skalka galakrakow

11 grudnia br. w Auli AGH w Krakowie odbyła się Gala Laureatów Konkursów: MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ. oraz  MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice Zespołu Szkół w Bukownie. Małopolska stała się niekwestionowanym liderem w zakresie kształcenia zawodowego. Widać to między innymi w zdawalności egzaminów zawodowych przez uczniów. Małopolska osiąga również wyższe wskaźniki niż średnia krajowa, pod względem statystyk dotyczących absolwentów szkół gimnazjalnych wybierających w dalszej drodze kształcenia technika i zasadnicze szkoły zawodowe. Zainteresowanie szkolnictwem zawodowym promują m.in. projekty unijne i konkursy organizowane przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego. Podczas tegorocznej Gali wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela podkreślał:  „Województwo Małopolskie zdecydowało się poświęcić wiele funduszy unijnych na rozwój właśnie szkół zawodowych. Jeśli świadomie wybraliście szkołę o profilu zawodowym, to znaczy, że równie świadomie wybraliście swoją drogę zawodową. Dlatego z naszej strony, a także ze strony wielu instytucji, które mają możliwość dysponować środkami unijnymi, oferujemy pomoc w rozwoju małopolskich szkół. Uczniowie są pełni pasji, robią wszystko z fantazją, szczególnie ci tutaj zgromadzeni, dlatego podziękowania należą się szczególnie przedsiębiorcom, którzy również stwarzają im możliwość rozwoju. Świadomość czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu jest ważnym elementem również w sferze edukacji.”

Krakowska Gala była podsumowaniem dwóch konkursów. Konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”, który promuje małopolskie szkoły, wyróżniające się aktywnością w obszarze innowacji edukacyjnych, aktywizujące środowiska szkolne oraz lokalne, wspomagające rozwój pasji i talentów wśród uczniów. W konkursie nagradzane są szkoły, które charakteryzuje szczególna aktywność wyróżniająca placówkę spośród innych, określająca jej wyjątkowość i niepowtarzalność, dzięki indywidualnemu podejściu do potrzeb uczniów oraz odkrywania ich uzdolnień, zainteresowań i pasji. Konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” promuje kształcenie zawodowe i umożliwia prezentację umiejętności zawodowych przyszłych małopolskich fachowców. W tym roku te umiejętności zaprezentowało w 11 konkurencjach ponad 300 uczniów małopolskich szkół.

Wśród nich znalazły się trzy szkoły z powiatu olkuskiego: Zespół Szkół w Bukownie, Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu i Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu.
Uczennice z Bukowna zdobyły nagrody za konkurs w konkurencji Carving. Roksana Tomsia i Katarzyna Stach zachwyciły jury swą kompozycją owocowo – warzywną. Dziewczyny wykazały się nie tylko fantazją, ale profesjonalizmem w rzeźbieniu owoców i warzyw, kreatywnością w artystycznym zestawieniu produktów, ich kolorów, struktury. II miejsce stało się wyróżnieniem nie tylko dla uczestniczek konkursu, ale dla całej społeczności szkolnej.

Tekst: Zespół Szkół w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze