Bukowno

29-latek został zatrzymany za włamanie i kradzież papierosów. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek nocy (16.08.br.) policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie, w powiecie olkuskim zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia miało dojść do włamania i kradzieży. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zaczęli ustalać szczegóły tego zdarzenia. Jak się okazało, zgłaszający razem z kolegą  pił alkohol. Impreza zakończyła się po godzinie 20 i znajomy opuścił dom właściciela. 

W nocy około godziny 1, zgłaszający usłyszał ujadanie psów oraz huk, który dochodził z  kuchni. Zaniepokojony tą sytuacją wszedł do pomieszczenia i zauważył otwarte na oścież okno, a na podłodze ekspres do kawy, który wcześniej leżał na parapecie. Na stołku zaś w kuchni siedział … 29-latek, z którym wcześniej spożywał alkohol.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić policjantom co było powodem jego zachowania i dlaczego włamał się do mieszkania znajomego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli dwie paczki papierosów, które 29-latek  ukradł z kuchennego blatu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 16.08. br. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze