Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca powiatu olkuskiego doszło 19 lutego br. w Olkuszu na ulicy Szkolnej. Podejrzenie kryminalnych wzbudził zaparkowany tam samochód osobowy marki Renault Laguna. Przy 32-latku z tego pojazdu policjanci znaleźli  amfetaminę. Ponadto podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania,  kryminalni znaleźli i zabezpieczyli  marihuanę.  Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Następnego dnia doprowadzono go  do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzut z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania substancji odurzających i psychotropowych. Wobec 32-latka został zastosowany policyjny dozór.

Druga z policyjnych akcji  miała miejsce  20 lutego br. Kryminalni wpadli na trop mieszkańca gminy Klucze, który mógł posiadać środki odurzające. Ich podejrzenia szybko się sprawdziły. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka, policjanci znaleźli marihuanę oraz haszysz. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. 38-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Kolejna realizacja olkuskich kryminalnych wymierzona w osoby posiadające  narkotyki miała miejsce 25 lutego br. w Olkuszu. Policjanci  podejrzewali, że 44-letni olkuszanin posiada narkotyki.  Informacje śledczych były trafne.  Podczas przeszukania mieszkania 44-latka, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut w tej sprawie.

Zgodnie z art. 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych  grozi  do 3 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze