pielgrzymka golrale

We wtorkowe południe przez Olkusz przeszła XXXIV Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Pątnicy na szlak ku Częstochowie wyszli przed sześcioma dniami. Do celu dotrą w piątek, 31 lipca. Wśród maszerujących można było spotkać mieszkańców Rabki, Bachledówki i Zakopanego.

W podobną drogę, tyle tylko że dużo krótszą, w niedzielę 9 sierpnia wyjdą także setki olkuszan. Do XXIV Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pozostało już tylko kilka dni. To właściwie ostatni moment aby zdecydować się na pięciodniowy marsz. Mimo iż zainteresowanie pielgrzymką z każdym rokiem nieco spada, organizatorzy liczą na duży odzew ze strony wiernych.

– Co prawda na tę chwilę na pielgrzymkę zapisało się niewiele osób, ale to już taka tradycja, że prawdziwe oblężenie przewodnicy poszczególnych grup przeżywają w ostatnim tygodniu poprzedzającym wyjście na pątniczy szlak – mówi ks. Marek Bigaj, dyrektor olkuskiej pielgrzymki. – Czekamy na Was do samego końca, nawet w dniu wymarszu można jeszcze dołączyć do przyjaciół i wspólnym, równym krokiem wyjść na spotkanie Matce – dodaje kapłan.

W tym roku pątników czeka kilka istotnych zmian. Po pierwsze, zmienia się nieco trasa i miejsce noclegów. XXIV Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z rynku w niedzielę 9 sierpnia po Mszy św. odprawionej w Bazylice św. Andrzeja Apostoła. – Dzień wcześniej na szlak wyruszy grupa złota z Jaworzna oraz grupa zielono-czarna z Będzina. Pierwszy wspólny nocleg wszystkich grup będzie w Pilicy, a nie jak dotąd w Ryczowie. Następnie grupy będą wędrować przez Mirów, Złoty Potok, Joachimów a 13 sierpnia, wczesnym popołudniem dotrą na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się wieczorną Eucharystią na wałach klasztoru Jasnogórskiego – mówi ks. Bigaj.

Dla wszystkich tych, którzy w tym terminie nie będą mogli włączyć się do wędrówki, pozostaje rola „duchowego pielgrzyma”. Przy takim zgłoszeniu do konkretnej grupy pielgrzymkowej w parafii należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz intencję, która polecana będzie w modlitwie pielgrzymów. Każdy duchowy pątnik wzorem swoich pielgrzymkowych braci otrzyma legitymację i przewodnik. Okazją do pielgrzymowania na Jasną Górę w nieco późniejszym terminie będzie także I Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa. Te swoiste rekolekcje odbędą się w dniach 24-26 sierpnia.

Więcej informacji na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie: http://www.pielgrzymka.olkusz.pl

Poniżej zamieszczamy kontakty telefoniczne do wszystkich przewodników grup i osób funkcyjnych na tegorocznej trasie.

„Biało-czerwona” – ks. Piotr Janiczek   504 755 573
„Biało-niebieska” – ks. Krystian Lubiński   607 807 097
„Biało-zielona” – ks. Andrzej Milej   500 195 833
„Błękitna” – ks. Konrad Mruk   664 198 365
„Biała” – ks. Michał Kocjan   508 807 635
„Fioletowa” – ks. Grzegorz Morawiec   668 759 272
„Zielono-czarna” – ks. Sławomir Woźniak   502 479 607
„Pomarańczowa” – ks. Tobiasz Mazur   668 360 004
„Złota” – ks. Andrzej Krupa   508 643 123
„Żółto-niebieska” – ks. Andrzej Żuławiński   604 446 864
Szef służb porządkowych – ks. Paweł Tracz   509 561 571
Główny kwatermistrz – ks. Waldemar Kuś   725 771 788
Główny ceremoniarz – diakon Paweł Stec   668 354 809
Dyrektor Pielgrzymki – ks. Marek Bigaj   506 021 548

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aadam
Aadam
7 lat temu

Niech Was Pan prowadzi,umacnia i obdarza Swymi łaskami,+.

enigma1952
enigma1952
7 lat temu

[quote name=”wi”][quote name=”@”]Nie mogę się zgodzić, że ilość kasy decyduje o tym czy ktoś zasługuje na szacunek.
Bardzo chybiony wywód.[/quote]
Nie zrozumiałes przesłania! Przeczytaj komentarze 1-4 i wyciagnij wniosek, czy na szacunek nie należy sobie zapracowac? Kasa nie ma tutaj nic do rzeczy![/quote]
Pajacu czy szacunek zdobywa się poprzez udział w tej śmiesznej pielgrzymce? Na szacunek pracuje się całe życie, ale to dla Ciebie tabula rasa nawiedzony żołnierzu KK.

wi
wi
7 lat temu

[quote name=”@”]Nie mogę się zgodzić, że ilość kasy decyduje o tym czy ktoś zasługuje na szacunek.
Bardzo chybiony wywód.[/quote]
Nie zrozumiałes przesłania! Przeczytaj komentarze 1-4 i wyciagnij wniosek, czy na szacunek nie należy sobie zapracowac? Kasa nie ma tutaj nic do rzeczy!

Młody
Młody
7 lat temu

Kłamstwa, Pomówienia, Insynuacje… Dość tego!

A ja uważam że na rekolekcje z buta udać się powinni starosta i burmistrz ze swoimi zastepcami i radnymi i tam przemyśleć swoje wzajemne oszczerstwa i własne tłumaczenia … przeczytałem o tych samochodach i myślenie starosty mnie rozbroiło więc reszty nie czytam … zresztą niech każdy sam przemyśli takie analizy, nie dziwię się że przy takiej logice pracy i pieniędzy coraz mniej w powiecie a filozofii śmiesznej coraz więcej …

@
@
7 lat temu

Nie mogę się zgodzić, że ilość kasy decyduje o tym czy ktoś zasługuje na szacunek.
Bardzo chybiony wywód.

wi
wi
7 lat temu

Wypierdki bo panowie nie pasuje (panem można nazwać np. Kulczyka, bo ma kase i klasę, człowiek musial sie schowac, nowe władze i takie tam inne. wykopaliska gazowe..odsyłam na amer.info) za dużo mocarza, skoro wam się nie chce swoich szaf ruszyć to nie krytykujcie innych. Sprobujcie przez kilka dni iść w takim upale, ciekawe czy będzie wam do śmiechu ?

enigma1952
enigma1952
7 lat temu

[quote name=”Kimi”]Idą bo lubią. Lubią być molestowani. Chłop w domu nie może to liczą że ksiądz pomoże.[/quote]
Dobre, bardzo dobre tego nie znałem muszę to sprzedać 😛 😛

Kimi
Kimi
7 lat temu

Idą bo lubią. Lubią być molestowani. Chłop w domu nie może to liczą że ksiądz pomoże.

pavv
pavv
7 lat temu

Zaś mi będą się wydzierali o 7-mej rano w weekend! Robię cały tydzień od godz. 5 do 17 i chcę się w weekend wyspać to się nie da!

enigma1952
enigma1952
7 lat temu

To tak jak kiedyś rajd harcerski szlakiem Orlich Gniazd tylko, że bardziej wyuzdany i „uduchowiony” dla nawiedzonych duszyczek („ciemny lud to kupi”). 😛