aktywni obywatele

W nowym roku szkolnym przystępujemy do Projektu „Aktywni obywatele = młodzi spółdzielcy”. W ramach programu dla organizacji pozarządowych Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego realizowany jest projekt „Aktywni obywatele = młodzi spółdzielcy”.

Celem programu jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwoju.

 

Liderem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Klucz.
Konsekwencją realizacji projektu będzie uruchomienie w Naszej Spółdzielni Uczniowskiej „SZAROTKA”, ogródka zdrowia, w ramach którego będzie prowadzona sprzedaż zdrowej żywności.

10 osobowa grupa uczniów i szkolny lider pani Izabela Ślęczkowska uczestniczyła w pierwszym szkoleniu (25.10. – 28.10), które odbyło się w Szczawnicy. Młodzi spółdzielcy uczyli się jak tworzyć projekt społeczny, jak prowadzić działalność gospodarczą, jak założyć organizację pozarządową. Podczas wyjazdowego szkolenia nie zabrakło czasu na spotkania integracyjne uczniów z czterech szkół wchodzących w projekt, wycieczki turystyczne, spływ Dunajcem. Po szkoleniu nastąpi kolejny element projektu – modernizacja szkolnego sklepiku.

ZS Bukowno

aktywni obywatele1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nzf
nzf
9 lat temu

gratulacje! (słyszę, że spisaliście się „na medal”)powodzenia!