medale2

W ostatnim dniu 2014 roku, w Chrzanowie odbył się XII Ogólnopolski Bieg Sylwestrowy na dystansie 9 kilometrów oraz biegi młodzików na dystansie 1000 metrów, w którym udział wzięło 120 zawodników. Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego z IKS-u Olkusz. Bieg główny na 9 km wygrał Bartosz Karoń.

Równie obiecująco na tym samym dystansie wypadli młodsi biegacze. W kategorii juniorów zwyciężył Emanuel Wojtacha, a trzeci w tej samej grupie na mecie zameldował się Radosław Knap. Identyczne miejsca na podium zajęli juniorzy ze starszego rocznika. Złoto wywalczył Adrian Wojtacha natomiast brąz Paweł Węglarz. Warty odnotowania jest również wynik startującego w kategorii seniorów Tomasza Kowalkowskiego, który został sklasyfikowany na 5. miejscu. Wśród pań rewelacyjnie zaprezentowała się Karolina Kwapisz, będąca najmłodszą uczestniczką biegu na 9 km. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 2. pozycji.

W biegach towarzyszących imprezie – tych na 1000 m, olkuszanie również znaleźli się w ścisłej czołówce. Kategorię młodzików zdominował Kamil Wichary, zdobywając tym samym Puchar Burmistrza Miasta Chrzanów. Tuż za podium zmagania zakończyła młodziczka Maryla Piechowicz.

Biegacze z Czarnej Góry nie próżnują i już rozpoczęli przygotowania do wiosennego sezonu biegów przełajowych. Treningi odbywają się siedem dni w tygodniu na stadionie MOSiR-u przy ul. 29-listopada. Od poniedziałku do piątku zajęcia od 16:00, a w soboty i niedziele od 11:00. Treningi dla dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia prowadzi niezawodny szkoleniowiec I klasy PZLA Kazimierz Chechelski.