistości i bezkrytycznie powtarzacie. Myślę, że władze inaczej zachowywałyby się w stosunku do protestujących gdyby ci protestujący okazywali choć odrobinę rozsądku i nieemocjonalnego obiektywizmu.

kiki
kiki
10 lat temu

[quote name=”Do Stefana”] Zanim kogoś znowu obrazisz pomyśl przez chwilę Stefanie.[/quote]W kontekście treści waszych transparentów – kpiny z nazwisk burmistrza i marszałka – twoja uwaga, by nikogo nie obrażać, jest chybiona.

Wasz protest ma wartość, ale wyłącznie przyszłościową – kimkolwiek nie byliby nasi kolejni decydenci, na pewno głębiej zastanowią się, nim klepną decyzję, której skutki będą tak kontrowersyjne, jak budowa obwodnicy. I chwała wam za to. Prawda jest jednak gorzka – gdyby protesty zaczęły być widoczne w momencie, gdy padło pierwsze drzewo i pojawiła się pierwsza koparka, być może dałoby jeszcze się coś zmienić. Zatrzymanie budowy na obecnym etapie to mrzonka – niejeden łeb by spadł i niejeden stołek się zawalił, więc ci, co mają najwięcej do stracenia, z pewnością nie pozwolą sobie na taką wtopę. Wniosek jest jeden – trzeba interesować się wszystkim, co gmina planuje, żeby wzorem mieszkańców Pakuski i OM zorganizować się na czas i na czas zareagować.

Do Stefana
Do Stefana
10 lat temu

Żeby to była obwodnica, pewnie miał byś rację, ale obwodnice buduje się wokół miast, z dala od gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych, a nam się zmienia główną ulicę w południowej części największego osiedla w Olkuszu na wojewódzką drogę tranzytową! My ją dla uproszczenia nazywamy obwodnicą, ale to jest kpina z założeń czegoś, co ma ruch wyprowadzić poza miasto. Zanim kogoś znowu obrazisz pomyśl przez chwilę Stefanie.

Stefan
Stefan
10 lat temu

Obwodnica naprawde wielka tragedia leczcie sie matoły! Oby powstała i obyście mieli jak najwiekszy ruch wy zaściankowe pustaki

asdf
asdf
10 lat temu

[quote name=”WB”]na protest w sprawie zmiany przebiegu obwodnicy jest już za późno, ale na zwrócenie uwagi na błędy władz nie, i bardzo dobrze, że nareszcie ludzie się zorganizowali, by pokazać swój sprzeciw. Nikt (poza Tobą) nie proponuje radnym chodzenia od drzwi do drzwi, ale co zrobili wiedząc, że świadomość obywatelska jest u nas na niskim poziomie? Jak przynajmniej próbowali zwrócić uwagę na ważne sprawy dla mieszkańców z ich okręgów wyborczych? Gdyby na zorganizowane spotkania i artykuły prasowe (w innych sprawach niektórzy to potrafią jedno i drugie) nie było reakcji ludzi to pretensje dzisiaj miałbym tylko do ludzi. Radni pobierają diety z naszych podatków. A nawet gdyby podejmowali się tego społecznie, to dbanie o nasze sprawy jest ich obowiązkiem, w tym przypadku ewidentnie zlekceważonym. Jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu. Byle nie przykładem tych, którzy po głosowaniach za obwodnicą teraz nagle są z protestującymi, bo to… brak słów.[/quote]Popieram!

POPIERAM SPRZECIW
POPIERAM SPRZECIW
10 lat temu

[quote name=”Witolda ob”]Mam nadzieję, że na tej obowdnicy będzie jak największy ruch i hałas. Bede wtedy bardzo szczesliwy.

Dziekuje wam za blokade 94. stracilem naprawde wiele dlatego teraz zrobie wszystko zeby obwodnica byla.

witek..[/quote]
To pewnie siedzisz na wysokim stołku i nam ją (obwodnicę) zaserwowałeś pod oknami. Jak jesteś TAKI WIELKI to ją zrób ale tam gdzie ludziom nie zagraża! A ponieważ jesteś dobrym człowiekiem to, to co straciłeś na pewno odzyskasz, życzę Ci tego z całego serca w przeciwieństwie do tego, że Ty życzysz nam źle.

Witolda ob
Witolda ob
10 lat temu

Mam nadzieję, że na tej obowdnicy będzie jak największy ruch i hałas. Bede wtedy bardzo szczesliwy.

Dziekuje wam za blokade 94. stracilem naprawde wiele dlatego teraz zrobie wszystko zeby obwodnica byla.

witek..

POPIERAM SPRZECIW
POPIERAM SPRZECIW
10 lat temu

Wyzywacie nas od idiotów i samolubów, a sami tacy jesteście. Drogą osiedlową sunęły już TIRY, nie chcemy aby ich ilość się zwielokrotniła. Nie chcemy aby pękały nam bloki z wielkiej płyty. Nie chcemy wdychać spalin stojąc na balkonie i nie słyszeć samych siebie przez hałas. W korkach stoicie w Krakowie codziennie, a jak raz postoicie w Olkuszu to świat się nie zawali. Protest był zgłoszony 5 dni wcześniej, a chodzenie po pasach nie jest przyjemne, zmuszają nas okoliczności. Szkoda tylko, że inni siedzą przed telewizorkiem zamiast się przyłączyć. Jeśli chodzi o spółdzielnię to im też powinno się oberwać. SOWICIE!

Protest trwa
Protest trwa
10 lat temu

Mieszkańcy protestują od 2007r. przeciwko budowie obwodnicy. Są na to dokumenty.

plus
plus
10 lat temu

Minusuję wpisy dłuższe niż 5 linijek.

paweł 1
paweł 1
10 lat temu

Pani z Zarządu Dróg Wojewódzkich na ostatnim spotkaniu powiedziała,że tę obwodnice i tak wybudują bo Unia dała 30 mln zł i trzeba tę kasę wziąć . A za dwa lata wybudują obwodnicę tej obwodnicy trochę dalej bo są świadomi tego że budują bubel który stanowi zagrożenie dla mieszkańców i przekracza NORMY HAŁASU. Tylko kompletny tuman buduje obwodnice przez dwa największe osiedla mając do tego nieco dalej tereny niezamieszkałe.

WB
WB
10 lat temu

Staśku, na protest w sprawie zmiany przebiegu obwodnicy jest już za późno, ale na zwrócenie uwagi na błędy władz nie, i bardzo dobrze, że nareszcie ludzie się zorganizowali, by pokazać swój sprzeciw. Nikt (poza Tobą) nie proponuje radnym chodzenia od drzwi do drzwi, ale co zrobili wiedząc, że świadomość obywatelska jest u nas na niskim poziomie? Jak przynajmniej próbowali zwrócić uwagę na ważne sprawy dla mieszkańców z ich okręgów wyborczych? Gdyby na zorganizowane spotkania i artykuły prasowe (w innych sprawach niektórzy to potrafią jedno i drugie) nie było reakcji ludzi to pretensje dzisiaj miałbym tylko do ludzi. Radni pobierają diety z naszych podatków. A nawet gdyby podejmowali się tego społecznie, to dbanie o nasze sprawy jest ich obowiązkiem, w tym przypadku ewidentnie zlekceważonym. Jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu. Byle nie przykładem tych, którzy po głosowaniach za obwodnicą teraz nagle są z protestującymi, bo to… brak słów.

stasiek
stasiek
10 lat temu

ja też pobieram budowe obwodnicy. Mieszkam w centrum i mam nadzieję że chociaż o 20% zmniejszy się przez to ruch w mieście. Ludzie mieliście swoje szanse zmian na etapie projektu, a nie teraz zatruwać życie innym mieszkańcą przez własne gapiostwo, brak wiedzy, radnych i przewodniczących osiedli których sobie wybraliście – trudno takie jest życie. Nikt nie będzie chodził po mieszkaniach i prosił się łaskawie czy Pasuje Panu Kowalskiemu obwodnica czy nie.
Ja od urodzenia – jak i większa część mieszkańców olkusza męczy się w centrum z dużym ruchem – niech to będzie chociaż trochę zrównoważone i rozłożone na wszystkich mieszkańców. ech…ludzią i tak się nigdy nie dogodzi….najlepiej żeby być takim pasożytem ciągle narzekającym…. na wszystko

1%
1%
10 lat temu

Nie wiem, czy zauważyliście, ale całkiem zniknęli z forum wszyscy, którzy byli zwolennikami blokady, może to oznacza koniec protestów, może dali sobie spokój?