Wierzchowisko

Jak co roku na rozpoczęcie wakacji znani ze wspólnej aktywności mieszkańcy Wierzchowiska zaprosili gości do udziału w festynie rodzinnym Noc Świętojańska. Przy okazji rozegrany został lokalny etap „Bitwy Regionów” – najlepszej z walk – o palmę pierwszeństwa w mistrzowskim gotowaniu. Jak to zwykle w Wierzchowisku – było urokliwie, bardzo wesoło i rodzinnie.

W tradycyjnym konkursie na najpiękniejszy wianek konkurencja była ogromna, bo wszystkie wianki zachwycały swoim pięknem. Głosami publiczności pierwszą nagrodę zdobył wianek przygotowany przez gości specjalnych – Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy, którzy tradycyjnie częstowali przybyłych swoimi specjałami, szczególnie ulubionymi przez najmłodszych watą cukrową i popcornem. Przepiękne wianki, zgodnie ze staropolskim zwyczajem zostały puszczone do płynącej nieopodal miejsca festynu Szreniawy.

Na początek na lokalnej scenie wystąpiły miejscowe talenty – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku. Na maluchy czekały dmuchana zjeżdżalnia oraz różnorodne zabawy ruchowe i muzyczne, które sprawiły wszystkim wiele frajdy. Dorośli zaś mogli bawić się biesiadując i tańcząc na ludowej zabawie do późnej nocy…

« 1 z 5 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze