medale2

Niezwykle udany występ zaliczyli biegacze Integracyjnego Klubu Sportowego w Olkuszu, którzy na trudnych oraz krętych trasach biegowych w Międzygórzu zdobyli dwa złote oraz jeden brązowy medal podczas Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim.

Zaciętą walkę do ostatnich metrów stoczył Kamil Wichary, który wygrał  bieg w kategorii młodzika na dystansie 2,4 km. Karolina Kwapisz, rówieśniczka Kamila, również wygrała swój wyścig na tym samym dystansie, ale w jej przypadku przewaga na rywalkami była znaczna.  Obydwoje, zgarnęli zaszczytny tytuł Mistrza Polski w Biegach Górskich.

Adrian Wojtacha, junior ścigał się na dystansie 8,1 km, walcząc nie tylko z przeciwnikami, ale także z śliską trasą, zaliczył po drodze 5 upadków i ostatecznie zdobył brązowy medal. Senior Emmanuel Wojtacha w biegu ma 9,9 km zajął w swojej kategorii wiekowej 9 miejsce.

Podsumowując, lekkoatleci trenowani na co dzień przez Pana Trenera Kazimierza Chechelskiego w 2015 roku zdobyli 6 medali w Mistrzostwach Polski w biegach górskich (stylem anglosaskim oraz alpejskim). Licząc pod początku istnienia sekcji, podopieczni nestora olkuskiej lekkiej atletyki zdobyli 36 medali na imprezach w randze Mistrzostw Polski.

Jakub Sowiński

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
on
on
8 lat temu

Może Biegaczu przedstawisz swoje osiągnięcia chętnie pokażemy je w gazecie może nawet telewizji. Proszę spróbować przebiec 9 km tym stylem i wówczas przekonać się czy warto kogoś docenić czy nie. KAZDA inicjatywa mlodziezy zasługuje na pochwałę. Wyłącz więc kompa i zapraszamy na stadion

biegacz
biegacz
8 lat temu

Biegi anglosaskie? Kto tam bierze udział?
Czy nasi zawodnicy startują w poważnych imprezach, gdzie biegają najlepsi zawodnicy z Polski? Jakie tam odnosimy sukcesy?
Artykuł brzmi tak jak byśmy byli kuźnią medali MP. Jednak w telewizji się o naszych nie słyszy…

on
on
8 lat temu

Gratulacje dla zawodników i trenera; )