Powiat

Trwa konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” ogłoszony po raz czwarty przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kandydatury można zgłaszać do 31 sierpnia.

Nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce ofert i produktów turystycznych, a także miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz ich promocja – to główne cele konkursu. W pierwszym etapie, który trwa do końca sierpnia, zgłaszane są kandydatury w sześciu kategoriach:

– Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna

– Najciekawszy szlak turystyczny

– Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

– Unikatowa atrakcja turystyczna

– Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi

– W gościnie – oferta kulinarna.

Zgodnie z regulaminem zgłoszenia kandydatur do konkursu mogą dokonać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje turystyczne, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie konkurs.visitmalopolska.pl. Należy również dostarczyć zgodę gospodarza lub właściciela zgłaszanego podmiotu. 

– Kolejna edycja Konkursu Turystyczne Skarby Małopolski to doskonała okazja, aby pokazać ile ciekawych, nietuzinkowych miejsc i inicjatyw zlokalizowanych jest w Małopolsce. Dzięki temu projektowi wyłanianie i nagradzane są najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów goszczących w Małopolsce przedsięwzięcia, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem. Jesteśmy z tego bardzo dumni i zrobimy wszystko, aby utrzymać zaszczytną pozycję lidera. Gorąco zachęcam do zgłaszania kandydatów do konkursu, tym bardziej, że tak wiele miejsc w Małopolsce zasługuje na wyróżnienie. Bardzo liczymy na Państwa aktywność zarówno w pierwszym etapie konkursu, jak również w trakcie głosowania. Nie warto zwlekać ze zgłoszeniem kandydatury. Prawdziwe skarby bywają czasem dobrze ukryte, nie leżą przy głównym szlaku, nie są opisane na kartach przewodników, trzeba dobrze poszukać, udać się w nieznane, tropić ślady, wsłuchać się w opowieści miejscowych, włożyć w poszukiwania odrobinę wysiłku. Ale gwarantujemy poszukiwania Turystycznych Skarbów Małopolski dadzą każdemu ogromnej satysfakcji  – mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jak informuje UMWM, „(…) laureat kategorii Miejsce z klimatem – jedna z małopolskich gmin, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 zł, którą będzie mogła przeznaczyć na rozwój swojego potencjału turystycznego. Wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowe statuetki i staną się bohaterami dedykowanej kampanii promocyjnej realizowanej przez współorganizatora Konkursu – Małopolską Organizację Turystyczną”.

Drugi etap to już głosowanie internautów ( 8 do 27 września). Do 28 października znane będą wyniki. Wówczas dowiemy się, kto został laureatem a  komu przyznano wyróżnienia w każdej z sześciu kategorii.  

Zajrzyjcie na stronę visitmalopolska.pl. Tam znajdziecie regulamin, wszelkie informacje na temat konkursu, a także zwycięzców poprzednich edycji. 

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze