Olkusz

6 lutego Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta wygrała drużyna Nankatsu. Zespół, którego nazwa pochodzi z popularnej japońskiej kreskówki o młodym piłkarzu pt. „Kapitan Tsubasa”, w eliminacjach pokonał drużynę Janusze Janusza, zremisował z zespołem Antrans Bis i przeszedł do drugiego etapu turnieju, w którym sześć drużyn (po 2 z każdej grupy eliminacyjnej) grało systemem „każdy z każdym”. W tej fazie turnieju drużyna Nankatsu pokonała: Drewnianych Magików (1:0), Antrans Bis (1:0), MCKS Jutrzenka (1:0) i Ekipę Remontową (3:0) i tylko raz przegrała z Ale Jazz (0:1). Na podium obok Nankatsu stanęli zawodnicy  Antrans Bis (II miejsce), Ale Jazz (III miejsce) i na czwartym miejscu Ekipy Remontowej. Kolejne miejsca przypadły drużynom MCKS Jutrzenka i Drewniani Magicy.

W całym turnieju bramkarz Nankatsu Ireneusz Tomsia wpuścił tylko 2 bramki i otrzymał statuetkę Najlepszego Bramkarza. Królem Strzelców, już nie po raz pierwszy w historii OTHPN został Dawid Tumiłowicz, a statuetka Najlepszego Piłkarza trafiła do Krystiana Nawrota. Oprócz statuetek najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Czterem najlepszym drużynom Zastępca Burmistrza Łukasz Rychlewski i Dyrektor MOSiR Jacek Bujas wręczyli puchary, nagrody pieniężne i dyplomy, a piłkarzy z trzech pierwszych miejsc dodatkowo uhonorowali  medalami.

Współorganizatorem turnieju był Podokręg Związku Piłki Nożnej w Olkuszu, za co serdecznie dziękujemy Prezesowi PPN w Olkuszu Panu Bolesławowi Ściepurze oraz wszystkim sędziom prowadzącym mecze Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta, tj. Pawłowi Opali, Pawłowi Gałce, Jackowi Tomsi, Piotrowi Franczykowi, Pawłowi Dębciuchowi, Bogusławowi Krawczykowi i Marcinowi Mrozowi.

Tegoroczny, kameralny turniej już przechodzi do historii. Dziękujemy zawodnikom za sportowe zachowanie, dzięki czemu nie odnotowaliśmy przepychanek, czerwonych kartek za brutalne faule, wypadków, kontuzji itp. Lubimy, gdy głównym zadaniem ratownika medycznego, w tym roku Przemysława Kluzy, jest dopingowanie drużyn.

Składy zwycięskich drużyn:

NANKATSU: J. Pilch, J. Kotnis, M. Nowak, K. Toborowicz, I. Tomsia, B. Śliwka, K. Majewski, K. Żuławiński, P. Sroka.

ANRANS BIS: A. Baran, D. Zgoda, M. Mroczka, B. Mirek, Ł. Zawalonka, A. Lekki,

J. Maciejaszek, K. Nawrot.

ALE JAZZ!: K. Tumiłowicz, D. Tumiłowicz, M. Kasprzyk, M. Mrożek, A. Żak, F. Kwinta, G. Jurczyk, M. Demarczyk, M. Chorążki.

EKIPA REMONTOWA: P. Maciąg, M. Raczyński, B. Fira, M. Antosiewicz, D. Pasternak, M. Michalak, A. Pabiańczyk, F. Rogal, Sz. Skołbucki.

Turniej w liczbach:

– 1 dzień rozgrywek,

–  9 drużyn,

–  24 mecze,

–  79 uczestników,

–  78 goli.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze