stypendystka z bukowna

Justyna Sowa (mieszkanka Bukowna) uczennica Zespołu Szkół w Bukownie z klasy IV Technikum w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych została stypendystką Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2015.

9 grudnia o godzinie 10.00 w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. Justyna z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksander Palczewski otrzymała dyplom stypendysty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów są przyznawane przez Premiera od 1997 r. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.

Justyna Sowa należy do grona stypendystów uczniów ZS w Bukownie, którzy otrzymują stypendia PRM już od 17-tu lat. W ubiegłym roku zdobyła najwyższą średnią ocen i tytuł „Ucznia roku”. Przed stypendystką w tym roku szkolnym poważne wyzwania: matura i egzamin z przygotowania zawodowego.

ZS Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze