Raport Instytutu Turystyki sprzed roku nie pozostawia złudzeń co do tego, jak rozwija się u nas ruch turystyczny. 198. lokata Olkusza w Małopolsce zasmuca i szokuje. Mamy się czym pochwalić, ale wiele zabytków „sypie się” w oczach. Plany ich odnowienie są, ale pieniędzy brak. I tak od lat.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sikawkowym ładuj
sikawkowym ładuj
12 lat temu

Brak to nie pieniędzy, ale pomyślunku. Bez sensu po raz kolejny ładuje się np. kolejną niemałą kasę w strażaków. A turysta musiałby mieć najpierw przewodnika, żeby do nich trafić, jakby trafił, okazałoby się, że zamknięte, a gdyby się dobijał, a nie wyglądał na takiego, którego można by oskubać, to po pierwszych słowach odechciałoby się mu zwiedzania.

Jola
Jola
12 lat temu

A co ze starym cmentarzem żydowskim mieszczącym się opodal olkuskiego cmentarza. Piękne zapomniane miejsce spoczynku wielu olkuskich żydów mieści się wśród drzew i tylko ptaki jeszcze o nich pamiętają…

Dominik
Dominik
12 lat temu

bo wola okolice np.pustynie bledowska ,aby byc atrakcyjny trzeba dzialac mam kilka pomyslow ale za darmo niepowiem.A po za tym trzeba by przygotowac projekt i wystapic o srodki unijne renowacje np.tj.batorowki.