sport lekka2

Trzy razy stanęli na podium podopieczni Kazimierza Chechelskiego z IKS Olkusz podczas XXII Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Stylem Alpejskim i Stylem Anglosaskim w Biegach Górskich, które odbyły się w ostatni weekend lipca w Międzyzdrojach.

O medale rywalizowało ponad 300 biegaczy z całego kraju, a wśród nich 6 olkuszan. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek zdobyła w biegu na 2500 m Karolina Kwapin. Brązowy medal zawisł na szyi jej klubowego kolegi, Adriana Wojtachy, który jako jeden z najlepszych w kraju przebiegł dystans 950 m w kategorii juniorów młodszych. Brąz wywalczył Kamil Wichary w kategorii młodzików na trasie 2500 m.

Choć bez medali, to z bardzo dobrymi wynikami, wrócili do Olkusza pozostali zawodnicy IKS-u. Emanuel Wojtacha w biegu na 9500 m zajął 5. miejsce, przegrywając z czwartym zawodnikiem tylko o 0,2 s. Tym samym został rezerwowym zawodnikiem na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się we Włoszech. 11. lokata przypadła Mateuszowi Klichowi, a 6. Bartoszowi Karoniowi.

W klasyfikacji generalnej zawodnicy IKS Olkusz zajęli drużynowo trzecie miejsce. Biegacze z sekcji Kazimierza Chechelskiego mają dodatkowy powód do świętowania – w tym roku przekroczyli ilość 30 medali zdobytych podczas Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów i Seniorów na przestrzeni istnienia tego klubu, a więc od 1956 roku.